Bazı kadınların ruhu mu erkeksi ?

İnternette,sokakta, arkadaş çevremizde sıkça karşılaştığımız bazen yadırgadığımız, bazen doğal karşıladığımız, erkek literatüründe yerini çoktan bulmuş ama kadın ağzına, üslubuna yakışmayacak nice argo sözler, nice küfürler…

Annelerinin küçükken ağzına biber sürmekle tehdit etmediği ya da cinsiyetçi topluma bir çeşit direniş olarak ruhunda boy gösteren maçoluğun garip ironisi...

Söz sahibi, güç sahibi, kalem sahibi, klavye sahibi kadınlar….

Bazı kadınların ruhu mu erkeksi ?

Bu argo deyimler kadınlara ataerkil yapımızdan mı miras?

Sizce kadının zarafetine ne kadar yakışıyor bu üslup ?

0|0
15|27

En İyi Kız Görüşü

• o kadar güzel anlatmışsın ki içimden geçenleri...her ne olursa olsun günlük yaşamımda lan keilimesini dahi ağzıma alamam ve burada da birine hakaret etmişliğim yok ama malesef insanlar bunu anlayacak yapıyı çoktan kaybetmişler,ben kibarlık yapıyorum altta alıyorum karşımdaki üstünlüğünü kurdugunu zannediyor...

yazık çok yazık bunların ilerde anne olacaklarını düşünmek bile toplumu gelecekte neler beklediğini açıkça ortaya koyuyor...

karşındakini görmemiş olman,tanımayacak olman ona ağzına geleni söyleme avantajı verdiğini nasıl düşünüyorlar ben anlamış değilim...

1|0
    0|0
    • Ellerine sağlık sen de benim hislerime tercüman olmuşsun.

Edepli edebinden susar,edepsiz ben susturdum sanır! varsın öyle sansınlar seviyelerine inmeyince.

• gül için teşekkürler

• ne demek :)

Erkekler Ne Diyor 27

• Dikkat çekme desen, hayı, hangi dişi farklılığı böyle yansıtmak isteyecek kadar aptal olabilir?

Küçüklükten itibaren böyle yetiştirilmiş de olamaz, kız çocuğu sonuçta, kızın yanında sıfır edilmez, arkadaş çevresine dikkat edilir, gece barlarda orada burada dolaşmasına izin verilmez pis ortamlarda bulunmaması için vs. vs.

Bu lağımda çok var bu duruma örnek olacak kişi. Kişi dedim pardon, dişi.

Belki başkalarına farklı gözükme düşüncesinin ittiği bir davranış, belki bu durumun ağzına yakışmayacak oluşunun bilinmeyişi, belki de başka bir takım b.ktan sebepler mk.

Pardon, yazım okunsun diye onlara ayak uydurmaya çalışıyorum da.. (Hah)

Bunu yaparak güzel olduğunu sanıyorsan, güzel değilsin.

Bunu yaparak farklı olduğunu sanıyorsan, farklı degilsin; iticisin.

Bunu yaparak sert bir imaj bırakmak istiyorsan karşıda, küfür sertlik değildir, kelimenin ağırlığıdır.

Sen her cumlenin sonuna mk, vay*çocuğu, vay p.c, ulan şu sürtük de ne yazıyor be, dersen sert görünmeyi bırak, gülünç duruma düşmenin yanında, milletin ağzıyla değil, kıçıyla gulmesini sağlarsın.

Bu bir seçim değil, "farkındasızlık". Zarafeti bitirdiginin sesi.

Kadın olmanın ayirt edici farkındalığının içine etme. Etrafta zaten her 5 erkekden birinin, ve bu 5 erkekden kurduğu 2 cümlesinden birinin küfür olduğu bir ortamda, sen niye etrafta sanki çıkmaz küfür varmış gibi daha da s.çıyorsun ortalığa?

Güzel degilsin, kadın degilsin bu davranışla. Yapmaya devam et, aferin.

3|0
    0|0
  • Bugün merkezde dolaşırken bir kızdan duyduğum laf;

-O karının da a... g... s...m, orr... kalt...

Normal muhabbet ediyorlardı yani, o ses tonu, o kelimeler neydi ya, ürktüm açıkçası...

Zarafet diye bir şey bırakılmadı artık, malum dönem değiştikçe bilinen kişiliklerde değişiyor ve artık alışmaya alışık olduğumuzdan, desteklemek daha fazla işimize geldiğinden değişen veya tuhaf görünen kişi de kendini bozmuyor.

cut.

