Arkadaşlar lütfen yardım edin! İntiharın eşiğindeyim ve her gün ölüyormuş gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım ?

18 yaşında biriyim. Sevdiğim kızı 4 senedir tanıyorum ve onu 2 yıldır seviyorum. Ona karşı hep utangaç ve sessizdim. 9 ay önce, bir gün yanına gidip onu sevdiğimi ve onun için canımı feda edebileceğimi söyledim ama o "Ben bizi bu zamana kadar hep arkadaş olarak görüyorum."dedi. Çok yıkılmıştım ve 3 hafta düzelememiştim. Buna rağmen hiçbir zaman ümidimi kaybetmedim. 8 ay önce, amcasını kaybettiği zaman çok ağlamıştı ve onu o halde görünce çok üzülmüştüm. O gün ona destek oldum ve sonrasında onu neşelendirmek için okulumuzda konser vereceğimizi söyledim, kabul etti. Haftalar sonra 2 tane konser verdik ve sadece onun gözlerine bakarak söylemiştim, onun da bana gülümsediğini görmüştüm.

Beni ilk reddettiği günden beri, ona anlatamadığım tüm duyguları 4 ay içerisinde gecemi gündüz ederek, uyku uyumadan ve üzülerek 22 sayfa kadar bir mektup ve birkaç şey daha yazmıştım. Bunları Mayıs ayının son günlerinde vermeyi planlamıştım ve son konserimizin çıkışında ona bu mektupları vermiştim. Günler sonra, Gezi eylemlerinin ilk günlerinde sokaklar çok karışıktı ve herkes yaralanıyordu. Bazı düşüncesiz arkadaşlarım onu da eylemlere çağırmıştı ve yaralanmasından korktuğum için gitmemesini söyledim, tamam demişti. Ertesi sabah, onunla konuşabilmek ve yüzünü görebilmek için evinin önünden servise binmiştim. Okula geldiğimizde "Bir erkek arkadaşımın olduğunu biliyorsun değil mi?" dedi ve bitmiştim o an. 5 dk bile konuşmama izin vermedi ve iki kişinin arasında kalmak istemediğini söyledi. Sonrasında babasına beni şikayet etmiş ve babası da benim babamla uzun uzun konuştu. Ailesi ilk başta beni suçlarken sonrasında tamamıyla beni destekledi, kızlarının bir sevgilisi olduğunu ilk defa öğrendiler ve bizden özür dilediler. Telefon numaramı sevgilisine verip beni 2-3 kere arattırdı, babası bu duruma çok kızınca beni haklı buldular. Sonrasında, ailesinin ona kızdığını, onun da ağladığını ve babasının da sevgilisini arayıp kızından uzak durmasını söylemiş. Kızına da benden özür dilemesi gerektiğini söylemiş. O gün 3 Haziran günüydü, üstünden 6 ay geçti ve ne özür var ne bir konuşma...

O günden sonra ne yapacağımı bilemedim. Doğum gününde ona hediye almıştım. Kış vakti onunla konuşabilmek ve yüzünü görebilmek için sabahları evinin önünde beklemiştim. Onu ne kadar sevdiğimi anlatamam. Onun için her zaman canımı vermeye hazırdım. Ona derslerinde yardımcı olmaya, amcasını kaybettiğim zaman destek olmaya çalıştım. Okuldan ayrılacağını söylediği zaman en kötü hissettiğim zamanımda onu kalması için ikna ettim. Her gün rüyalarımda görüyordum onu. Onu hiçbir zaman üzmedim, kötü bir şey yapmadım ve istesem de yapamazdım. Sabahlara kadar yazdığım mektuplar,şiirler ve güzel anıların hepsi bir anda yok oldu.

Ne yapmam gerek bilmiyorum. Kendimi ezik,zavallı gibi hissediyorum. Bu halimle hiçbir şeye odaklanmıyorum ve ABD'ye kaçıp, orada yaşamak ve ölmek istiyorum. Kimse bana destek olmuyor, olmadı ve o da ölümüme üzülmeyecek, biriyle evlenecek. Ailemi de üzmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
Sorum uzun ama kusura bakmayın hepsini anlatmaya ihtiyacım vardı aylardır ve lütfen uzunluğuna bakmadan cevaplamaya çalışın :)

