Okumadığınız kitapları, kullanmadığınız eşyaları ne yapıyorsunuz?

Artık okumadığınız kitapları, ansiklopedileri ne yapacaksınız? Peki ya küçülen, modası geçen, bıktığınız giyim eşyalarını ne yapıyorsunuz? Kullanmadığınız bilgisayar ve çocuklardan kalan oyuncakları çöpe atmak yerine birilerinin işine yarar diye düşündünüz mü hiç?

Herkesin ihtiyaç fazlası eşyaları vardır mutlaka. Kimimiz çöpe atarız, kimimiz durumu olmadığını bildiğimiz kişilere veririz işlerine yarasın diye. İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen olursa diye birkaç adres paylaşmak isterim. Hem birikmiş eski eşyalardan kurtulmuş, hem de bağış yapmış olursunuz.

İyi Kalpler Dükkanı: (Toplum Gönüllüleri Vakfı) link

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı: link

Türkiye Sakatlar Derneği: link

Verrr, Paylaşmayı Severrr: link

Takas Şenliği: (Yeryüzü Derneği) link

Sevgi Mağazası: link

Kitap Ağacı: link

Eğer sizin de alıp rengini sevmeyip kenara attığınız giysileriniz, kullanmadığınız eşyalarınız, artık okumadığınız kitaplarınız varsa ve bunlar sizin dışınızda birinin incinmeden kullanabileceği durumdaysa bağışlayın, lütfen. Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebilirsiniz.

Bazen kullanmadığımız eşyalara kıyamayız, yine de dolapta öylece dursun isteriz. Ama artık kullanmadığınız eşyalarınız, okumadığınız kitaplarınız işe yarasın, birilerini memnun etsin istemez misiniz?

Teşekkürler.

1|0
9|18

En İyi Kız Görüşü

• Giyemedigim kıyafetleri veya modası gecti diye kaldırdıklarımı annem ihtiyac sahibi insanlara veriyor o bir kamu kurulusunda calıstıgı icin tespit edip veriyoruz onlara. Hatta gecenlerde bir pudra aldım rengi cildime uymadı diiye anneme verdim oda onu durumu iyi olmayan birisine vermis. Hani biz yararlanmasak bile baskasının ihtiyacı oluyor.

Kitaplarımızı bagıslamıyoruz cünkü aradan zaman gecse bile okunuyor onlar.

2|0
    0|0
    • Bu şekilde faydamız olursa ne mutlu bize... Kitaplar konusunda da haklısın, ama ben en azından okul, test, ve sınav kitaplarımı ihtiyacı olan okullara göndermeyi tercih ediyorum.

• Cok tesekkürler :)

• Rica ederim. Bu cevap en üstte dursun ki birilerine örnek olsun ;)

Erkekler Ne Diyor 18

• Okuduğum bütün kitapları halam topluyor önce kendi okuyor sonra eşine dostuna arkadaşlarına dağıtıyor evde kitap biriktirmem eşyaları annem hallediyor valla onların akıbetini bilmiyorum

2|0
    0|0
    • Annen de mutlaka ihtiyaç sahiplerine veriyordur. Anneler çöpe eşya atmaz kolay kolay :)

• yok atmıyor dağıtıyor da kime veriyor bilmiyorum :)

• Artık kullanmadığım ya da kullanamadığım,ama kullanılabilir durumda olan bütün eşyalarımı,kullanabilecek kişilere seve seve verdim vermeye de devam edeceğim.

Hatta benden daha fazla ihtiyacı olduğunu düşündüğüm kişiye,hala kullanmakta olduğum eşyalarımı da seve seve veririm.

Duyarlı paylaşım için,tebrik ederim.

2|0
    0|0
  • Ben okuduğum, kullandığım kitapların hepsini ilçe kütüphane müdürlüğüne veriyorum daha doğrusu bağışlıyorum. Kaymakamdan falan ödül aldım defalarca, madalya, plaket falan verdiler onlarca kez. Geçen memlekete gittiğimde bir uğruyayım dedim. Kütüphanenin resmi ismine benim ismimi vereceklermiş bu yaz. Dalga geçmiyorum, kimseyi de inandırmak zorunda değilim.

1|0
    0|0
    • Ne mutlu size... Dilerim herkese örnek olur bu davranışınız.

