Yurtta odadaki çocukla olan sorun

yurtta oda 4 kişilik ve bu 4 kişiden bir tane MAL var ve diğer 3 kişinin isteklerini söylediklerini önemsemeden kendi kafasına göre hareket ediyo yatağının pozisyonun değiştiriyo... ve daha birçok şey.. sanki odada sadece kendi var odanın sahibiymiş gibi hareket ediyo... ve ben buna geçen gün odanın en eskisi oalrak söyledim uy kararlara diye ama bu dinlemedi ve tartıştık az kalsın elimde kalıcaktı.. sizce ben bu çocuğu benzetip akıllandırsam nolur. atılırmıyım yurttan. çocuk kalıbına bakmadan atar yapıyo bana... hertürlü benzetirim onu... sizce napmalı bu çocuğu dilekçe verip odadan yollatmak zorunda bırakma dedim oda gelmiş artistlik yapıto. ağzının payını versem nolur... kyk dayım. sizde oldumu hiç böyle bişi. ve siz olsanız napardınız

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Benim kaldığım odada da vardı böyle kafasına buyruk bir kız. Çok tartıştık, en sonunda baya büyük bir kavga ettik. Herkes şikayet edip odadan attırmamı söyledi, ama ben öyle bir şey yapmadım. Yaklaşık 1 sene kadar konuşmadık. Sonra bir bayram günü ikimiz de memleketimize gitmemiştik, odada baş başaydık, o pencere kenarında oturmuş ağlıyordu. Ben de dayanamadım, gittim sarıldım, 'Barışalım artık!' dedim, barıştık. O günden sonra odadaki en samimi, en çok vakit geçirdiğim arkadaşım oldu, çok severim.

Bunu neden anlattım bilmiyorum, özledim galiba. Neyse... Çok rahatsız edici biriyse odadaki diğer kişilerle birlikte gidip dilekçe vermeniz lazım, odanın huzurunu bozuyor, kimseyle anlaşamıyor demelisiniz. Başka odaya verirler o arkadaşı. Kavga çıkarma derim, yoksa senin odanı değiştirirler, hatta mesele uzarsa yurttan bile atılabilirsin.

0|1
    0|0
    • senin durum olmaz bende. çünkü bu olaydan öncede bazı hareketlerine çok fena sinir oldum.. dua etsin sinirimi kontrol ediyorum yoksa odanın camından bile atardım onu o gün

• yok be sevmiyorum çocuğu bana çok gıcık giden hareketleri var... sene başında bir kaç kez sus işareti yaptı sonrada bir daha yapamadı tepkiyi yedi... zaten takım konusunda zıt bana fazlasıyla... kendisinin yaptığı şeyleri millet yapınca hemen laf söylüyo ama kendinin yaptıklarına dikkat etmiyo. vede en gıcık olduğum şeyi kimse sormadan merak etmeden sürekli gelip bişiler anlatıyo onu yaptım bunu yaptım şunu yapcam bunu yapcam.. hemde kimse istemediği halde gelip anlatıyo... bide bilmişlik taslyıo.

• rica ederim teşekkür için

Kızlar Ne Diyor 5

• ne yapacaksın biliyor musun gece kalkıp en derin uykusunda bir tokat patlatıp yatagına geri yatacaksın uyuyomus gibi :D cok işe yarıyo :D

0|1
    0|0
  • biakç kez uyar olmuyosa odada bir köşeye çek iyi bir fırçala bunu.. gör bak bidaha yapamaz. ama gülmeden sinirli bir şekilde bağır kız tehdit et:D

0|1
    0|0
    • yok geçen gün kendimi tutmasam zaten bikaç yerini kırcak kadar sinirliydim.. kaç kere dedim düzelt yatağını uy odadakilere senin değil oda senden hariç diğer 3 kişinin dediğine uymak zorundasın çoğunluğun istediğini yapcaksın dedim... ya odada en eski benim ben bile diğerlerine bişi demeden yapmıyorum bişi

• yurt hayatı zordur bilirim. odayı temizleyen temizlikçi falan yok muonlar genelde yatağın değiştirilmesine falan kızarlar.. bence bir süre çocuğu takmayın aman ne halin varsa gör gibi tavır takının. bikaç güne takmadığınızı anlayınca o da yapmaz

• yok o yüzsüz biraz. temizlikçilerde karışmıyo.. geçen sene izmirde 6 kişilik odada kalıken hiç böyle bir sorunum yoktu. ama bu sene nerden geldiyse bu başımıza... ben zaten takmıyorum onu o günden beri... gelmiş bugün bana sesleniyo...4-5 kez seslendi geçiştirdim geçtim

• Siktir et kavga işine hiç girme. Resmi işlemle hallet. Küçülmeye değmez onun için.

