"Kaybetme" temalı aşağıdaki durumlardan hangisi sizi daha çok yıpratır?

Kaybetmenin insanda yarattığı psikolojik buhran tam aksi yöndeki karşılığı olan Sevinmenin meydana getirdiği duygu değişiminin neredeyse 2 katı.Örnek verecek olursam:1.durum: Yolda 100 tl nizi düşürdünüz ve cüzdanınıza baktınız yok.

2.durum:Cüzdanınızda hiç para yokken yolda giderken 100 tl buldunuz.

Benzer olaylar gibi görünse de 1.durumda kaybetmek söz konusu olduğundan insan psikolojisinde meydana getirdiği değişim 2.durumunkinin neredeyse 2 katı.

Şimdi gelelim asıl sormak istediğim şeye : Acaba seçeneklerden hangisi sizde daha fazla tahribata yol açar?

• Çok yakın bir arkadaşınızı kaybetmeniz
    50% (2)0% (0)50% (2)Oy Ver
  • Deli gibi sevdiğiniz Kız/Erkek arkadaşınızın sizi aldattığını farketmeniz
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Tuttuğunuz takımın Şampiyonlar Ligi yarı finalinde son dakikalarda yediği gol sonucu elenmesi
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Gece gündüz KPSS/ÖSS çalışıyorsunuz denemeler hep yüksek gelmesine rağmen gerçek sınavın çok kötü geçmesi
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Senelerdir çocuğunuz olmuyor ve uzun uğraşlar sonucu (Tüp bebek,yumurta zarı çatlatma vs)oluyor ve herhangi bir sebepten düşük gerçekleşiyor.
    50% (2)0% (0)50% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• bebgim olmuyosa ve uzun ugras sonucu olup kaybediyosam Allah gostermesin hic kimsye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kişiye göre değişr ama her kaybetme ayrı delikler açar ve sonunda kalbura dönersn zamanla güçlenp üzlmemye çalşrsn sadce

0|0
    0|0
    • Aynen öyle daha sonra insan tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyor değil mi ? Yoksa ısrar eden var mıdır?

• vardr muhakak yara kabuk bağlaynca yeni ufuklara dikersn göznü :)nefs uslanmakzi

• analık içgüdülerim gözlerimi doldurdu bir kere daha. soruyu şikayet ettim, ağır duygusal istismar barındırıyor, kamu sağlığını tehlikeye atıyor diye:(

0|0
    0|0
    • Duygusal öğeler olduğu doğru ama burada bir istismar göremiyorum?Realite bunlar.Bunlardan daha yoğun duygu barındıran hadiseler de mevcut.

• neyse:(

şaka, söyliyim bari.

• Güzel.Çünkü kimseyi üzmek istemem

Erkekler Ne Diyor 1

• sunduğun seçeneklerin hepsinin yeri farklı yani biri aşk biri dostluk biri ailevi biri kişisel biri desteklediğin takım yani insan hepsine çok üzülür bunların hepsi farklı sınıflarda ve hepsine üzülebilirsin tabi sınıfları içinde

0|0
    0|0
    • Haklısın ama bazı insandan insana da değişiyor.Genetik ve çevresel şartlar hepimizde farklı algılar oluşmasına neden oluyor.

• kişiye göre değişir diyorum ya senin için hangisinin önemi büyükse onu secersin

• Aynen öyle dostum

Yükleniyor...