Kitap okumanın sağladığı faydaları ...

Kitap okumanın sağladığı faydaları başka yollarla kazanmak mümkün mü sizce ? Bence mümkün insanın birşeyler yazması, birşeyler kurgulaması, hayal dünyasını kağıda aktarması ile mümkün olabileceğini düşünüyorum. Tabi ikisi farklı tatlar lakin kitap okumanın bir alışkanlık olduğunu ama bir şiir yazmanın, bir yazı kurgulamanın beyin sporu olduğunu ve insanlara daha çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Ikiside birbirinin yanından geçen kavramlar olsa da bence yazmak daha çok geliştiriyor insanı bazı şeylerde. (Yazmak hapşırmak gibidir geldimi tutamazsın)

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okuyup bilgi edinemezsen cahil kalirsin hicbir konuda konusamazsin konussanda sacmalarsin yerin dibinegirersin.

Kitap okumazsan hizli okuyamazsin testleri yavas çözüp sinavlarda zamani yetistiremezsin.

Kitap okumazsan is gorusmelerinde mulakatlari gecemezsin. Sana bir konuda birkac dakila konusman icin sure verirler. Diplomanda odtu yazsa bile sacmaladiginda ya da eveleyip gevelediginde seni degil harrandan mezun ama birikimli kültürlü agzi laf yapani tercih ederler.

Kitap okumazsan sığ kalirsin hossohbet olmazsin cahil cuhela ukala olursun dostlarin olmaz.yakisikli bile olsan kiz bulamazsin 2 gunde senden sıkılır.

Bazen kitapta okudugun biseyle buyukannenin beyin kanamasi gecirdigini anlayip ensesine soguk su döküp ölümden kurtarabilirsin...

0|0
    0|0
    • Kitaplardan edinilen bilgiler bir kenara. Peki konuşma akıcılığı, pratik düşünme yetisi gibi kavramları kazanmak için sadece kitap okumak mı gerekir bence bir insan bu kavramları yazarakda öğrenebilir, geliştirebilir.

• Yazmak sende var olani cikarmaktir. Hazinen yoksa neyi cikaracaksin? Once bilgi edinesin ki sendekiyetenekle yogurup biseyler cikarasin.

• Okuyup öğrenmek ve yaşayarak öğrenmek işte tam burada ayrılıyor.

Kızlar Ne Diyor 3

• kİtap okumak insana perspektif katar. Başka insanlar yazarlar ne düşünmüş ne yazmışlar bunu görmeyi sağlar.Bu da insanın hayalgücünü zenginleştirir. Yazarların yazdığı uslüpları bile okuyup tek tek özümserken onların dili nasıl zengince kullandığını keşfedersin , ve sende birşeyler ortaya çıkaracakken bunlar gibi yansıtırsın bu da yazdığın şeyin tat, zevk verebilmesini sağlar. Ben kitap okumayan birinin çok harika yazılar yazabileceğine inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • hayal gücünü fiziki bir şekilde aktarabilerek mümkündür

0|0
    0|0
  • kitap okumanın zararları diye bir kitap vardı :) kimdi yazarı unuttum şimdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• kitap okumak sistemlerin arasındaki o boşlukları görebilme yetenegini biraz daha fazlalastırıyor

illa ki görecez diye bir sey yok

bu sekilde bakarsak kitap okumanın sagladıgı faydaları karsılamıs oluruz diye düşünüyorum

mantıken

0|0
    0|0
    • Fazlasıyla mantıklı. Kitabı oluşturmak okumaktan daha zor nitekim.

• Hayal gücü, yaşanmışlıklar, çevre etmeni önemli faktörler.

• o senin dediklerinin aynısının biraz farklısını herkes yasadıgı için bir önemi olmuyor

Yükleniyor...