0|1
    0|0
  • kardeş dilekçeyle felan uğraşma adi yollarla çöz :D

0|1
    0|0
  • eğer şikayet edip oda değiştirmesi söz konusuysa dlekçe falan yaz bence kavgayla çözülmezki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bana da oldu. şöyle oldu, 2 kişi son sınıftı odamda, gece geç saatlere kadar ders çalışıyorlardı, ODADA! ışığın beni rahatsız ettiğini söyledim.. ters bir cevap aldım. aynen karşılık verdim.. bir de biz de ranzalı sistem vardı ve ben üstte idim. düşün artık. ışıkta nasıl uyuyacaksam.. neyse .. söz düellosu, uzun boylu elemanın kalkıp yatağıma doğru gelmesiyle son buldu. burnunun kırıldığını sandım, kırılmamış.. diğer eleman karışamadı bile zaten..

sonrasın 3 gece ışıklar zamanında söndü ama ben de dayanamadım önce odamı değiştirdim sonra da yurttan ayrıldım..

yani benim güzel dostum, hak edene dayağı atacaksın..

0|1
    0|0
    • azkaldı ona.. fena istiyo dayağı.. ama atarının sebebini epey kişi tanıyo diye sanıyorumda kimse o süt için daha 2-3 aydır tanıdığı kişi için gelipte kavgaya karışmaz :D salak ona yardım etcekler sanıyo :D

• "Keskin sirke küpüne zarar."

Şikayetçi olur öyleleri. Boşver. Memura veya artık her kim sorumluysa ona şikayet et.

0|1
    0|0
  • inan bana kavgayla bir sorun çözülmez.bu tip insanlar bir değil iki değil bisürü bu arada seninde başka saygısızlıkların vardır.herkes kendi hakkına bakıo bu ülkede bizim burada bir esnaf ağacın üstüne adam ol çöp atma yazısı asmış.adam haklı dimi.yüzde yüz haklı ama birde kendini git takip et bakalım başkasınının dükkanın evinin veya sokağının önüne çöp atıyormu atmıyormu?.bu ülkede benim gibi insan çok az hatta yok denecek kadar azdır.açık havada yolda yürürken bile sigaramın nefesini çektiğimde karşımdan biri geliyorsa üflemem.eee islam kültürünü öğrendik.akp liler gibi şekilciliğe takılıp kalmadık

0|0
    0|0
    • inan ol o süt çocuğuna en ufak zararım yok. ama onun bu odadaki 3 kişiyede dokunan bisürü şeyi var... beni tanısan ne kadar zararsız ve kendi halimd eolduğumu görürdün. odada yataktan çıkmıyom nerdeyse. bırak ona zararım olmasını kendime zararım yok... sadece onda saygı eksikliği var...

• anladım.hangi birisini döveceksin? inan bana çalışma hayatına gir ne i.neler göreceksin. benim hayattan öğrendiğim şeylerden biri anlaşamadığın gıcık olduğun biriyle kesinlikle konuşmucaksın.ortak iş yapmıcaksın ortak derken ortak kola olmaktan tut sigara almaya kadar.yüz yüze baktığın kişiyle kavga etmek hoş değil.yani ben hiç kimseyi dövmeyi düşünmem sadece öldürmeyi düşünürüm.

• dostum sen olayı anlamadın sanırım 1 kişi 3 kişinin huzurunu bozuyo o 3 kişiye dahilim ve benim diğerlerine zararım yok

• yurdun dışında döv

0|1
    0|0
    • yok o süt yurdun içinde dövmüşüm gibi anlatır yurt görevlilerine :D bildiğin süt çocuğu ya :) bana atar yaparken sesi titriyodu :)

• ikinci döneme ayarla yoksa herkes alışır çıkmaz odasından benden söylemesi :D

• :D bakalıma artık nolcak

• döveceksin başka yolu yok

iyi dövüşler

cayırt

0|1
    0|1
  • açığını bekliyorum o çocuğun :) eski profilime cevap yazıyorum :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...