Her şeye bilinçsizce alkış tutan halkımızı bilinçlendirmek için ne yapılmalı sizce?

Evet...

İki damla timsah gözyaşı dökene halkımız "dayanamayıp,kıyamayıp" hemen bir moral verme çabasına girer.Alkışlar havalarda uçuşur.

Ülkeyi mi dolandırmışlar,onlar yatlarda turlarken Konya'da 40 günlük bebek donarak can mı vermiş sefaletten...

-Hiç!

...

Buna değinmeden yapamadım.

Böyle mi olmalı sağduyu? Vicdan... mantık...

Söylenecek çok şey var ama hem detayı uzatmak istemiyorum,hem de edep çizgisinden dışarıya çıkmayı...

Evet neler düşünüyorsunuz?

Az buz bir nüfus değil milletimiz.Ne yapılmalı dersiniz?

0|1
14|20

En İyi Erkek Görüşü

• Selam şavk.ne yazıkki hiç birşey yapamayız.cukk diye uyacak bir söz var.bunu söyleyen neyzen tevfik.şimdi yazacaaaam olmayacak.boşver bu milletin cehaleti sayesinde başımızdakiler hırsızlığı soysuzluğu kayırmayı yasallaştırdı.evladı askere gitmesin diye testis kanseri raporu aldıran bir başbakanımız var.kimse buna deyinmiyor.ama facebook dediğimiz sosyal medya organı bak bu konuda ne diyor.senin oğlun testis kanseri teşhisi ile çürük raporu aldı başbakan...ama ne hikmetse bir torunun var.testis kanserlerinin çocukları olmaz.en iyisi sen bu mevzuyu gelinin ile bir görüş.demişler.bilmem anlata bildimmi?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kızılması gereken tek bir nokta var ve o arkadan şak şak şak alkış atanlar...

Baydınız artık, ona alkış, buna alkış. Unutmayın o alkışlarınızın her zaman bir anlamı var, tek bir ağızdan çıkacak söz kadar bile önemli o alkışlar... Alkış ne yani, neye alkışlıyorsun. Neyin alkışı bu?

O alkışlayanlardan en az iki üç tanesi eminim senin dediklerinin aynısını diyip yine aynı alkışı atanlardır. Kıvırmada üstümüze yok.

neyse.

cut.

1|0
    0|0
  • Ne desek boş.. Biz ne desek yine bu ülke böyle gidiyor sözde çok kültürlü bir ülkeymişiz ab ye alacaklarmış bizi.. Ne yapsınlar bizi avrupa birliğine alıp her okuyan adam mı oluyor? Böyle bir zihniyet yaşadığı sürece her okuyan kişiye sanki çok büyük bir insan gibi bakıyor toplumumuz..

Okuyan eğitimli insan değil.. Kendini geliştirip kafa yapısını geliştiren insan bilinçlidir..

1|0
    0|0
    • Kültürlü,mantikli,zeki...caliskan insan da harcaniyor bizim memlekette...

...

• link Muharrem İnce çok güzel konuşmus herşeyi anlatıyor bu link.

Benim hakkımı çalan herkesin Allah belasını versin. Hatta ileri giderekten Allah çocuklarını elinden alsın.Herşeyi geçtim ben birşey istemiyorumda konyadaki vali veya kaymakam o aileyi hiç görmüyormu yaa bu kadar vicdansızlık olamaz.İnsanlık,vicdan diye birşey kalmamış kimsede.

Allah o çocuğun ölmesinde göz yuman herkesin belasını versin.İki dünyada ellerim yakalarında iki dünyadada hakkımı helal etmiyorum.Ebru gündeş ağlıyor herkes alkışlıyor bu kadar aptal bir millet olamayız ya. Aziz nesin malesef çok güzel söylemiş bu halk için.

1|0
    0|0
  • Helal olsun kız sana söylediklerine cevap vermeyede gerek yok sen gerekeni söylemişsin benim milletim dolandırıcıkla suçlanan zengin herifin haram parayla beslediği çocuğa üzülür ama açlıktan soğuktan ölen evlatlarımızın gözünün yaşına bakmaz böylede düşünceli devletimiz milletimiz medyamız var.

