Her şey burada yazıldığı kadar basit mi ? çözümler böyleyse ,gerçek hayatların hala düğümü niye çözümlenemiyor

burada birileri sorunlarını yazıyor bizler olarak genel cevabımız üzme geçer , takma , o seni hak etmiyor , kızım sen ne yüzsüzün , ee ailendir sabretmeyi bileceksin gibi hiçbir soruna deva olmayan basma kalıp ifadeler..

hep tekrar tekrar tekrar edilip duruyor..

böylece geçiyor mu ? bunun bir faydası var mı sizin xper kazanmanızdan başka ?

ya da müslüman olup da Allah ile ilgili sorularda atarlanan insanların , başka insanların sorunlarına basma kalıp bir işe yaramaz ifadeler verirken hiç düşünüyor musunuz ? o xper puanlarını haksız yere aldığınızı , madem puan kazanacaksınız hakkınızla , karşı tarafa yardımınızla kazanın ? bu yönden düşünenin az olduğunu düşünüyorum.

evet arkadaşlar bir kere olsun gizli de olsa benim soruma içtenlikle cevap verin zaten burada takılırken bolca vakit öldürüyorsunuz iki soruya cevap yazayacağınız vakit yerine bir kere olsun bu soruda basma kalıp ifadelerden kurtulup gerçek düşüncelerinizi yazın.

yazacak bir şey bulamıyorsanız eğer her türde bir şeyler yazabilirsiniz önemli olan samimiyetle yazmanız.

iyi gecelerrrrr :)

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• matematiksel olmayan hiç bir çözüm, genellik kazanamaz.. net..

1|0
    0|0
    • her şey matematik değildir , psikolojik çözümleri matematiksel olarak yapmıyorsun fakat bir genellik kazanıyor ?

• :)) ahah. gafil avladın beni.. bak sen matematiği ve istatistiği çok yanlış anlamışsın. günlük ortalama sigara içme sayını verdiğin zaman, ancak sana şu anda bir sigara içiyor olabilme ihtimalini söyleyebilirim..

• Haci birak bunlar palavra ;) RABBİM beyni vermis kullan diye :) kullanarak bulunan matematikle cikilmaz kesinlik yoluna :) beynin kabulleniyorsa kesindir :) tabi boylesi konularda bazilarinda beynin yaninda vicdana da gerek var :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Biz sadece söyleriz, buraya vakit geçirmeye geldiğimiz gibi fikirlerimizi ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bunun içine espri katılabilir, başka şeyler katılabilir. Ama cevapsız bir espri olunca evet senin dediğine denk geliyor.

Burada gerçekten sorunlarına cevap arayanlarda var, dalga geçenlerde, herkes istediği gibi takılsın, herkes kendine müslüman. Mesele kimseyi küçümsememektir.

1|0
    0|0
  • Hic aman xper im yuksek olsun derdine dusmedim . Umrumda da degil inanir misin . Bana yanlis geleni degil KİTABİMA yanlis gelene her turlu yanlis giderim . Mesele xper degil . Kimseye basma kalipla cevap vermem . Lafimin arkasindayimdir . Gerekirse mesajdan filan elimden geleni de yaparim. Uzulme gecer diye bisey yok . Ama uzuntu katsayisini azaltma var . O yuzden. Yaninda olur destek veririm . Ben yapamadigimi baskasindan istemem . Eger ben yapabiliyorsam herkes yapabilir demektir . Yapamayani azarlarim . Cunku ben kimseden ustun degilim . Vs vs.

1|0
    0|0
  • "Takma kafaya" demek, karşındakiyle empati kurmamak, onun duygularına saygı duymamak, önemsememek demek. Bu tarz uyduruk "çözümlerle" tabii ki geçmiyor, sadece halı altına daha da süpürülüyor.

"Alan da memnun satan da" durumu var aslında

Çünkü insanlar çözüm istemiyor, başkasından gelen bir nasihatı uygulamayı zayıflık sanabiliyorlar, hiçbir şekilde hayatlarına müdahale istemiyorlar, sadece motivasyon istiyorlar, "takma kafaya" kelimesinin de onlara bu motivasyonu verdiğini sanıyorlar. Kendilerine değer verildiğini sanarlarken, değer verilmediklerini anlayamıyorlar.

