Ötanazi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ben burada da olmasını isterdim ama Müslüman olarak dinimize uymadığının farkındayım. Çok acı çeken bir insanın onun acısıyla yaşatmanın daha günah olduğunu düşünüyorum

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• bence olmalı . bazı kanser hastalıklarının son aşamaları çok ağr.. kendini vuran ve zehirleyen hastalar hiçte az değil..yada yakınlarına beni yastıkla boğ diyen.. ötanezi bence insancıl bir davranış.. dinimiz intiharı büyük günahlardan sayıyor ama ötanesi intiharmı tartışılır çünkü adam zaten ölüyor ve kendi isteğiyle bu acı dindiriliyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Canı verende Allah alanda, günah olduğunu düşünmen yanlış olmuş..

1|0
    0|0
  • Ötenazi herkesin yasal hakkı olmalı.

1|0
    0|0
  • Bunun yerine iyi olması için elimizden geleni yapmalıyız. Unutmayın Hz. Eyyub'un (a.s.) sancılı bir hastalığa tutulduğu bildirilmektedir. Öyle ki, vücudunun her tarafını saran yara ve ağrılar sadece kalb ve diline ulaşmamış; ne zaman ki, Allah'ı zikrine mâni olacak şekilde ağrılar kalp ve diline ilişince sadece "ubudiyet-i İlâhiye için" Allah'a iltica etmiş, duasının kabul edilmesiyle de bu musibetten kurtulmuşlar.

Hepsi bir imtihan.

0|0
    0|0
    • Ölümü agrıyla sancıyla bekleyen insanlardan bahsediyorum tıp ümidi kesiyor adamı bırakıyor daha ne olabilir ki

• Birçok zaman tıp yetmemiş ve kendi haline bırakılmış insanlar iyileşmişler. Tıp umudu kesti diye herşey bitti anlamına gelmesin.

• isteyen ölebilir kimse zorla yaşamamalı

cayırt

1|0
    0|0
  • insanın kendi hayatına son vermesi dinde kesinlikle yasaklanmış

doğru olanda budur

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Otenazi insanlara bir hak olarak taninmali.

1|0
    0|0
  • link aklıma bu film geldi.. sana katılıyorum dinimiz açısından ters ama bazen ötenazi olsun diyo insan

1|0
    0|0
  • tabiki olmalı katılıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...