Bu senenin başlarında almanyada bir çocuk açlıktan öldü bütün almanya ağladı yazıklar olsun bize diye herkes kendini suçladı hatadan ders çıkarıldı oysaki çok sık olabilen bir durumda değil keşke bu ülkemizdede olsa

1|0
    0|0
  • Karnı tok, eğitimli ve sosyal güvencesi olan insan, birde demokratik bir ülkede yaşıyorsa, herşeye alkış tutmaz. Bunları gerçekleştirmek için, gerçekten bilgili deneyimli kişilerin siyaset yapması lazım.

1|0
    0|0
  • Sifoncu derler onlara ,onlar ki hiçbir konu hakkında yeterince bilgisi olmayan sadece duygularıyla hareket eden biri aglayınca üzülen kişiler azıcık düşünseler bu insanı alkışladıkları için kendinden soğurlar . Seminerler verilmeli sempozyumlar düzenlenmeli ama gelen olur mu ? Tabiki cevabı hayır bu sorunun çünkü onlar eringeç insanlar kendilerini eğlendirecek bişey bulamadıklarından adım bile atmazlar.

2|0
    0|0
    • tşekkür ederim bu güzel konu için :)

• Teşekkür ederim süt kardeş, ben de sana artı vermişim zaten :)

• link

işte size cevap

1|0
    0|0
  • neye göre bilinclendiricen

zaten herkesin esi, dostu, okuyanı, üniversite göreni bilinclendiricem ayagına kendi düsüncesini dogru veya yanlıs asılıyo insanlara

insanlara düsünme fırsatı verilse, herkes farklı farklı seyler söyleyip kafalarını karıstırmasa dogruyu kendileri secicektir.

tabi tayyibin g.tünün kılıyım kafasındakileri saymıyorum g.t kılı düsünür mü lan

1|0
    0|0
  • Hiç..

1|0
    0|0
  • Ekonomi ve iktisat alanında döve döve eğitim vermeliyiz.

1|0
    0|0
  • ahmet kayaya vatan haini diye çatal atan ebru gündeş herifine ne atacak merak ediyorum

1|1
    0|0
  • Bir sürü şey yazıp da sildim ya ben :)

1|0
    0|0
  • Eğitimi ve Ekonomıyı düzeltırsek bu durumu en aza ındırgemıs oluruz dıye dusunuyorum..

1|1
    0|0
  • bu konuyla ilgil aziz nesin güzel bir sözü var cok güzel bir sözü var ama demek istemiyorumm

1|0
    0|0
  • illuminati beyinlerimizi ele geçirdi çip takmalarına gerek kalmadı

1|0
    0|0
  • Eğitim şart

1|0
    0|0
  • huloooogggggggggg diyorum başkada bişey demiycem :)

1|0
    1|0
  • Atatürk ilke ve İnkılaplarına sıkı sıkı sarılmamız lazım.

1|1
    0|1
  • Halk balık hafızasıyla yaşıyor maalesef yarın öbür gün bunu da unuturlar zaten bazıları o sürecin karalama olduğuna o kadar demin ki ne desen boş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Ebru Gündeş kocasını savunabilir,duygusal bir bağ var sonuçta...Ama bizim dolandırılan halkımıza ne oluyor? Biri de çıkıp," Ebru Hanım, siz ağlamayın yeter ki, kocanızın yerine ben yatarım" demedi neyse ki...

Donarak vefat eden çocuğa gelince...Annesiyle babasının suçunu ödeyen bir masum bebek daha...Baba genç ve askerliğini tamamlamadan iki çocuk yapmış,ev yok,nafaka yok ama kadın almayı ihmal etmemiş bir cahil...Anne tarafı daha beter...Kadın neyine güvenmiş de o iki çocuğu dünyaya getirmiş anlamadım? Nice durumu çok iyi aileler bile çocuk yaparken düşünüyorken...Bu tip insanların evlenmesine mani olunmalı,hadi evlendiler bari çocuk yapamasınlar.Aşkla karın doymaz.Hiç olmazsa; diğer çocuğu ellerinden almalı bu sefil insanların elinden.(Sefillikten kastım; maddi olanaksızlıkları değil,cehaletleri)

1|0
    0|0
  • Demagoji prim yapıyor işte. "Benim evladımın babası, evladım mağdur olmasın" diyen kadın Gezi'de ölenlerin anaları anne değil miydi?

Riyakarlar.

