BCAA nın yanında protein tozuda kullanmalı mıyım?

Arkadaşlar link BCAA dan almayı düşünüyorum hep hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum hemde günlük ortalama 100-120 gr protein alıyorum açıkçası protein tozu için para vermek istemiyorum ayrıca BCAA alıcagım için ama sizin fikriniz nedir?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bcaa her dönem kullanılmalı. Hacimde de öyle. Kasların idmanda aşırı yıpranması lazım ama yanarak enerjiye dönüşmemesi de gerekiyor. Siz idmanda aşırı yıpranmayı yapabilirseniz normalde kas yıkımı da oluşma riski fazla. Bu kas yıkımı gerçekleşirse üzerine protein tozu vs. desteklediğiniz zaman yıkımdaki eksik yapıma dönüşüyor fakat -1+1 elde var 0 hale geliyor. Lakin idmandan önce bcaa alırsanız

İdmanda yıpranma gerçekleşiyor ama kas yıkılması önlendiği için idman sonrası protein vs. direk büyümek için kullanılıyor. Yani ağır setler giren,drop set, maksimum zorlama, zorlamalı tekrarlar gibi idman yöntemlerini yapabilen kapasitede bir v.gci iseniz bcaa sizin için harika bir supplement. Bu yüzden yeni başlayanlara bcaa tavsiye edilmez.

0|1
    0|0
    • Peki personel trainer olarak sana 2 soru sorabilir miyim :D

1.si Protein tozu da almalı mıyım

2.si BCAA 400 ml su ile için demiş protein tozundaki gibi sütle içebilir miyim yoksa tatları midemi bulandırıyor

• protein tozu almanın bcaa ile bir etkisi yok zaten bcaa yı eğer intra-workout ise antremandan sırasında recovery product ise antreman sonrasında almalısın idman sırasında ki büyüme hormonunun da daha fazla salgılatır önce alman proteinide antremandan sonra içiceksin bcaanın aromasızının tadının berbat olduğu bir gerçek denedinmi bilmiyorum ama sütle daha kötü oluyor ;)

Kızlar Ne Diyor 1

• İşlevleri aynıysa gerek yok

0|0
    0|0
    • Biri a.a desteği diğeri protein aynı işleve geldiği pek söylenemez

Erkekler Ne Diyor 2

• bcaa değilde protein al o zaman ilk destek proteindir. kreatin + bcaa + protein 3ü önemli ama illa birini alcak kadar paran varsa yerinde olsam bcaa değilde protein alırım

0|0
    0|0
  • ben kullanıyorum.. BCAA ve protein tozu.. anladığım kadarıyla, toz çok da şart değil. ama amino asit, günlük yeme içme ile gereken proteini alamayacağını düşünürsek, gerekli..

0|0
    0|0
Yükleniyor...