Size göre başarı nedir?

Sizce bir tanimi var mi basarinin?

Basari size en baskin olarak neyi hissettirir mesela?

Mutluluk? Hirs? Yada...?

Söz sizlerin.

dinlemelik; link

0|0
9|17

En İyi Kız Görüşü

• Başarı, emeklerimin ödülüdür benim için. Dolayısıyla mutluluk, zindelik, çalışma azmi verir bana.

Bu arada sorularınız o kadar güzel ki buradaki birçok 'boş' beyinin algı kapasitesinin üzerinde olduğu için yıldızlarınızı düşürüyorlar, bunu her zaman fark ediyorum. Sorularınız her zaman beş yıldızlık, çünkü güzel düşünüyorsunuz. Ellerinize, yüreğinize sağlık.

1|1
    0|0
    • Güzel bir cevap... :) "yine"

Ayrica tesekkür ederim.Sorun degil,sizinki gibi kiymetli cevaplar aliyorum yeter bana.

Fakat evet,davranis hic hos degil.

Sizin de tüm cevaplariniz bes yildizi hakediyor.Sizin de ellerinize,yüreginize saglik.

• Beğenmenize sevindim. Gül için teşekkürler :)

Rica ederim. Dilerim bazıları sitenin amacını ve nasıl değerlendirme yapılacağını öğrenir zamanla.

Güzel sözleriniz için de teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 17

• iyi akşamlar şavk.başarı hedeflenen bir şeyin gerçekleşmesidir bence.bu kişiye göre değişir.kimi küçük şeyler hedefler ulaştığında başarır kimi büyük şeyler hedefler.ben bir hedefi gerçekleştirdiğimde gurur duyarım gurulanırım.kendimle gurur duyarım.ya da sadece mutlu olurum.bu elde ettiğim şeye göre değişir.mesela hobim olan amatör balıkçığı örnek alalım.ben artık balık gibi düşünmeyi başardım vesselam.avlamayı hedeflediğim bir balık var diyelim...bu balık levrek olsun.sürekli aynı yerlerde avlanıyorum diyelim ve bir gün gözüme çarpan bir koy bir kıyılık oldu ve dedim ki kendikendime burada levrek çıkar hemde trofe levrek çıkar(trofe 5kg ve üzeridir)ilk fırsatta yoklicam dedim.artık hedefim o...ve lavrek havası geldi çattı.levrek fırtınalı dalgalı köpüklü suları çok sever.karambol balığıdır.neyse ben bir gün öncesinden hazırlığımı yaptım ve sabahın 04:00 da kalktım yola çıktım.05:00 da hedeflediğim avlağıma varmış göğüs tulumumu giymiş malzememi hazırlamış yarı belime kadar suya girmiş ve çalışmaya başlıyorum...hava buz gibi soğuk...deniz de bir okadar soğuk...derken o dalganın o rüzgarın içinde şöööyle bir 3kg llık bir levrek(biz ona paşa deriz)oltaya biniyor.ve o meşur rodeo başlıyor.yaklaşık 10 dakika sonra balık kepçelenmiş vaziyette.bak bu mutluluğun hiç bir şekilde tarifi yok.inan dünyalara değişmem...

bak işte böyle birşey. link

1|0
    0|0
  • Nefsine hakimsen başarılısın. Nefse olan hakimiyet başarıyı doğurur.

cut.

1|0
    0|0
  • başarı bir an önceki anından daha iyi olmanı ya da

bir gün önceki yaptıklarından daha iyisini daha güzelini yapmaktır başarı

1|0
    0|0
  • sistemin bilinçaltımıza soktuğu şeydir başarı. kapitalist sistem.. hemen hemen herkes için aynı. öte yandan hemen hemen herkesin hayalini kurduğu mutlu hayat tablosu da aynı ; küçük bahçeli bir ev, çiçekler, belki tavuklar, falan..

ama hepimiz, lüküs apartıman dairelerinde , güneş alan tarafta, varsa deniz manzaralı evin sahipliğine güdümlüyüz.

bu soruyu sistem cevaplamalı; zihninizdeki sistem.