1|0
    0|0
  • link durumu çok güzel özetliyor değil mi? ayrıyetten, bizim paralaramızla bilmem kaç milyon dolarlık tekne, ev, yat ve tablo satın alan bir kocası olmadığı için ağlayacak elbette. zerre acımıyorum ne ona ne ailesine. Allah yardım etsin, ancak bunlar böyle hala ekranlarda sahte gözyaşlarıyla fink atarken, onun çocuğu ipekten yorganlara sarılıp uyurken, sokak çocukları buz gibi kaldırımlarda yatıyor. nesine acıyacakmışız? acıyanları da anlamıyorum evet! Acun orada pişkin pişkin "arkandayım kanki ne güzel sömürdünüz ehehe bu salaklar her şeyi alkışlar zaten" der gibi dururken, ve o sırlalarda insanlar -20 -30 larda ekmek parası peşindeyken dahası o insanların parası bunların ceplerindeyken hala nasıl kör olabiliyor bu millet bu kadar! hak ettiyse cezasını çekecek elbet kocası. umarım adalet bu sefer yerini bulur.

1|0
    0|0
    • Paylasminiz icin tesekkürler...

Evet onlarla ayni fikirdeymisiz...benim gibi düsünen baskalarinin da oldugundan eminim zaten.

Gercekten esef duyuyorum...

• Rica ederim, ben de esef duyuyorum ne yazık ki.. Ve ben burada hala "acaba hangi kazağı sipariş etsem?" diye düşünürken, o insanlar orada ölüyor burada ben kendimden utanç duyuyorum. ancak ben öğrenciyim ne kadar ne yapabilirim öğrenci halimle en fazla sosyal ağlardır, eylemlerdir tepkimizi gösteriyoruz. diyecek çok şey var kapitalist düzenden tutun da, insanların televizyonla aptallaştırılmasına kadar.

• ancak ebru gündeş orada acuna "sen ne koca yürekli bir adammışsın be" gibi bir cümle kuruyor. o koca yürekli adam, 40 günlük ölen bebeğe neden yardım etmiyor o kadar koca yürekliyse? biz imkanlarımız yüzünden yardım eli uzatamıyor olabiliriz, ya da uzatsak dahi sesimiz çok çıkmayabilir ancak onun bir tv yapımcısı ve türkiyede sevilen biri olarak yardım eli uzatması gerekmez mi, halkı bilinçlendirmesi gerekmez mi? bırakın koca yürekliliği, bir yüreğinin olduğundan dahi şüphe duyarım ben.

• akraba evliligi yasaklanmali.

1|0
    0|0
    • Bence de...

Yalniz dünyanin gidisati hic iyi degil...ensest iliski bile yasallasti kimi ülkede.

• tokatlamalı

1|0
    0|0
  • O timsah göz yaşları derken kimi kast ediyorsun :)

1|0
    0|1
    • Sanki siz anladiniz diye sezinliyorum :)

hem...ne önemi var ki.Önemli olan reaksiyonlar...önemli olan zihniyet.

Timsah gözyasi döken cook...

• Cahil insanların, gözünü açmamak için çalıştılar bunca yıl ve başarılıda oldular en basitinden kurtlar vadisi terör çıkartılmıştı en basitinden bu ya daha ilk bölümünün yarısı kesilip kaldırılmıştı.Cahil insanlar çok ve göz boyamak yetiyor malesef.

1|0
    0|0
  • Ne desek boş.

1|0
    0|0
  • link

Koyunlara alkışla dersin alkışlarlar yürü dersin yürürler aynı hesap ...

1|0
    0|1
  • Halkımız bedduaya bile amin diyor daha neler neler

1|0
    0|0
  • ''Şakşakçılar''

Yapacak bişi yok , adam olmaz bizden

1|0
    0|0
  • Evet sen akp'li olduğun için, ''göz yaşı'' derken kimden bahsettiğini anlamam kolay oldu :)

0|0
    0|0
  • Ne denirse densin, ne yapılırsa yapılsın. Halkımız akıllanmıyor maalesef ve akıllanmayacak gibi. Gördüklerine değil, inanmak istediklerine inanmakta diretiyorlar.

1|1
    0|0
  • yapıcak bir şey yok, sen alkışlamazsın olur biter, orada onlar alkışladı diye bütün türkiye alkışladı sayılmaz

1|0
    0|0
    • Zaten öyle olanlari tenzih etmis bulundum.

Sözüm ve sorum "alkislayanlara,bilincsiz olanlara" hanimefendi.

• peki hanımefendi :)

Yükleniyor...