Nereye doğru kaçıyorsunuz?

'Ah biliyorum, güç gelecek sizlere; ama artık gitmek geliyor içimden, bir sabah masmavi bir bulutun peşinden, dönüşü olmayan yerlere.' Ataol Behramoğlu

Kaçma arzusu... Çoğumuzun zaman zaman kapıldığı bir duygu olabilir. Aslında hepimiz kaçarız zaman zaman. Kimimiz yalnızlığa, kimimiz kalabalığın ortasına atıveririz kendimizi, kimimiz de hayallere... Peki, siz nereye doğru kaçıyorsunuz?

Kaçma sebebiniz nedir? Gündelik, monoton yaşamdan uzaklaşmak mı yoksa unutmak için uğraştıklarınız mı? Sıyrılmaya çalıştıklarınız nelerdir?

Teşekkürler.

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Hayatın monotonlugundan, stresinden sıkıldıgımda yalnız kalmak isterim, sadece ben olmalıyım. Böyle durumlarda bana huzur verdigini düsündügüm deniz kenarı olabilir veya yesillik acık alanlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Üçüncü şahıs der ki; "Yalnızlığına kaç!"

Onların bir hastalıkmış gibi kurtulmaya çalıştıkları şeyin içine akmışken kendimi buluyorum

Yalnızlığa kaçıyorum

Ahmakların sıkıcı bir şeymiş gibi gördükleri şeyin içine sinmeye çalışıyorum

Zor olan başkalarıyla yaşamak, onların bunu görememesi irsi azgelişmiklerinden kaynaklanıyor

Kendiyle barışık olmayanların kaçış yollarıdır bunlar

Işık almayan eksik bir bedenin parçasıdır başkalarına yöneliş, ve kendini başkalarında tamamlamak

Şarkılarda konuşulmaz bu bilinmeyen gölge

Onların sahip oldukları şey içlerini b.ktan aşk sözcükleriyle doldurabildikleri bir sahte dünya

Asalaklar için özellikle oluşturulmuş bir duygu gezegeni

Elle tutulamayan soyut şeylerin bedeni hapsetmesini s***yim.

Yalnızlığa kaç ve kurtul, değişken duyguları sök ve öldür.

Işte budur, etkilenmeyen bir beden.

Budur, kaçman gereken,

Herşeyi soyutlayabileceğin mekandır teklik, zihnen

1|0
    0|0
    • Yalnızlık, iyi gelir çoğu zaman. İnsan kendiyle, baş başa konuşmak istiyor bazen. Her şeyden, herkesten sıyrılıp...

• Kesinlikle.

Hayat felsefem oldu şu cümle aslında; "Tek doğdun, tek yaşa."

Yanına sanki yalnızlıkla ilgili birkaç şey de eklenebilir.

"Cehennem başkalarıdır." sözü de çok etkili aslında.

• Her zaman değil, ama arada yalnızlık da iyidir. Yoksa fazlası ve süreklisi kişiyi depresif bir hale sürükleyebilir... 'Cehennem, başkalarıdır!' güzelmiş bu söz. Tuttum bunu ;)

• İlk kaçışımı gerçekleştiremediğim için bunun cevabını vermek de güç... Rutinlikten, korkularımdan kaçmaya çalışıyorum.

cut.

2|0
    0|0
  • Kendımden kaçışlarımın hepsi fiyaskoyla son buluyor maalesef.Bu sebeple kendi iç hesaplaşmalırımı yıne kandıme donerek yapmak kararı aldım.Uyguluyorum..

Ama bazen alıp başımı gıdesım gelıyor..Aklıma gelen tek bir yer var..

Hayat daraltınca çemberini ve ağırlığını hissettiğimde omuzlarımdaki yükün,yüklenen sorumlulukların,

Tek bir yer geliyor aklıma..Uzak mesafeler..

1|1
    0|0
  • Geçmişteki hatıraların bir kısmını üstüne basa basa geleceğe inandığım şeylere gitmeye çalışıyorum. Yanımda götürceklerimi her daim az tutmak istiyorum .

Koşarken biri çelme takmazsa inşallah .. :))

1|0
    0|0
  • Hep bir umuda yolculuk var bende

1|0
    0|0
  • bazen başında rüzgar eser yüreğin uçsuz bucaksız diyarlara yelken açmak ister mavi denizin enginliğinde uzaklara dalıp gitmek istersin ufukta kaybolmak istersin...

1|0
    0|0
  • kacmıyorum aslında nereye gitsem saten o kactıgım yerde oluyorsun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Arada bir gelir ya insanın aklına alıp başımı gitmek. Ben sadece hayalini kurmam çok depresif olduğum anda alır giderim başımı...

Berbat bir yüksek lisans mülakatından sonra Malatya'dan Ankara'ya diye yola çıkıp kendimi Safranbolu'da bulmuştum.

Orada anladım aslında kaçmak istediğim şey kendim değildi, kendimden kaçsam yine kendimle gidiyordum gittiğim yere...

Mutlu bir haftasonu geçirip anneme koştum ardından. İlk firarımdı ve başımı da derdimi de götürdüğüm yerler çok iyi gelmişti ruhuma...

1|1
    0|0
  • Genelde kendimle baş başa kalabileceğim herhangi bir yere.

Kalabalıklar bunaltıyor. Rutini ve yalnızlığı seviyorum.

1|0
    0|0
  • yalnızlık.. birileriyle sürekli iç içe olmak bunaltıyor beni. fakat yalnız kaldığımda çok özlüyorum onları ama huyumu da biliyorum. onları tekrar kırmamak için yalnız kalmayı yeğliyorum

2|0
    0|0
  • Doyumsuzluk :/ kaçılmıyor kendisinden hayal kurmaktan sıkıldım :D

1|0
    0|0
  • Hayatımdaki son kaçma girişimim dün oldu ve ilk defa kaçmamaya karar verdim, savaşıcam. Kaçtığım aslında sadece kendim bu yüzden nereye gidersem gideyim kurtulamam.

Kendim olmayan benden kaçtım hep artık yapmayacağım.

1|0
    0|0
  • Benim Adam'a dogru kacıyodum bir ara ..

Yoruldum ,nefesleniyorum..

2|0
    0|0
  • Hiç bi' şeyden kaçmam.

Kendim olduğum yerde kalırım.

Kendi uzaklaşsın.

Sevmeyen, gider.

Açık ve net.

2|0
    1|3
    • Tasalar, korkular da öyle.

Dimdik durursam ;

Kendi uzaklaşır zaten.

Soyut kavram.

• Kendine aşırı özgüven. rapunzel ve keloğlanın aşkı gibi. 30 yaşına kadar kimseyi beğenememekten evlenemeyen tip, 30 dan sonra da evlenecek adam bulamama sendromu yaşayacaksın. nostradamusun kehaneti değil. görüyom la. :)

• Kafamı dağıtmak, rahatlamak için.

1|0
    0|0
Yükleniyor...