1|0
    0|0
  • Başarı mazlumun derdine çaredir,kimsesize yardımdır,yaptığının insalnar tarafından hüsnü kabul görmesidir...

1|0
    0|0
  • Başarının bir sınırı yoktur.Büyüklük küçüklük olarak hepsi başarıdır.Halı saha da gol atmaya çalışan kişinin golu atmasıda başarıdır.Otobüse yetişmeye çalışan kişinin otobuse yetişmeside başarıdır.Başarı hedefe ulaşmaktır.

1|0
    0|0
  • Babam senden bir b*kolmaz demişti. Bende mühendisliği kazandım ve bölüm birincisiyim. Ek olarak gitar kursu veriyorum ve gitar çalıyorum. Başarı üniversiteyi bitirdikten sonra müzikle uğraşmak ve para kazanmak olacak benim için.

1|0
    0|0
  • Başarı yapılırken keyif alınan tecrübelerin sizi daha da ileriye götürmesidir.

Komik tanım: Başarı insanın kendine yakışanı giymesidir. :P

1|0
    0|0
  • hedefine varmaktı, hedef yoksa başarıda yoktur

1|0
    0|0
  • İnanmak x2 dir (yani Başarmak inanmanın yarısıdır ) ^_^

1|0
    0|0
  • Şu an sen bu kelimleri okurken ölen insanlar var ve senin tüm bunlara rağmen nefes alıyor olabilmen dahi bir başarıdır.

1|0
    0|0
    • Öyle...

• Bana yaklaşman imkansız çünkü aramızda kilometreler var,tabi ki sen diyeceksinki soyut anlamda,ki bu da mümkün değil,soyut alan diye tabir ettiğimiz alan sonsuz genişliktedir belkide yaklaşırken uzaklaşıyorsunuzdur :D

• Anliyorum...demeyi cok isterdim fakat malesef anlayamadim sizi :)

• hayatımdaki hedefe ulaşmaktır

1|0
    0|0
  • Bazen başarılı olmamak iyiidir insanı yanlışlardan dönderir ;) Ama bana Mutluluk verir başarmak

1|0
    0|0
  • Başarı hamile kalmak gibidir... Herkes tebrik eder ama, kaç kere s*kildiğinizi kimse bilmez.

0|0
    0|0
  • bence pompa

0|0
    0|0
  • Kendine Guvenmek

1|0
    0|0
  • Bireyin, insan olduğunun farkına varıp insan gibi yaşamasıdır en büyük başarı.

Allahü teâlâ buyurdu ki:

Kullarıma dört haslet verdim:

1- Zahireye güve musallat ettim, yoksa zenginler bunu altın gümüş gibi saklarlardı.

2- Cesede kokmayı musallat ettim, böyle olmasaydı, dost dostu hiç gömmezdi.

3- Üzüntüye teselliyi musallat ettim, yoksa nesil kesilirdi.

4- Ecel verip, emeli uzattım. Yoksa [ölüm var, yakında ölürüm diye] kimse geçim derdine düşmez, dünya, bakımsızlıktan harap olurdu.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yağmur yağarken sümüklü böceklerin üstüne basmadan yürümek başarıdır misal.

Kısaca amacına ulaşmak değil; amacına en temiz yoldan ulaşmak.

Hırs en büyük silah.

1|1
    0|0
    • Güzel cevap yine...tesekkür ederim.Yalniz cevabinizi iki kez okumus bulundum :)) bu da gülümsetti

• Hem mutlu edip hem mutlu olabiliyorsan sen başarmışsındır^^^

1|0
    0|0
  • Amacıma ulaşmak.

1|0
    0|0
  • İstediğin noktaya varabilmek,istediğini elde edebilmek..

1|0
    0|0
  • Bir işi hakkını vererek yapmak

1|0
    0|0
  • Hedefe ulaşabilmek bir başarıdır.

1|0
    0|0
  • Hirsin sonucu basari

1|0
    0|0
  • bence bir şeyi kazanmak başarıdır ama her başarı iyi değildi olmaması gereken başarılarda vardır

1|0
    0|0
Yükleniyor...