Bu konuda yalnız mıyım merak ediyorum, soru detaylarda

gece düşünmek için iyi bir zaman

bazen biten gün didiklenir bazen yaşanılan iyi ya da kötü bir olay

bunlar insana bazı kararlar aldırır

alınan kararların çoğu ertesi gün unutulmuştur ya da uygulayacak istek kaybolmuştur

aldığınız kararların ne kadarını uygulayabiliyorsunuz?

ne oluyor da bir gün önceki istek ve enerji kayboluyor ?

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Gece zaman zaman iyi kararlar almadım değil ama nedendir bilmem ciddi bir kısmı gün ışığında o kadar da dahiyane gözükmediler bana. Özellikle gönül konularında geceleri hep yanlış kararlar verdim. Gece bence proje hazırlamak, ders çalışmak, muhabbet etmek, film izlemek, kitap okumak, sevişmek, müzik dinlemek ve daha birçok şey için harika; bir gece insanıyım ben. Ancak manıtklı karar almak için bence o kadar da uygun bir zaman değil.

1|0
    0|0
    • bende geceleri daha sağlıklı düşünürüm

herkes farklı tabi

gece bir çok şey yapmak için en uygun zamanlar

sessizlik var huzur var gibi

• Herkes uyumuş da istediğini yapman için seni özgür bırakmış gibi...

• güzeldi bu :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Babamın bir lafı vardır: "Yarın bugünden başlar." Sen, o iradesiz benliğini yarına hedeflersen kafanda, zaten hiçbir zaman gerçek anlamda yapmak istememişsindir yapacağın şeyi. Kafanda belirlersin plan programı, "Yarın kesin başlayacağım!" şu şöyle olacak, bu böyle olacak. Yarından başlatılsın her bir bok, bugün benim dersen .. İradesizliğin boy gösterir daha ilk dakikalarda.

Bugünün nesi var başlamak için? Yarının başlamak için bugünden ne farkı olacak? Güneş yine aynı açıyla doğacak, kuşlar yine aynı saatte ötmeye başlayacak, "hayat 'yine' aynı saatte başlayacak" .. Pekala, sen ne zaman başlayacaksın? Ah evet! Sen sözde bugününü yarınki hedeflerin için bir kağıda doldurmakla geçireceksin. Sen yarına daha bugünden hazırsın. Bravo!

İyi de, bugünün nesi var bayan çok bilmiş? Bayan iradesiz? Yarın ne olacak? Bugün yazıp çizdiğin şeyleri mi uygulayacaksın..(?)

Yarın bugünden başlar, unutma. O iradesiz benliğine de bir şekil ver. Beden senin, beynin senin, duyguların senin. İraden de senin olsun..

0|0
    1|0
    • "bayan çok bilmiş? Bayan iradesiz?"

saygı sınırlarını aşmayalım cevaplayan

gelecek planlarından bahsetmedim

gecenin bir yarısı düşünülüp alınan kararlardan bahsettim

o saatte o anda yapılabilecek şeyler zaten yapılır

• Yapılmış olsaydı bu soru sorulmazdı. Saygı ise bu platformda bana veya sana bir şeyler kazandırmaz.

• hep ertelemekten bıktım valla. Sürekli ileriye bakıp geçmişi unutup yoksayma haline geldim.

Bu arada soru çok güzel. 3 yıldız verenin aklına şaşayım emi.

1|0
    0|0
    • geçmişi geçmişte bırakmak zor ama bırakmayınca da geleceğe adım atılmıyor

yorucu haklısın

teşekkür ederim :)

• aynen öyle ama bir gün öncesini bile bırakınca kötü oluyor işte.. rica ederim :)

• Her yeni güne yeni bir nefesle başlamak lazım aslında...Bıkmadan usanmadan yeni sayfalar eklemek lazım bu hayat dediğimiz hikayeye... Ama galiba o kadar yıpranıyoruz ki yeni satırları yazarken artık bir gece önce aklımızda kurduğumuz cümleler kalemimize düşmüyor malesef...Mürekkebimiz var oysaki ama o kalemi tutacak dermanımız ,umudumuz yok...

Ne mutlu bir damla mürekkebi bile kalmış sayfalarca yazabilecek umudu olanlara...

1|0
    0|0
    • güzel anlatmışsın...

• ne mutlu bir damla mürekkebi kalmış olsa bile ...olacaktı bile arada kaynamış düzelmiş olayım...

Teşekkür ederim = )

• - Gece insan bir daha mantıklı düşünüyor. İstediği gibi değilde , olduğu gibi düşünüyor.

- Güzel ablam çok haklısın. Şunu yapıcam bunu yapıcam diyoruz ama ya kısa zaman yapıyoruz ya da erteliyoruz. Ben bunu alılanan kararların ,yaşam biçimimize uyum sağlayamamasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum.

