'Moda' veya 'Sezon' aslında bir aldatmaca mı? Fikirleriniz neler?

Sevgili arkadaşlar;

bugün bir tane ceket aldım. Fiyatı 60 TL. Ancak 60TL görünen o etiketin altında bir kaçtane daha etiket vardı. Onları kaldırdıkça fiyatın yükseldiğini (zamanla düşmüş olduğunu ) gördüm. En nihayetinde ise ilk fiyatının 164 TL olduğunu gördüm. Şimdi değerli arkadaşlar bu ceket ilk çıktığında alan insana yazık değil mi yok yere 104 TL fazla para vermiş.. Moda ve sezon kisvesi altında gerçekten kazıklanıyormuyuz. Sizce moda, giyisi firmalarının bir uydurması olabilir mi?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Sen indirimde olan bir urunu aldiginda karsi tarafin kar etmedigini mi dusunuyorsun? Kapitalist sistemde sermaye baska turlu nasil birikebilir? Bir urun indirime giriyorsa ya elde kalmistir ya modasi gecmek uzeredir ya da bir ust versiyonu cikmistir. Indirimli fiyattan aldiginda dahi kat kat kazaniyorlar. Belirli magazalarda mumkun degil ama cogu yerde pazarlik yapilmali. Bazen bu marka etiketinde yaziyor asla inmez deme. Marka ve urun ismi vermeyecegim ismi duyulmus bir magazada -hatta bu magaza dizilere sponsor genelde- 2500 TL fiyat bicilen bir urunu uzun bir pazarlıkla 1000 TL'ye kadar indirdim. Satis firmasinda calistim bunun bir suru taktigi var. Taktikleri bildigimden zaaflarinin uzerine giderek urunu alabilecegim en dusuk miktara cektim. Sonuc olarak asla gercek degerini bilemezsin. O ceketin maliyeti 10 TL bile etmez belki de.

0|0
    0|0
Yükleniyor...