2 kere düşünüp öyle cevap verin!!

hepimiz şükrediyoruz müslüman olduğumuza,türk olduğumuza vs. eğer müslüman olarak doğmamış olsaydınız,aklınızın olgunlaştığı yaşa geldiğinizde islamiyeti seçer miydiniz?veya hep ballandıra ballandıra anlattığınız tarihinizi başka bir ülkenin vatandaşı olarak araştırıp,gerçekleri kabul eder miydiniz?

not 1:daha önce sorulduysa affola..

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Herkes dogdugunda ailesinde ne görürse ilk hangi din konusunda egitim alırsa ona inanıyor, bir nevi taklit ediyor. Sen tcde müslüman bir ülkede dogdun ve ailenden bunu gördün sana göre en dogru din islam olarak düsünüyorsun.

Ama ya Italyada katolik bir ailede dogsaydın isler bu sefer degisecekti. Sende orda islamı arastırsan dahi sonradan secme ve inanma sansın cok düsüktü. Cünkü taa cocukluktan itibaren beynine hep tek hak dinin hristyanlık oldugu, isanın sana tanrı tarafından gönderilmis peygamber oldugu empoze edilecekti.

Simdiki müslümanlar her cocugun islam dinine baglı olarak dogdugunu düsünüyor ya,

Sende hristiyan oldugunda her cocugun hristyan olması gerektigini düsünecektin. Olay bundan ibaret.

1|0
    0|0
    • *müslüman bir ailede doğdun -olucaktı.

• müslüman oldugun icin böyle olduguna inanıyorsun.

• neyse sen yeterli inanca sahip olmadığın için Kuran-ı Kerim -i sana şahit göstermem yersiz olur

Kızlar Ne Diyor 6

• nasılsa burada doğdum nasılsa Müslüman doğdum inanayım bari demedim hiç

önce araştırdım bana saçma gelen şeyler ne, mantıklı gelen şeyler ne

sorularıma cevap aradım ve hala arıyorum hala öğreneceğim çok şey var

hem din konusunda hem tarih konusunda

başka bir ülkede olsaydım muhtemelen ordaki milletle gurur duyardım ve eğer Türk tarihi de okumuş araştırmışsam doğru bir şekilde hoşuma giderdi muhtemelen

şimdi başka ülkelerin tarihlerinde onların nasıl kahramanları bazı önemli olaylar etkileyici geliyorsa o zaman da aynı olurdu bence

0|0
    0|0
  • herkez aılesının ona verdıgı ınancı saygıyı alırr..bırey buyudugunde olgunlasır falan ama cevre baskısı olur.mesela soruorum haşa senn aılenı cevrenı en onemlısı allahı karsına alıp hrıstıyanlıga gecermısın hayır.onlarda ole ıste cunku yasamları boyunca onu benımsemısler..o yuzden hep dıorum sukretmemız gereken ılk konu bu musluman bı aılenın musluman bı cevrenın cocugu olmak.allah onlara herseyı vermıs eglence para ama kendısını vermemıs bu cok buyuk bı ımtıhan.musluman cehenneme gıtse bıle allaha ınandıgı ıcın cezasını cekıp cennete gırebılıo fakat bu allaha ınanmayanlarda yok...sukretmek gerek

0|0
    1|1
  • Galiba inancsiz olurdum cunku musluman bir aileden olmama ragmen bazen oluyorki ateist dusunceler dikkatimi cekiyor , Ama yinede sukrediyorum musluman olduguma sana soyle bir soru sorsam Musluman nedir ? Allah kimdir ? ya da bu sekil sorular cok zorluk cekersin cevap vermek icin aslinda biz muslumaniz digoruz ama daha ilerisine gitmiyoruz Neden ? Cnunku biz sadece ailemizden ornek aliyoruz ha annem oruc tutuyo bende tutuyum ama okadar insan varki neden yapildigini bilmeyen .

Mesela birini sevmen icin guvenmen icin tanimak lazim bilgilenmek lazim o kisi hakkinda degilmi ? BIZ Hz Muhammedi , Allahi Seviyoruz digoruz tamamda biz onlar hakkinda ne kadar bilgi sahibindeyiz ya da ne kadar bilgilenmek istedik ? Biz sadece muslumaniz digoruz ama bizde sanki kultur olmus ailemiz boyle dige bide boyleyiz annem boyle yapmiyor dige bizde yapmiyoruz sanki bizimki inancdan cok bir gelenegi surdurmek benim fikrim :)

0|0
    0|0
  • Yine inançsız olurdum.

1|0
    0|1
  • Simdi mutluyum musluman ve azeri turku oldugum icin.ama baska din(onemlisi Allah birdir deyenlerden)ve ulkeye sahip olsaydim deyismezdim.Vatanima.milletime donuk cikmazdim.inancimdan da vaz gecmezdim.turklukden ve islamdan ayrilani begenmediyim gibi.kendim de deyismezdim.Vatan konusunda asla vazgecmem.onun topraginda buyuyub.sonra uz cevirmezdim.

0|0
    0|0
  • büyük ihtimalle nerede doğmuşsak oranın inancını, yaşam biçimini benimserdik. yaşadığın yere aykırı davranmak zor. üstelik kabul etmek gerekir ki hepimiz yetiştirilme tarzımız ve bize öğretilenler yüzünde şu anda neysek oyuz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Her Cocuk Dogdugunda Fitratinta Zaten Müslümandir ama onu ailesi kendi dinine yönlendirir diye bir söz vardi tam dogru olmayabilir.