• Çok teşekkür ederim. Geçen yine buna benzer bir soru vardı. Son cümle hariç benzerini yazdım. Soru sahibi dahil kimse inanmamıştı. O son cümleyi bu yüzden ekledim :)

• Kenara koyuyorum, olur da karşıma ihtiyacı olan biri çıkar da veririm diye. Ama koyduğum yerde bulamıyorum. Annem sobaya atıyor anasını satıyım.

2|0
    0|0
  • halk kütüphanesine bağışlıyordum ben

1|0
    0|0
  • Okumadığım kitapları bir şey yapmam öyle kalır rafta eğer güzelse arkadaşlarıma veririm, bana olmayan kullanmadığımız giyim eşyalarını ise durumu olmayan ailelere veriyoruz ailece...

2|0
    0|0
  • sosyal sorumluluk projesi gibisin maşallah

kullanmadığım şeyleri atmam belki lazım olur diye ya da işine yarayacak ihtiyaç sahiplerini bulur veririm

cayırt

2|0
    0|0
    • :) Örnek bir davranış, tebrik ederim.

• paylaşıma değer sadece kitaplarım oluyor.. onları da genelde otobüs ya da uçak koltuklarında bırakırım..

paylaşım için teşekkürler..

1|0
    0|0
  • Kitaplarımı vermem. Sigara, alkol, yemek haricinde de pek alışveriş yaptığım görülmemiştir.
    Bende bağışlayacak bir şey yok ki acep.

1|0
    0|0
  • Tebrik ederim dostum

1|0
    0|0
  • dha snradan okumk ıcın saklıyorum :D

1|0
    0|0
  • veririm

2|0
    0|0
  • Şu ana kadar gördügüm en faydalı paylaşım kardeşim. Eline sağlık. Ben de giysilerimi biriktirdim afrikaya yollamaya çalıştım ilgilenen birini bulamamıştım.

0|0
    0|0
  • Kitaplarımı ya kütüphaneye veriyorum ya da bizim tribünde küçük çocuklar 2 haftada bir kitap değişimi yaparlar onlarla değişirim kıyafetleride yardım yerlerine bırakıyoruz öyle işte kardeş :)

0|0
    0|0
  • 100 den fazla hikaye kitabını okuduğum ilk öğretim okuluna bağışladım. Kıyafetlerimi ise anneme giymeyeceklerimi söylerim o halleder.

0|0
    0|0
  • yakıyorummm

0|0
    1|0
  • bağışla

0|0
    0|0
  • Kitapları satıyorum. Eşyaları tarihi geçince atıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İhtiyaç sahiplerine veriyorum, etrafımda çok insan var gerçek anlamda yoksullukla boğuşan. Eskiye bile razılar. Kitaplarımı da genelde köy kitaplıklarına ya da köy okullarına bağışladım.Fikir çok güzel. 5 *

1|0
    0|0
  • okumadığım kitap ve ansiklopedileri okula bağışlıyorum
    kıyafetlerimi durumu olmayanlara veriyorum
    oyuncakları çocuklara veriyoruz

0|1
    0|0
  • ileride tekrar incelemek için saklıyorum

1|0
    0|0
  • hiç çöpe atma huyum yoktur. birilerine veririm kermese vs.

1|0
    0|0
  • giysileri ve ayakkabilari rotes kreuza veriyorum. haftada bir gelip topluyorlar ya da özel containerlari var oraya birakiyorum.
    kullanmadigim kitap diye bisey yok, kitapligimda duruyor.
    oyuncaklarim yok.

0|0
    0|0
  • okuduğum kitapları park vb bir yerde bırakıyorum alsınlar okusunlar diye :)

1|0
    0|0
  • daha yenii hatta ayrirdimm ihtiyaci olanlara veriyorum

0|0
    0|0
  • Zamanında 100 kadar kitabımı ''nasılsa ben okudum, başkalarının da işine yarasın'' diye vermiştim de nasıl üzülmüştüm sonradan. Şimdi kendimi rahatlatmak adına ''iyi oldu canım, okurlar işte'' filan diyorum da, bir daha asla vermedim, vermem. Ansiklopedilerimi de hala okurum, severim, onları da vermem. Kıyafetleri de annem denk geldiğinde illa ki bulur verecek bir yer, onun arkadaşlarının oluyor böyle faaliyetleri. Ama soru güzel tabii, faydalı olur umarım. Başkalarını da düşünerek yaşamaktan bir şey kaybetmeyiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...