Kas yapmanın literatürü nedir?

Arkadaşlar çoğu kişi kas yapabilmek için fitnesslarda spor salonlarında ter döküyor.Benim tartışmaya açtığım konu şu :

Kas yapılırken fiziki olarak güçleniriz . Buna herkes evet der. Ancak şu var ki neredeyse hiç kası olmayan tıfıl birinin body salonuna gittiği her halinden belli olan birini dövdüğünü görene kadar ben öyle düşünmekteydim.

Dayak yiyen arkadaş o kasları görüntü diye mi yapmış yoksa kas yapıldığı zaman illa ki kollar falan güçlenir mi ? Biraz karışık . .

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kasların şişkinliği çoğunlukla görüntüden ibaret oluyor, tabi güçlüler de aynı zamanda. Ancak göründüğü kadar da değil. Benim bir arkadaşım komando olarak askerlik yapabilmek için spor salonuna gidip bayağı kas yapmıştı, askere gideceği zaman muayenede "Bize görüntülü adam değil, gerçekten sağlam adam lazım." deyip komandoluk isteğini kabul etmemişlerdi çocuğun. Yine de hiç spor yapmamaktansa kas yapmak daha iyidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• vücut geliştirmede farklı ayrıntılar vardır o süreç nasıl işlemişse sonuçda öyle farklı olur vücut geliştirme yapan yapan bir kişide ideal yağ oranı %5 dir geri kalan kısım kastan olusur ve kasta güç demektir

dayak yiyen bodyci o gün baska bişeyi kafaya takmıştır modunda değildir ya da dayak yediği kişi arkadsı falandır acımıştır yoksa bu olay pek görünmez

bırak tıfıl birini aynı kg olup kalıplı birininde kas yapmış biriyle ugrasması zordur

0|1
    0|0
  • çalışma şekli kasın gelişimini etkiler, yüzücü kas tipi ile vücut geliştirmecinin kas tipi farklıdır. tekrar sayısını az tutup ağır kaldırırsan kaslar şişer, tekrar sayısını çok tutup daha hafif bir ağırlık ile çalışırsan kaslar şişmeden şekillenir. tabi savunma sporlarınında faydası olabilir :)

0|0
    0|0
  • her fitness'a giden güçlü değil.çoğu kişi proteinlerle kendini şişiriyor.o görünen devasa yapılar aslında birer hayal ürünü.o kişiler spor yapmayı bıraktığında vücutlarının ne hale geleceğini bilemezler.çünkü doğal olan birşey değil.senin bahsettiğin olay normal birşey.olay tamamen yürek işi.

0|0
    0|0
  • yürek herşeyden farklıdır :)

0|0
    0|0
  • kasla yüreğin bir alakası yokki..o kaslar birini dövmek için kullanılmıyor...

0|0
    0|0
    • ne yüreği ya herkes yürek diyor . ! Ben kas soruyorum yürek değil :S

• ozaman ince zayıf birinin kaslı oldugunu söylemen abes olmus...yapılan kasları uzun surede hak ederek sağlam bir sekilde mi yapmıs diye sorarım eğer kaslarına hakim değilse ...çünkü protein aminoasit gibi destekleyici ürünlerle herkes kas yapar fakat o kasları hakediyor mu dersen hayır haketmiyor..

• Olayı yanlış anlamışın : Tıfıl olan adam ; kaslı görünen arkadaşı patakladı.

• yürek yokmus kaslıda . iş kasda değil yürekte bitiyor

0|0
    0|0
    • O kadar şaşırdım o kadar şaşırdım ki . Bu adam niye fitness a gitmiş deyiverdim. Çok kaslı değildi ama yinede belliydi yaptığı. Kas yapıldığı zaman beden gerçekten güçlenmiyor mu ki ? Görüntüde mi kalıyor ?

• Bence de. Görüntü yapmak şu açıdan faydalı olabilir belki ,; kavga etcek adam birdaha düşünür ve caydırıcı bir güç oluşturur. . .

• olabilir

Yükleniyor...