2|0
    0|0
    • Duyunca ben de ürküyorum. Ne aklım ne kulağım alışmadı alışmayacak da.Yozlaşmanın bu kadarına pes!

Teşekkür ederim.

• Eskiden bayanları zarif bilirdik ama şimdiki bayanlar yani bir çoğu diyelim küfür etmeyi ve fazla rahat olmayı seviyorlar ve tabiki bazı kesim erkeklerde bu rahatlıklarından yararlanıyorlar.. Sonuç uçsuz bucaksız egolar saçma sapan ilişkiler birbirine küfür edip gülen çiftler.. Bakalım daha neler göreceğiz daha ne kadar düşeceğiz..

1|0
    0|0
    • Rahat olmakla ilgili midir bilmiyorum ama bana göre ciddi bir yozlaşma.Teşekkür ederim

• Rica ederim.. Ben teşekkür ederim böyle bir soruyu dile getirdiğin için farkında değil toplumumuz fazlasıyla kötüye gidiyoruz..

• Saniyorum babalari onlari erkek gibi yetistirmis.Yada babalarinin annelerine söyledikleri sözleri simdi kendileri disa vurum olarak yansitiyorlar.

Belkide bir isyan baskaldiris bu bütün erkeklere.

Bende senin gibiyim esitim hicbir farkim yok dercesine..

2|0
    0|0
    • Çok mantıklı bir cevap ve olabilirliği yüksek bir ihtimal.Teşekkür ederim.

• Küfürlü konuşmak kadının zerafetine yakışmıyor bencede..

Tabi herkes kendisine neyi yakıştırıyorsa o şekilde davranıyor. Şahsen argoyu ağzından düşürmeyen bir kızı ya da kadını hayatımın hiçbir yerinde hayal edemem

1|0
    0|0
  • Bazı kadınlar, erkekleşmeyi özgürleşmek sanır oldu. Erkekleşmekten kasıt da umursamaz, otoriter, sadece keyif peşinde koşan, duygusallığı zayıflık kabul etmiş, sözümona "özgür" ve "güçlü" bir erkek figürüne özenmek, o role girmeye kalkmak.

Özgürlük-güçlülük algımız komple sorun diye düşünüyorum.

Ben erkek olarak bu rolü reddederken, karşı cinsten birilerinin bu rolü oynamaya razı oluşu beni acı gülümsetiyor.

Onlara aşılanmış feminist düşünceler, onları karşı çıktığı şeye özendiriyor aslında.

Eşitsizliği cinsiyet temelli gören, tüm erkekleri "özgür", tüm kadınları "köle" gören bu içi boş düşüncelerden kurtulunması gerekiyor.

Bir çıkış yolu aranmalı ama o yol erkekleşmek, maçolaşmak, birebir taklit etmek değil.

Kadın da erkek de zarif olmalı

1|0
    0|0
  • hiç yakışmıyor ve bu durumdaki kadınlara da erkeksi demek erkeklere hakaret olmuş olur düşüncesindeyim sanki erkekler her durumda ve şartta ağızlarından küfrü düşürmüyor ve küfürsüz cümle kuramıyor gibi lanse edilmiş bir yazı bu yüzdende kınadım...

şuan yaşadığımız toplumda görüyoruz ki kadınlar müthiş bir evrim geçirmişler hep kadınların ağızlarından duyuyoruz ahlak örf ve adetin artık çağ dışı bir düşünce olduğunu...

aldatan kadınlar futursuz istekler sonu gelmez bir kadın ahlaksızlığı günümüzde oldukça arttı ama bundan dolayı tüm kadınlara nasıl genelleme yapamıyorsak yazındaki gibi de erkeklere genelleme yapamayız...

1|0
    0|0
    • Küfrün içeriğinden dolayı erkeksi olduğunu düşünüyorum her erkek küfrettiği için değil. Küfür sözlüğünü bir yoklayacak olursan anımsayacaksın :)

• Evet dediğin gibi kız lar var ama Yakışmıyor artık gençlik böyle argo konuşan bir kız gençliği var hatta üniversitedeler kızlar kızlı erkekli ortamlarda sıfr belden aşağa muhabette

ben açıkçası kadın küfür argo hoş bulmam tamam kız kıza konuşsunlar veya sevgilimse benle ikende rahat konuşsun ama toplum içinde olmuyor çok itici gerçekten

bozulduk toplum olarak

1|0
    0|0
  • Sorma ablam ya. Çok sinirleniyorum o bayanlara ..

Kadın dediğin zarif olmalı.

Ama onlar küfürlü konuşunca bir şey oldum zannediyorlar.

Neden ederlerde bilmem zaten ..