Sanalda bir yandan kızlara sarkan, bir yandan İslam misyoneri kimliğine bürünen o kişileri de insan yerine koymuyorum.

1|0
    0|0
  • Bazılarımızın tecrübesi olduğu için yazıyor,bazılarımız bilgisi var ama icraatte yapamıyor,yazmakla yetiniyor,bazımız da iş olsun,kolay gelsin,laf ebeliği olsun diyoruz,maksat gerçekten iyilik etmekse eğer,bir kaç cümleyle olmaz,varsa özelde detaya inilmeli..

1|0
    0|0
  • bu kodun haklısınız herkezın derdı kendıne buyuktur bence onemlı olan sabırlı olmak ve sukretmektır bence herseyın bası saglık oldugunu unutmayalım ınsanı bulursun bır eksık bır fazla ama saglıgı bulmak cok zordur kaybedınce giden gıttı ıse gıtmıstır akasından kosmanın bır anlamı yok

1|0
    0|0
    • işte her şey buraya yazdığın kadar basit değil. giden gitmiştir demekle olmuyor bu işler , sabırlı olmak ve şükretmekle de yürümüyor çoğu şey

• Senin konuna verebileceğim tek cevap zincirleme olaylar örgüsü . Çoğunun farkında olmadan Görün okuyun yazın ekonomiye can verin hesabı düşüncesi olabilir . Çoğununda ihtiyacı olan kelimelerin gerçeklik faydalarını duymak istemeleri olabilir . Bence herkes kimseyi kimsede herkesi herkese göre herzaman çok düşünmez ..

1|0
    0|0
    • çok düşünemez tabi ki de sonuçta burada kimse kimseyi tanımıyor , fakat insanların ''empati'' adı altında adlandırdıkları bir kavram var bunun anlamını nasıl algılarsan öyle algıyabilirsin sonuç olarak aynı kapıya ulaşacağız çünkü. insanların ''empati'' yapmaması aslında benim yakındığım diğer konulardan bir tanesi...

• Evet çok doğru bir konu . Empati kavramı ve olayı öyle bir şeydir ki insanın tüm felaket duygularına güneş de olabilirsin aksine o anlık kırmıyım diye o insana bir anlık karnlıkta yaşatabilirsin. Ama Ne ki empati nin yanında ' anlamak ' ve ' sınır ' olgularını ne yazıkki bir arada götüremiyorlar , tabi bu genelleme.. Empatiye çok önem veririm kendi şahsım olarak.

• eğer emin olduğum bir şeyse cevap veririm.puan toplayıp da ne yapcam..önce soru ilgimi çekecek ve karşımdakine bir yardımım dokunacağını bilmem lazım :)

1|0
    0|0
    • bu sorunun ilgini çekmesinden dolayı gurur mu duymalıyım yoksa ? :PP :D

• evet çünki şikayetinde haklısın :) sorunda

• o adam seni sevmiyor ayrıl :P

1|0
    0|0
  • fena triptesin bacım bir kendine gel :D kısa ve öz yorumları birleştirince baya anlamlı bişey çıkabilir öyle dene tek tek değerlendirme bütün olarak gör :)

1|0
    0|0
    • parçadan bütüne diye bir şey söz konusu olamaz çünkü burada herkes ayrı bir bütün :) cevaplarda bir bağımlılık olması lazım ki parçadan bütüne olsun ama öyle olmuyor çoğu zaman

• Burda yazdığımız gerçekler,gerçek hayattaki hayallerimiz çoğumuz için... :PPP

1|0
    0|0
    • bir nevi burada herkes hayalinin cevabını yazıyor diyebiliriz o zaman ? :)

• gibi gibi :)))

• Problem ne kadar karışık olursa olsun çözümü her zaman basit.

1|0
    0|0
    • her şeyin çözümü yoktur ama :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...