Kadın olaylarını dünya duydu halkımız hala anlamadı, nedir bu kinin nefretin nedeni?

Kadın olaylarını dünya duydu halkımız hala anlamadı, nedir bu kinin nefretin nedeni?

Ülkemizdeki kadın olaylarını dünya duydu gelip ülkemizde eylem yaptı hala bizim insanımız kendi beraber yattığı insana zulmediyor nedir bu kinin nefretin nedeni sevgi böyle birşey değildir aile hekimleri ile beraber pisikologda lazım herkese :?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• eğitim tabi ki şart lakin, evde oturup tv de magazin çöp çatan vs. gibi programlara verilen ağırlık kişisel haklarımızla alakalı kitaplar programlar vs. araştırılsa çok daha bambaşka olur. ve tabi ki ağırlaştırılmış cezalarla desteklenmesi bu tarz eylemlerin. istatistiklere bakılırsa günümüzde üni. mezunu bayanların bile şiddete peki ala maruz kaldığı aşikar..

2|1
    1|0
    • :) teşekkürler. psikolğa gelince de, evet ben ce muhakkak gidilmeli. şahsen hem psikiyatr'ım var hem psikoloğum.

Kızlar Ne Diyor 6

• bak yazdiklarin dogru. bi insanin esi en cok sevdigi saydigi korudugu kisi olmali. halkimizin böyle sorunlari var evt ama inan bana üzerimize gelen ülkeler varya, onlardan yine iyi kaliyor türkiyedeki durum. kendileri kadin haklarini sadece kadinlar soyunmak istediklerinde yada konu fuhussa taniyorlar. yoksa kadin hakki diye sadece sözde resmiyette bisey var.ama avrupada hele amerkada kadinlar eziliyor parasizlik cekiyor ayrimcilikla mücadele etmek zorunda kaliyor vsvs. bunlar hakkinda konusulmuyor ama. burda aile denen bisey kalmamiski. hepsi bosanmis yada siddet görmüs yada yada... hep böyle. sadece dile getirmezler ve konusmazlar ne gazetede ne haberlerde dile getirilmez. ama türkiyede olunca dünyaya yayilir. dinide kültürüde alet ederler.sonra yabancilar bakarlar bize böyle aaa ne bicim toplum diye. bizim sorunumuz cehalet ve egitimsizlik. resmi egitim demiyorum.aileden gelen düzen ve egitimden bahsediyorum. neyin dogru neyin yanlis oldugunu gösteren bi anne babadan. ama bilgi edinmeden bunuda yapamazsin.anne babalar egitilmeli.özü dilemesini tesekkür etmesini bile yapayan babalar anneler var.canini almak istiyorsun sanki. böyle büyüyen cocuklarin gelecekleride genelde ayni oluyorlar.gördüklerini uyguluyorlar.bizde kin ve nefret yok sadece cahillik var. bizim insanimiz calissa dünyayi feth edecek zekada olurdu.avrupa veya amerika kimse bzim ülkemize gelip eylem yapmasin.kendi ülkelerinde kendi kadinlarina sahip ciksinlar.bizde cehalete karsi savasimiza devam edelim.ögrenelim insanlara anlatalim.hep iyiligi ve güzelligi anlatalim.en zor mücadele cehalete karsi olan mücadeledir

0|0
    0|0
  • Eğitim gerekli ama eğitimlli insa nların arasından da bu şekilde olaylara rastlanabiliyor.Bence tamamen inanç eksikliği.

0|0
    0|0
  • insan ailesinden ne görmüşse onu yapıyor. eğer bağnaz tutucu bir ailede yaşadıysa ve baba anneyi dövmüşse çocuk da büyüyüp evlenince aynısını yapıyor.

0|0
    0|0
  • herkes eğitim diyor bence Vicdan eksikliği var

1|1
    0|0
  • Erkek egemen bir ülke olmamız.

0|0
    0|0
  • bunda erkeklerin suçu çok büyük ama kadınlarında suçu az değil hani ben bilmem benim beyim bilir mantığı bizim türk kadınlarında çok avrupalı kadınlar ne olursa olsun ezdirmiyor kendini haklarını savunuyor ayrıca türk anneler oğullarını kadınları ezecek şekilde büyütüyor farkında olmadan ve çocuğun bilinçaltında kadınların eksik varlıklar olduğu gibi bi düşünce oluşuyor bu yüzden bu kadar şiddet fazla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tek sebebi Türklerin 7. yüzyıl Arap kültürünü gereğinden fazla ciddiye almasıdır.

1|0
    0|0
  • ülkenin çivişi çıkmış!

0|0
    0|0
  • ataerkil aile düzeni.

1|0
    0|0
  • eğitime bağlıyorum bu durumu

0|0
    0|0
  • eğitim şart