Aslında bu küfürler onların bir yerlede bilinçlerine yerleşmiş ama nerede.

Etmezsem olmaz gibisinden

2|0
    0|0
    • Malesef öyle ablam, temelinde ne var bilmiyorum ancak cidden merak ediyorum. Dün bir bayan üye küfürlü başlık açmıştı okuyunca bile şaşırdım çok doğal gelmeye başladı onlara da

• Sanırım bunun bir yaş aralığı var galiba.

• Olabilir bence de

• Yetiştirme tarzı bazı kadınlarda erkeksi davranışlar kazandırmakta. Çocukluğundan tutunda gelişme çağına kadar bunlardan etkilenebilirler. Bu ruh sonradan edinilmiştir .

Kadındaki zerafet bana göre kadınsılığını koruyarak elde edilir.

Bazı küfürlere gerçekten gülüyorum erkeklere has olsa da . Bu bize taklitçi bir bilincin farkına varılmadan benimsenmesini ifade etmektedir.

Kadın yaklaşımı erkeklerden farklı olmalı .

1|1
    0|0
  • Her kadın zerafet gömleğini taşımak ister mutlaka..

Ancak kişinin yaşanmışlıkları,yetiştirilme tarzı,hayata bakış açısı çok önemlı burada.

Yetiştirilme yurtlarında 18 yaşına kadar büyütülüp sonrasında sokağa salınmış, cadde ve sokak kültürüne sırf zarar görmemek adına adapte olmaya çalışmış ve bu sebeple kadında bulunması gereken vasıflarını bir kenara itip yaşama tutunma çabası sonrasında argo konusan kaba hal ve hareketler ıcerısıne gıren bırını sorgulamak ne derece dogru olur sizce?

Tanıdıgım ve kaba olan her kadın özünde kırılgan bir ruhu barındırıyor çünkü.

Bu, bu toplumda zararı en aza indirgemek sebebi ile alınan bir gard diye düşünüyorum..

Tüm bunların dışında sebepsiz yere bürünülen bu kımlık bana da çok itici geliyor.

1|0
    0|0
  • ben kadında erkeksilikden hoşlanırım.bana sempatik gelir.Ama tabiki belli sınırlar çerçevesinde.bazıları deyim yerindeyse bu durumun b*kunu çıkarıyor.o kadar itici geliyorlarki değil kız arkadaşım olması normal arkadaş bile olmak istemem o tiplerle.

1|0
    0|0
  • 1. Kızı gönlüne bırakırsan ya zurnacıya kaçar, ya davulcuya,

2. Kızını dövmeyen dizini döver. (Dövme, fiziki şiddet anlamında değildir)

Bu tür atasözlerini yadırgasam da çoğunlukla doğru olduğunu ve bu sebeple anonimleştiğini düşündüm.

Ne yazık ki durum vahim komşum. :(

1|0
    0|0
    • Ah komşu sen demesen ben yine unutmuştum :)

Durumun vahim olduğunu konusunda hemfikiriz. Aile terbiyesi çok önemli zira.

• Komşu dediğin öyle olur zaten :) Çok sağol tekrar

• See you later, my neighbor. :)))

• Bu sitede boyle bisey olmaz gizli soru var yinede soruluyor genelleme yaparsak insanlarin perdesi cokdan dusmus ortalik erkekden cok kiz zubbelerle kayniyo zaten coguda Allah kelimesini duyduklari icin biliyor ortam bu sitede gercekden bozuk aksini soyleyen varsa gitsin gece kuslarinin aksam yaptiklari yorumlari okusun biri dini bir soru sorunca encok kizlar tepki gosteriyor seytanda ayni tepkiyi veriyor (:

kimse pek utanmiyor

BÜGÜN YAZMIŞTIM

1|0
    0|0
  • Bu tarz üslubu olan kızların ruhu sebep değildir sert, küfürlü ve dobra konuşmaları. Yetişme tarzı ve arkadaş ortamıdır onları bu tür kişiliğe sahip yapan. Büyürken çevre nasılsa yetişmesi de ona göre olur. Kişilik karakter ona göre değişir.