Bu baglamda.. dogdugum ülkede din baska ise annem babamda o din üzerine beni yetistirecegi icin baska dinlere karsi yani eger su anki bir insan gibi olsaydim her tarihi arastirmis ve her din hakkinda bilgi sahibi olmus olurdum..

Bu durumda su anda nasilsam o zamanda öyle olurdum.

1|0
    1|0
  • Öncelikle Türk olduğuma şükrederim. Müslüman olduğuma da. Sözde müslümanım. Namaz falan kılıyormuyum? Hayır. Utanç duyuyorum bundan.

Gelelim başka bir dine mensup olarak doğmama...

İslamiyeti insanlar yüzünden seçmezdim. Çünkü islamiyeti kötü emellerine alet ediyorlar. Acımasız gösteriyorlar. Ve hristiyanlara kıyasla islam dünyasında bir birlik beraberlik yok. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde ölüme bile giderim.

İslamiyeti bana en güzel anlatacak kişi yüzünden seçerim. Bana inandıkları İlah'ı ve adaletinden söz etsin. Beni aşık etsin İslamiyet'e anlattıklarıyla. İşte o zaman İslamiyet için ölürüm.

1|0
    0|0
  • Daha önce sordum. Yine inançsızlığı seçerdim. Milliyetçilik de hiç bana göre olmadı zaten.

0|0
    0|0
  • bu soru mantık dışı bence seçermiydiniz derken kim neyi nasıl seçeceğine şuan bile zor karar veriyor sen ise sıfırdan başlasaydınız seçermiydiniz diyorsun bu çok geniş bir yelpaze islamiyet en güzel en özel din ama kim hakkını veriyor çok az insan neden mi çünkü tam bağlılıkla ibadet etmiyoruz aklımız hep kızlarda erkeklerde ilişkide arabalar para yatlar katlar gezmek tozmak islamiyet ise bütün bunları neredeyse yasaklıyor bu dünya da bişey arzu etmiceksin ahireti düşüneceksin diyor buda bize zor geliyor

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah ..

...

Müslüman olmayan Bir İnsanın Kalbinde Zerre Kadar Merhameti Ve İman Kırıntısı Varsa; Ve Var Oluşu Sorgulayıcı Düşüncesi Varsa; Ancak Canab-ı Hak Lütufda Bulunursa İhsan Ederse Müslüman Olur..

Bize Şah Damarımızdan Daha Yakın , "ALLAH" Kalpten Geçenleri Bilir.. Şüphe Yok Elhamdülillah.

"Ameller Niyetlere Göredir"..

0|0
    1|0
  • Okullarda okutulan tarihin çoğu yalan ya da eksik zaten bunu okul bitince anladım

Islamiyeti 22 yaşımdan sonra öğrendim araştırdım sordum ve ogrendikce mukemmelligini gördüm.

Ama dediğin gibi olsaydı müslüman olabilirmiydim Allah bilir

1|0
    1|0
  • Hayır olmazlardı. Hayatında kuran okumamış adam Müslümanım diye geçiniyor, ateistlerle tartışırken Kuran oku bre kafir diye konuşuyor.

Trajikomik.

1|0
    0|0
  • işte ne kadar şanslı olduğumuzun farkında değiliz, ya bu güzelliklerden mahrum kalsaydık o zaman eğer Türklüğü biraz araştırsaydım vay be deyip incelerdim sonra Türk hayranı olurdum, müslümanlığı araştırsaydım akla mantığa uygun olduğunu görüp eski müğslümanlara hayran olurdum belkide müslümanlığı seçerdim işte bizim yapmamız gereken onları araştırmaya yöneltmek yani kendimizi Türk ve müslüman olarak iyi izlenim bırakmak, asıl cihad kalplerdedir demişler

0|0
    0|0
  • ne diyeceğimi bilemiyorum ailem neye inanıyorsa ona inanırdım tabi kii 3 Din'e İslam Hristiyan Yahudi hiç birşeye inanmak birşey kazandırmaz

0|0
    0|0
  • ben inanmıyorum ki burada yaşauyan bir ailenin çoucğu aklı başına geldiğinde ben diğer dinlerden birni seçicem diyebilsin! bizim ülkemizde yemez bunlar.daha at gözlüğü takan insan evladımız çok.

0|0
    0|1
  • müslümanken doğru yolu buldum ateist oldum

eğer müslüman oalrak doğmamış olursam (o ne demekse artık mk :D ) ne güzel şükrederdim hep bir adım daha öndesin

islam gericiliktir !

cayırt

2|0
    1|2
    • algıda farklılık sevdim bunu.o zaman şöyle gelsin: 'her insan islam fıtratı üzerine doğar'

• allah adaletsiz davranıyor o zaman

hristiyan olanlar budist olanlar bir adım geriden geliyorlar

adalet mi bu (bunu sen cevapla bana göre allah yok çünkü)

iyi geceler

• önyargılarla hareket ediyorsun.2 kere okuyun derken kastettiklerimden biri buydu..diğer dinlere mensup çocuklar akıl çağına gelene kadar öldüklerinde herhangi bir şeyden sorumlu tutulmuyorlar,akıl çağına erdikten sonra ömrü boyunca islamı duymadıysa yine sorumlu değiller.Ancak duyduğu halde merak edip,öğrenmesi gerekiyor.

• müslüman olarak doğmuş olmamak islamın araştırılmayacağı anlamına gelmiyor.ben incilden biraz okudum ve şok oldum.zaten islamı araştıran yabancılar müslüman oluyor.hristiyanlar dinini ya kulaktan dolma bilgilerle ya da kiliseye giderse papazın söylediklerinden bilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...