Tekonoloji & algıda ilgi

Arkadaşlar şu bildiğimiz mouseun kadın cinsel organı düşünülerek tasarlandığı konusunda ne düşünüyosunuz? bir zaman öyle subliminal mesajlarla ilgili bişey okurken gözüme takılmıştı, şimdide internetten mouse bakıyorum, yani bilg. için ve bu düşünce ikide bir aklıma geliyo..bi de öleyse niye mouse ya adı :s

siz olsaydınız mouseu nasıl tasarlardınız

(o bir tane bilgisayar mühendisi vardı o da cevaplasın lütfen)

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• cevap vermemi cok istemişsin. peki mühendis olarak cevabimi vereyim kendi algıma gore.

bence de cinsel organ düşünülerek tasarlanmistir. katiliyorum. parmaklarin V seklinde acilir. organinizi da bu sekilde acarsiniz. orta scroll tusu klitoral bolge etrafinda gezinmeye yarar. orta click tusu hedefe zoom yapar. Anladin sen.

Tamamen V seklinde parmaklarimizi actigimiz içindir bu. Insalarin Mouse kullanirken dusunmedigi ama bilincalti olarak bunu cagristirdigi bir tasarimdir. Dolayisiyla "V" özgürlük ve dünyaya acilan kapi anlamindadir.

Adini Mouse koymalari da zamaninda sadece kablolu Mouse lar olduğu için fareye benzetmişler daha kibar ve ilgi çekici olsun diye. fare kuyruğu uzun olduğu için yani.

0|0
    0|0
    • bağlanamadım nete 3 saattir bu cevabı hayal ediyodum :D lazım olduğu için böle bir icat yapılmış ama işte zevk avcunuzun içinde :)

• acele cevap yazmışım senin bilinçaltın benimkindende kurtluymuş."V" tespiti hoşmuş..

• :) merakini giderdiysem ne mutlu bana

Erkekler Ne Diyor 9

• mouse için daha ergonomik bir şekil düşünülemezdi bence diğerleri muhtemel ancak bu rastlantı diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • O ne alaka.. İlk defa duyuyorum

0|0
    0|0
  • hımm ola bilir kadınlar nelere iter adımı ya kadınlar erkeklerin ilham kaynağı

0|0
    0|0
  • Hiç aklıma gelmemişti benzer o yönü :) artık mausuma daha istekli ve iştahlı sımsıkı tutuyorum :) hatta özellikle sayfalarda yukarı aşagı gezerken mausun ortasındaki çevirilen dili kullanıyorum :) ben bunları yapınca mausumun performansına inanamadım çok süper çalışıyor :) ıslanmaya başladı bile :)

0|0
    0|0
    • :D daha bir şevkle çalışırsın kardeş

• Tabiki :)))) çalışmalarım daha kaliteli oluyor artık diyebilirim :)))

• algı kavramınız cok enterasanmı yanı mouse nın kadının cinsel organı düşünülerek tasarlanmış olması bıraz saçma gıı geldı benım dusuncem tabıı tasarım olarak değişik şekıllerde tasarlanabılınır elbette ınsan zekasının sınırı yoktur nıhayetınde

0|0
    0|0
    • mouseu seri üretimini, son şeklini nasıl aldığını hikayesiyle biliyorum da en son aldığı şekil yani andırıyo :S

• hayal gucunuz ılgınc cıdden kasayı falan neye benzetıyorsunuz (:

• ben nasıl yapardım bilmem ama Allah'tan adamlar mouseyi joystik gibi tasarlamamışlar...

0|0
    0|0
    • joystik alenen öyle ama zevk çubuğu :))

• ya ama hatırlayanlar vardır bu mouseun ortasındaki o ilerletme tuşu yoktu ilk bize geldiği zamanlarda..o amaç gözetilerek yapılmış mouse demek değil o şekilde düzenlenmiş..sende joystik devrini yakalamış olabilirsin bak, o tutmayınca bunu verdiler :P

• ben hep derim joystiği tasarlayan elimize verme fantazisiyle tasarlamış diye onda problem yokta şu mouseye sabahtan beri bakıom hala benzer bir tarafını göremedim...

• peki sen muz ve şeftaliyle ilgili ne düşünüyosun ?

0|0
    0|0
    • hahaha ne düşüncem..her hıyarım var diye tuzla gitme diye deyimimiz var kardeş..toplumsal açlık

• o da farklı bir bakış açısı güzelmiş

• bence fareye de benzemiyor senin dediğine de.

0|0
    0|0
  • )--o boyle bisey olabilirmi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• subliminl mesajın suyunu çıkartıyorlar.

0|0
    0|0
  • algıda seçicilik olmuş :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...