1|0
    0|0
  • Allah kadın ya da erkek yaratmış yoksa o erkek ruhlularıda erkek yaratırdı

1|0
    0|0
  • sana bunu bir karikatürle dile getirmek isterdim ama levelim müsade etmiyor :))

evet mila jovovic gibi güçlü karizmatik hatunları ben de severim ama bizim hatunlar olayı baya abartıp ana avrat sövme derecesinde kro oluyorlar :)) bence bu miras değil sosyal medya etkisi

1|0
    0|0
    • Evet medyanın da payı var. Karikatüre hayır demezdim ama bana birini anımsattı bu fikir :)

• şu ara " 14 şubata azkaldısevgilime ne alayım?" " cd romum açılmıyor ne yapayım" gibi benim uzmanlık alanım olmayan sorular varken biraz zor ama bakalım teşekkürler :)

• Hımm bekleriz artık napalım :)

• "Edebin olmadığı yerde edebiyattan söz edilmez" misali edebli olmayan bir kadının da asaletinden söz edilemez.

1|0
    0|0
  • Karşılaşmadım ama hoşuma gitmezdı kadına zerafet kibarlık yakışır kalın kadına hiçbi erkeğin sabrıda yetmez tahammulude erkek erkeğe takılıyomuş gibi

1|0
    0|0
  • Bu tur insanlari malesef hoş karşılamıyorum

1|0
    0|0
  • hiç yakışmıyor anasını satayım. böyle birşey olur mu yaa? herkes yerini bilecek anadın mı.

1|0
    0|0
  • Bügün yazmıştım bulup gelem (:

1|0
    0|0
  • bizim iş yerınde var bitane bir gün dövecem ama dövülürüm dıye korkuyorum okadar yani.

1|0
    0|0
    • :)) Bulaşma hiç derim

• resmen tesvik ettın ben karışmam abi beni sen kandırdın tesvıkten rahat 5 yıl yersın benım cezamda yarıya düşer oldu ozman yarın biter bu iş

• Elbette (: bir erkeğin arzularından çok daha fazlasını taşıyorlar, yeter ki fırsat verilsin..

1|0
    0|0
  • Yetiştirilme tarzı ile alakalı.

1|0
    0|0
  • Erkeklik hormonunun diger kadınlara göre fazla salgılanmasından dolayı bence

1|0
    0|0
  • genelde bayanların argo kullanacağını sanmam ama kimin damarına basarsan tepki görürsün

0|0
    0|0
    • Sadece ks ye dikkat et. Günde kaç küfür sildiğime inanamazsın bayanlar tarafından edilen

• ben pek görmüyorum ama hadi hayırlısı

Kızlar Ne Diyor 14

• Evet. Maalesef çoğumuz böyleyiz.(Bazen kendimde de öyleyim. İnkar edemem).

Argo terimlerin çoğu çevremizde gördüğümüz ortamlardan özellikle erkek arkadaşlarımızla girdiğimiz ortamlardan kaynaklı.. Okullarımızda bile karma eğitimin yüzünden ergenlik çağında olan kardeşlerim sınıftaki arkadaşları yüzünden bu tabirlere alışıyorlar.. Ve buda ömürlerinin sonuna kadar sürüyor...

Hiç yakışmıyor hemde hiç...

1|0
    0|0
  • Özentisi olabilir.. bazıilari benim oyuncak arabalatim vardi barbi bebekle oynamazdım deamenin marifet olduğunu dusunuyor.. erkeklerle daha iyi anlasiyorum demekte bir marifetmis gibi geliyor.. sanırım kız gibi kız olmayı çıtkırıldım olarak düşünüyorlar hanım evladı mi denir onlara yoksa ana kuzusu falan.. (umarım anlatabiliyorumddur derdimi)

Kızı bırak erkeklerin bile küfür etmesine ve kaba konuşmasına karşıyım.. topluma ait ahlaki ve davranış kuralları vardır buna herkesin uyması gerektiğini düşünüyorum... doğru mudur soran ?

1|0
    0|0
  • aslında erkeksi değil . erkeklerin adamlığı kadınlara kaldı

1|0
    0|0
  • Evet şu argo tarz konuşmalardan ve kısalmış küfürlerden nefret ediyorum kimseye yakışmıyor ben gülmüyorum onlar buna neden gülüyorlar ?

1|0
    0|0
  • hiç yakışmıyor.

ben bir kadın olarak bile rahatsız oluyorum bu tavırlardan. 1.60 boyuyla 1.90luk adama ayağımın altına alırım kaşınıyosun sen diyen gördüm. güven değil saldırgan ruh halinin, kendi kaşıntısının yansıması bence daha çok.

bir de bir tespitim var ki %100 çalışıyor:

adana ve mersin kadınları bu konuda number one :)

1|0
    0|0
  • Öncelikle 'zarafet' e zerafet demediğin için tebrik ediyorum..:) Argo kelime kullanmayarak da haddini bilmeyen birine haddini bildirebiliriz.İmale yoluyla pek çok kişiye tokat atmışlığım vardır. :))))

1|0
    0|0
    • Uyuyançirkin sen ben misin ne? :)) Kelime konusundaki hassiyetine ve elindeki kemana bakınca öyle hissettim :)

Teşekkür ederim :)

• Ben üyelere değil de sorulara odaklanırım ama fark etmek bu güne kısmetmiş.Teşekkür ederim mutlu oldum.

