Nasıl bir sırdaşsınız?

Sır tutmayı bilen biri, hemen hemen hepimizin hayatında doğal ihtiyaçlardan biridir. Büyüklü, küçüklü, önemli ya da önemsiz birçok sorunumuz var. Bir kısmını kendimize bile itiraf edemeyiz, bir kısmını ise birilerine anlatmadan rahatlayamayız. Anlattığımız sırrı sadece kendisinde tutacak biri tam da bu noktada en büyük ihtiyaçlarımızdan biri oluverir.

Siz zaman zaman böyle birine yani sırdaşa ya da dert ortağına ihtiyaç duyar mısınız?

Peki sır tutması gereken siz olursanız, nasıl bir sırdaş olursunuz? Dinledikleriniz sizinle birlikte mezara kadar gider mi, yoksa ağzınızda bakla ıslanmaz mı?

Teşekkürler.

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• İşim gücüm zaten " sır kazanı " olmak, içine atılanların kimyasını çözüp atomlarına ayırmak ve son aşamada da başka bir redoks ile değiştirip sahibine iade edip , neyi seçeceğine karar vermesini sağlamak.

Sır , anlatıldığında içten çözülmesi gereken bir konudur. Çözmek de her dinleyenin yapabileceği bir iş değil. Susup dinleyen biri sır dinlemez , aslında çeşmeden akan suyun sesini dinlemiş olur ve anlatan da anlattığının suya karışıp nereye gideceğinden korkmaya başlar.

Asıl mesele de budur .. Sırra vakıf olanın o sırrı bir şekilde kullanarak karşına çıkmayacağından emin olmak ister insan. Mesela bir kız sırdaşına bakire değilim diye bir sır verir, o sırdaş da ya usta kapı nasıl olsa açık , birşeyler yapamazmıyız ucundan accık diye bir yaklaşım gösterir hatta aklından bile geçirirse bunun adı sırdaşlık değil sırtlan'lık olur. Uzak durulması gereken bu tip sırdaşlar çok kolay bulunur ve , bu hata yuzunden bazen insan o sırtlanın , etini canlı canlı yemesine ses cıkaramaz, çıkarsa da korunma duvarını kendi eli ile yıkmıştır , defalarca gelebilen ve sayısı çoğalabilen ısırıkların acısı katlanılmazdır. Çünki bu sır bir yayılırsa , et peşinde sırtlan birden bire çoğalır.

Sonuç mu ? Pişmanlık .. Ama sırdaş seçiminden dolayı...

2|0
    0|0
    • Eşsiz yorumun için teşekkür ederim. Her zaman beklerim :)

• Teşekkür ederim :) Hem nazik davetin hem de ayrıca eic secimin icin :)

• Rica ederim, ne demek :)

Erkekler Ne Diyor 11

• bildiğim sırları düşmanıma karşı kullanmayacak kadar sırdaşım diye düşünüyorum :)

2|0
    0|0
    • Olması gereken de bu. Tam tersini yapmak, adilik olur.

• İyi bir sırdaşım asla kimseye anlatmam. Sırrım varsa kimseye anlatmam çünkü tek güvendiğim kendimdir. Başkasının diline sahip olamam ama kendi dilim daima benim emrimdedir.

1|0
    0|0
    • Dertleşecek biri aradığın zamanlar olmaz mı hiç?

• Kişi, kendinden başka hiç kimseye fazla güvenmemeli, doğru.

• Ummadık taş baş yarar..

• En rahat olduğum konu.Kimseye kendi sırrımı anlatmam.Beni tanıyanlar ağzımdan laf alınmayacağını bildiği için sırlarını hep bana anlatırlar.Sırrını bana anlatanlar üzerinden zaman geçtikten sonra millete anlatsa bile ben yine kimseye anlatmam.

1|0
    0|0
  • cok ketumumdur bu konuda

1|0
    0|0
  • Sırdaş, hem cinsiniz ise rahat olun, karşı cins ise her sırrın altında bir beklenti vardır :)

2|0
    0|0
  • genelde sana birşey söyleyeceğim ama kimseye söyleme cümlesini duyunca ilgilenmediğimi söylüyorum

1|0
    0|0
  • benimde çevremdekilerinde konuşucak boş kelimesi yok kimseye şükür

1|0
    0|0
  • istemesemde verdiğim güven hissindenbidir bilmem ama çok sır edinmişligim vardır. hepsi hala durur yerli yerinde :)

1|0
    0|0
  • Cevap vermeyecek kadar.

1|0
    0|0
  • 2 kişinin bildiği sır değildir çok severım bu lafı (:

1|0
    0|0
  • ben o bakla olayını dinledim bakla ıslanmadan yutamazsın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sorumluluk sevmediğimden sır taşımaktan çekinirim.

Bana güvenmeyin diyorum ama inadına güveniyorlar.

En güzeli duymamış gibi yapmak.

2|1
    0|0
  • Elbette duyarım. Dediğin gibi ihtiyaç bu. Heleki bayanlar için..

Sır tutmasını başarabilen biriyim. Karşımdakinin bana olan güvenini sarsmamak için en basiti sırrını tutarım. Güven çok önemlidir..

1|0
    0|0
  • lisedeyken sır tutamadım bir konuda diye kızmışlardı, üniye başladım bu sefer kimseye söylemedim öğrendiğim sırrı, ama sınıfın geri kalanı konuyu öğrendiklerinde bize niye anlatmadın diye kızmışlardı yine...

söylesen bir dert söylemesen bir dert kısacası :((

1|0
    0|0
  • Çok büyük olmadığı sürece tutamıyorum =(

1|0
    0|0
  • Başıma gelmesini istemediğim bir şeyi başkasına yapmama kanaatindeyim bana verilen sır bende kalır

2|0
    0|0
    • Biraz empati sadece, çok doğru.

• Aynen sırrının saklanmasını bekliyorsan iyi bir sır tutan olmalısın ki aynı şekilde sırların tutulsun :)

• asla paylaşmam sırları, hatta bazen unutuyorum o derece :)) ama kendi sırlarımı alelade paylaşmam.

1|0
    0|0
  • aramızda sır kalacak dendiyse tamam dediysem çook çook uzun süre geçmeden geçerli bir sebebi olmadan çıkmaz ağzımdan

1|0
    0|0
  • Çok iyi sır tutarım diyemem yalan olur bana sırrınızı demeyin :)

1|0
    0|0
  • Sırlarımı kolay kolay kimseyle paylaşmam.

Ama anlatırlarsa dinlerim, akıl da veririm.

Kimseye elalemin derdini paylaşma gereği de duymam, bana anlatılan sır benimde sırrımdır.

1|0
    0|0
  • ilk olarak söylemem kimseye ama sonra da dayanamam yaaa kimse bana sırını vermez o yüzdenn

2|0
    0|0
    • E haksız da sayılmazlar o halde...

• açık açık söylüyorum haklılıar şimdi buradaa yalan söyliyicek değilim sır tutmada berbatım

• En azından dürüstsün :)

• İçimde tutamam hic bir seyi. Anlatınca rahatlarım genelde. Cok yakın oldugum veya güvendigim bir arkadasıma söylerim. Söylemezsem ona anlatamazsam rahat edemem zaten. Söyleyince hafifliyorum, yükümü paylasmıs kadar oluyorum.

Bu konuda en cok anneme güvenirim, kimseye söyleyemeyecek birseyim varsa ilk ona anlatırm.

Sır tutma konusunda iyi oldugumu düsünüyorum birine söz verdiysem veya saklanması gereken bir durumsa onun sırrına ortak olurum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...