- Alışkanlıklarımızdan kurtulur isek istediğimiz kararları yapabiliriz

1|0
    0|0
    • mantıklı.

diyorum ki mesela değer verdiğin bir arkadaşına kızdın ve tavır almaya karar verdin gece

ertesi gün uğraşmak istemiyorsun halin olmuyor

yada biriyle konuşmak istedin söylemek istediklerin var iyi kötü ertesi gün oluyor enerjin olmuyor gözünde büyüyor bunun gibi şeyler aslında daha çok ertelediklerim

tabi ki ertelememek lazım da insan işte bazen yorgun düşüyor...

• zamanla toprak kalkıyor

bir gayretle silkelenip kendine geliyor insan ama dediğim gibi zamanla

dank etmesi lazım sanırım :)

• Haklısın güzel ablam .. :))

• Bugün düşünürüm yarın bunun olması gerek bu yapılmalı derim planlarım iyide bir heyecan yaparım vurur kafayı yatarım.. Yarın olur Amaan yarın hallederiz derim olay tehir olur :))

1|0
    0|0
  • Kararlılığıma ben bile hayranım çoğu zaman..

Hayat bu anlamda tavizi kabul etmeyecek kadar zor..Ilke edindiğim bir cümleyi paylaşmak isterim...

''Eğer yapmak; yapılması gereken şeyleri bilmek kadar kolay olsaydı, küçük mabetler büyük kiliselere fakir köylü kulübeleri büyük şatolara dönüşürdü..''

1|0
    0|0
  • Kafanda algıladığın,sorguladığın çoğu karar gerçekleştirmeye gelince,frene basıyorsun,zorluyorsun ama olmuyor,bir de çekingensen benim gibi halay de kalıyor sadece ve umut ediyorsun olur mu diye ama bakıyorsun ki...

1|0
    0|0
    • pek çekingen biri değilimdir ama bazen oluyor işte ertesi gün vazgeçiyor insan çoğu şeyden

• Şerde de hayr aramak en doğru olanı bence,kahretsin,lanet olsun,denen sözler gereksiz ve hatalı,sonucu bilmeden bir üzüntü,bir gafletle çıkan gayri ihtiyarı sözler,Rabbim sonu hayırlı olan işlerle bizi imtihan eylesin...

• bak şimdi ablam bende de oluyor aynısı

bu durumda önemli olan kararlı olabilmek

demek ki aldığın karar çok büyük bir değişiklik yapmayacak ya da yapacak gücün yok anlamına gelir bu

bi de şöyle bir konu var ki değişim çok zordur ve sancılıdır bu yüzden insanlar karar vermek istemezler onları karar vermeye zorlayacak bir şey beklerler

kocasını terkedemeyen kadının aldatılmayı beklemesi gibi

cayırt

1|0
    0|0
  • Bugünde dünün yarınıydı , yarında bugünün dünü olacak halen hayal ettiğin düşüncelerın varsa hayatta olması için imkansızı bile aşman gerek.

1|0
    0|0
  • her gece uyumadan radikal kararlar alıyorum her sabah uyandığımda unut gitsin diyorum

1|0
    0|0
  • Aynı şey bendede var. Akşam aldığım kararları gündüz uygulamıyorum. Sanki iki farklı kişiliğim varmış gibi biri gündüz biri gece yaşıyor.

1|0
    0|0
    • birinde duygusal birinde mantıklı düşünüyormuş insanlar ondandır belki

• Aldığım karar verdiğim kararı bozuyor neden bilmem anlaşamıyorlar :) uzatmayalım şunu anladım karar almak aklın durduğunu gösteriyor, o yüzden düşünmeye devam :)

1|0
    0|0
  • Herkes kendi iş yerim olsun der ama çoğu başaramaz.. Bir kaçı cesaretlidir...

1|0
    0|0
  • her gece yatarken olmak istedigin kişiyi düşün

yarın kalktıgında sana o kafayı yasatacaktır

1|0
    0|0
  • uykudan önce rüya görmek gibi bir şey herhalde. rüyalarımı da unutuyorum ben...

0|0
    0|0
  • bazilarida onceki geceden yarinki guzelliklerin planini cizer kafasinda

lol

0|0
    0|0
  • Üşengeçlikten.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yok ya artık her şeyi sıcağı sıcağına halledebiliyorum

O yüzden geceye sakladığım şeylerim yoktur

0|0
    0|0
    • anlık halledilebilir şeylerden çok uzun vadeli durumları kast ediyorum aslında

bunu sürdürebilmek için isteğim kalmayabiliyor bazen

• listeye bunu da ekleyelim anti :)

• Liste vardı bizim değil mi haklısın:)

Eklendi^^

• Benim en çok kullandığım noktalama işaretini nick yapmışsınız dikkatimi çekti...

Carpe Diem durumu olabilir... Anı yaşa... Ya da üşengeçlik...

0|0
    0|0
    • bende kullanırım bu işareti

sustuklarımı anlatır bazen ya da daha bitmedi dediklerimi

üşengeçlik olabilir bana daha çok yorgunluk gibi geliyor psikolojik olarak

• sebebini bilmiyorum ama bendede öyle oluyor bu mesela sunun gibi sanki hani biseye kizip sinirleniyorsun birine o insan karsinda olsa mahfedersin ama biraz zaman gecince o heves kalmio o sinir kalmio onun gibi heralde :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...