• Rica ediyorum,ben de memnun oldum.İyi forumlar :)

• Özentilik bunlar, karakter gelişimleri tamamlanamamış kişiler. Akılları sıra bir şey yaptıklarını sanan ama bunun argo ve küfürle olmadığını bilmeyen erkeksiler.

2|0
    0|0
  • aile yapısı çevresi de etkiliyor tabi. erkeklerle daha iyi anlaşanlar var çocukluktan gelen birşey sanırım.

1|1
    0|0
  • Bazen sakasina takildigim kucuk kelimeler var oglum lan gibi

Ama sakadan oteye gecmez asla kfur etmedim etmem de

Biz boyle gorduj belkide ondan dir bayan her zaman naif oturakli ogretti annem

Bazen istr dedigim lan seylerinde annem der hic yakismiyo cok ayip diye kufur etsem dovecek galiba :D

0|0
    0|0
  • Ben biraz böyleyim.

Ama hakedene.

100 kilo oldum diyor.

Spor yap diyince, sövüyor.

Ee ?

Selülit kremi de ne ?

Neden efor harcamıyoruz ?

Neden oturuyoruz ?

Neden hiç sorgulamayıp eksiyi basıyoruz ?

Bi' de böyle düşünün cahiller.

Konuşmuyorum artık.

1|1
    2|5
    • Yine -2 den açılmış yorumun hayırlısı :))

• Senin şu alt alta sıraladığın kısa cümleleri

"Ali ata bak"

"Emel topu tut." gibi cümlelerin arkasına koymak gerek ilkokullarda. Kara tahtalara yazılmalık örnek kısa cümleler. Hem, okumayı yeni öğrenen çocukların da anlayabileceği düzeyde.

• Öff bir gitmedi şu ya

• ben hiç küfür etmem

1|1
    0|0
  • Gün geçtikçe herkes bozulur olmuş . Kadının zerafetine yakışmıyor bazı laflar.

1|1
    0|0
  • bayanlara yakışmaz ks de çok görüyorum itici geliyor bana

0|1
    0|0
  • Ben erkeğe bile yakıştıramıyorum öyle bir üslubu, kaldı ki bayanlarda çok daha itici oluyor. Şu an örnek dahi veremeyecek kadar yakışıksız buluyorum o tarz kelimeleri. Ruhun erkeksi oluşuyla alakalı olduğunu da düşünmüyorum, çünkü bu üslubun erkeksi bir üslup olduğunu düşünmüyorum. Daha çok acizlikten, iki düzgün kelime blimemekten kaynaklanıyor gibi.

Bir durum karşısında söyleyecek bir çift lafı olmayanlar, kıskançlıktan çatlayacak olanlar, bazı şeyleri hazmedemeyenler vs başvurur bu yola. O kadar boş insanlardır ki bu tarz kelimelerle o boşlukları doldururlar. Mesela sanal alemde en yaygın ve basit örnek; 'amk, mk' gibi kısaltmalar. Bir bayan bunları nasıl kullanabilir, anlam veremiyorum. İtici, kendini aşağılayıcı gösterdiğinin farkında olmaz mı? Ben böyle durumlar karşısında susup izliyorum sadece. Gerçek hayatta da tepkim öyle oluyor. O kişilere söz bile sarf etmeye gerek yok, en fazla 'Yazık!' deyip geçiyorum.

He bir de sanalda böyle argolu, küfürlü yazılar yazıp, farklı ve gösterişli olduğunu sananlar var ki durumları içler acısı. Gerçek hayatta iki cümleyi birbirine bağlayamaz bile, eminim. Ama söz konusu sanal alem olunca onlar bile kültürlü kesiliyor başımıza(!).

Bayanın bir ağırlığı olmalı, girdiği ortamda zarif görünmeli diye düşünüyorum. Bu demek değildir ki sürekli 'mıymıy' konuşsun, ya da hiç konuşmasın, ketum olsun. Aksine konuşsun, ama dolu dolu konuşsun; karşısındakinin ağzını açık bıraksın, kendine hayran bıraksın etrafındakileri. Bu da argolu, küfürlü bir konuşmayla değil, yerinde ve zamanında nasıl konuşacağını bilmekle mümkündür.

1|1
    0|0
Yükleniyor...