Kas yapabileceğimiz dövüş sporu

Hem kas yapabileceğimiz hemde dövüş sporu öğrenebileceğimiz bir spor arıyorum hangisine yönelmeliyim ?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• ömrümün yarısı dövüş salonlarında geçti.

kas geliştiren bir numaralı dövüş sporu uzak ara capoeira dır. hareketler için sürekli kendi vucut ağırlığını kaldırırsın ve emin ol çok şekilli orantılı gelişir. ama capoeira ile hızlı dövüş öğrenilmez. ilk bir kaç yıl dövüceğin adamdan dayak yersin.

en hızlı öğreneceğin de boks dur. yaş 20 den sonra da kolay öğrenilir. ama ömrünü vermezsen sadece boks ile de vucut yapılamaz. dışarıdan desteklemen lazım

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• kick box ama ne kadar yapsanda salonoda gitmem gerek

0|1
    0|0
  • Kick Boks olabilir

0|1
    0|0
  • kickboks .

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Boks üst vücudu çok iyi derecede geliştirir onun dışında kick boks ve muay thai hem üst vücudu hemde ayak kaslarını geliştirir tekmeleriniz sağlam olur kendim 6 ay kadar kick boks yaptım ve oldukça yararını gördüm :)

0|1
    0|0
    • bilgisayar başında belli başlı bilgiler edindiniz mi peki yoksa sadece spor salonunda mı ?

• zaten paylaşmışım kardeşim boks,kick boks,muay thai bu sporların hepsinde güzel kas yaparsın

bok:yumruk tekniği çoktur rakibin dibine girip çok ciddi hasarlar verebilirsin gardları çok sağlamdır refleksler çok iyidir

kick boks:hem tekme hemde yumruklar ciddi bir anlamda gelişiyor ama bokstaki kadar yumruk teknikleri yoktur

muay thai:kick boksda olan herşey vardır + olarak diz dirsek vuruşları vardır diz dirsekler rakibe ciddi bir anlamda hasar verir komalık gibi

• kısa bir not:en güçlü yumruğu boksörler atar ben şahsen boks ve muay thai arasında gidip geliyorum eğer istanbulda oturuyorsan güzel bir mma salonuda biliyorsan mma öneririm tüm dövüş sporlarını kapsıyor + yerdede dövüşme imkanı var

• ninjutsu . hız , blok , spor kası. gerçek anlamda hocalarını bulman zor olabilir ama gerçekten süper bir spor dalı. Alternatif olarak da kickbox - box - karete - tekvando(sadece ayakların gelişir)

0|1
    0|0
    • alternatiflerinden en çok önerdiğin hangisi ?

• kıckbox a yakın bakmıyoda değilim aslında

• kardeşim bana kalsa ninjutsu. ötekileri pek bilmem. kick boks ya da tekvando ne yararı olur bilemem

• sade dövüş sporu yaparak cok kaslanmayı bekleme :) kas istiyosan ağırlık calısman lazım

0|1
    0|0
  • Boks :)) Bn kick boks ve boks da yatım şahsen boksu tavsiye ederim kick boks da ideal ama :))

0|1
    0|0
Yükleniyor...