Kapat

Kahverengi akıntının nedeni nedir?

Adetim 11 gün önce bitti. Ama 2 gündür kahverengimsi akıntı geliyor. Bugün jinekoloğa gittim ultrasonda inceledi kist yok temiz görünüyor dedi. Başka ne sebepleri olabilir?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• ilk olarak gelen sıvı eğer adet akıntısından kalmış ise üzerinden süre geçtiği için kahverengi şekilde uterus sıvısıyla birlikte akabilir normaldir. şayet uterusunda herhangi bir enfeksiyon var ise bir doktora başvurman gerekebilir. ovaryumda sorun yoktur zaten doktorda onlara bakmıştır. geçmez ise şayet geçer bidahaki adetinde aynı şekilde olur ise doktora git uterusuna baksınlar. ihmal etme.

1|0
    0|0
    • enfeksiyon olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?bir de yarın kan testi ve tekrar detaylı ultrason yapılcak detaylı ultrason nedir

• İdrar yolları enfeksiyonu varmış akıntıların sebebi buymuş bir de demir eksikliği varmış enfeksiyon ilaçlarını 1 hafta kullanıcam demir ilacını daha uzun bir süre bunlar dışında bir problem yokmuş çok şükür :)

• hımm hadi geçmiş olsun bakalım. bak bişey yokmuş boşuna moralini bozuyodun :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• akıntı normaldir kahverengi olması ise soğuk algınlığı intihap oldu için olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Regl sonlarına doğru gelen kanın koyu renkte, hatta siyah renkte olması mümkün. Temiz görünüyor dediyse bir problem yoktur.

1|0
    0|0
    • 16 sında bitmişti adet kanamam ilk kez adetten 10 gün sonra kahverengi akıntım geliyor

• akıntıyı nasıl alıcaklar pedden filan mı

• Bakirelerde nasıl bilmiyorum ama T koltuğu var. Oraya oturtuyor doktor seni ve vajinandan akıntı alıyor. Bunu hangi yola dayanarak yapar bilemiyorum, kaldı ki bakirelerden alııyor mu ondan da emin değilim. Belki farklı bir yöntemi vardır...

• Enfeksiyon olması muhtemel Adem'in dediği gibi.

Ped kullanıyorsan pedini değiştir. Kullanmıyorsan kullan.

Enfeksiyonun nedeni hijyenik olmamasıdır.

Ben adet düzensizliği çekiyordum. Sürekli enfeksiyon oluyordum.

SağlıklıPed önerdi arkadaşım. O zamandan beri kullanıorum. Gayet iyi. Kullanmaya başlayalı hiç enfeksiyon sorunum olmadı. Çünkü bu SağlıklıPed enfeksiyonu yok ediyor. Sıvıyı hapsediyor ve oksijen yayıyor. Böylece hijyenik kalmasını sağlıyormuş

0|0
    0|0
    • adet düzensizliğiniz nasıldı ki? bende 2-3 gün geri atıyor her ay mesela

• Benim çok düzensizdi. 2-3 gün de olabiliyordu. 20-25 gün de olabiliyordu. Yılda 8-9 kez oluyordum en fazla.

İşte en önemli neden enfeksiyon. O gün atlatmasınn nedeni oymuş. Ben şimdi çok rahatım

• aynı durum bende de var.ama kısa sürede doktora gidemem. sorunu güncellermisin sonucu öğrenince ?

1|0
    0|0
    • güncellerim tabiki. yarın tam sonucu öğrenicem

• daha önce yaptırdım o testlerden . enfeksiyon dedi. 5 tane kapsüllü bir ilaç verdi. koku da vardı o zaman. geçti. bunlar 2 ay önceydi. şimdi her gün koyu renk geliyor 6 gündür.

• evet bendede oldu 7 ay önce ve tekrarladı sanırım. ayakların üşütülmemesi olabildiğince sıcak tutulması gerekiyormuş

Yükleniyor...