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• seninki kadar olaylısını yaşamadım ama benim de mazi de yaşanmış bir kalp kırıklığım var. Hani bir kişi vardır işte bu o dersin hayatımı sonsuza kadar devam ettirmek istediğim kişi bu. işte o benim için bu kişiydi. duygularım ilk başlarda karşılıklıydı ve sonra bir anda karşılıksızlaştı ama 3 yıl boyunca onu sevdim. her geçen an daha çok sevdim ve hala seviyorum. Ben öyle çok dindar birisi değilim ama onun için namazlar kılıp her namaz sonrasında hüngür hüngür ağlayarak allahtan onu istedim. benimle görüşmek istemiyor bahse varım aklına bile gelmiyorum. hala acısını kalbimin en derinlerinde yaşıyorum. Geçmedi, geçmiyor ve geçmeyecek biliyorum. Ölümün de buna çare olmadığını biliyorum çünkü milyonlarca kez düşündüm. ABD konusuuna gelince sanırım düşündüğün hayatımda ki herşey değişirse onu unutur muyum? oluyor ama inan unutamıyorsun. Çünkü ben mersin den Ankara ya geldim. Arkadaşlarım çevrem herşeyim değişti. Aklım oyalandı bir dönem sadece ona olan sevgim azalmadı acım geçmedi. Sana tavsiyem bekle... Zaman nasıl olsa bunuda geçirecek. Aslında geçirmeyecek ama katlanılabilir yapacak ve dindar bir insansan dua et.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Öncelikle şunu bilmelisin kardeşim , hiç bir insanı ( o insan annen de olsa babanda olsa ) kendinden çok sevmeyeceksin , onun için canımı bile veririm demeyeceksin.Kız değil mi o sadece bir kız , sadece bir insan senin dışındaki milyarlarca insandan sadece biri ve inan kimse hiç kimse senden daha değerli önemli değil.Kendini ezik ya da mutsuz hissetmemelisin.Yaşanması gerekiyormuş yaşamışssın.Bunu sana yazan kişi nereden mi biliyor yaşamamış ki beni nasıl anlasın diyorsun şu an .Ama bunu yazan kişide 4 yıl boyunca aynı erkeği sevdi ve hep terslendi ve hep söyledi.Ama zamanla unutuyor insan ve hiçbir anında kendimi ezik hissetmedim , yalnızca şunu öğrendim.Kimse benden daha değerli değil

0|0
    0|0
  • Boşversene arkadaşım, fazla değer vermişsin ve bunun sonucunda hatunun totosu uçuşa geçmiş. Unut gitsin. Dünya üzerinde tek kız o değil, sana layık başka biri çıkar karşına günün birinde, takma kafanı.

Ben senin yerinde olsam bir daha asla görüşmem onunla. Kendi gururunu paspas yapmışsın resmen ve biz kız milleti böyle erkekleri pek sevmeyiz. Kendini toparla ve çevrene bir daha bak,
    mutlaka başkaları da vardır, yoksa bile olacaktır. Kendini üzmene değmez. Özgüvenini kaybetme, yeter.

0|0
    0|0
  • üüüüfff o kadar yazı yazılır mı ya :))

0|0
    0|0
  • Ya saçma sapan konuşma değer mi biri için ölmeye

0|0
    0|0
  • onda ters etki yaratmalısın sevmiyor mus gibi davran daha daha yakın olacaktır bu arada bir kız için canına kıymaya degmez kendin için yasamayı ögrenmelisin kendine güvenin olmalı bunları basarmalısın kendine gel sevmio diye ölmek mi istiosun bunu yapmıycaksın toparla kendini sonrada güven duygunu kazanacak cözümler ara

0|0
    0|0
  • nden ölmek istiyorsun ? hayatın o kızdan mı ibaret ? annen baban ya da akraban ne bileyim hiç mi dostun yok ?
    demekki o kız iyi değil yani aranızda bir şeyler olsa bile bir gün biter bariz belli.sen kendini ona fazlasıyla bağlamışssın .git dışarı gez eğlen hayat ondan ibaret değil.olmadı bir psikologa git...

0|0
    0|0
  • makale yazmışsın sankı kardeşim okuyamadım üşendim yani :))

0|0
    0|0
  • valla 1 sezonluk dizi çıkar..şöle 4-5 yıl takıl..yaşa yani ölme..sırf bunları hatırlayıp, gülümsersin bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kız seni istemiyor
    bunu artık kabullenmen gerekiyor
    kızı seviyorsun istiyorsun diye o kız seni sevmek zorunda değil
    aklını başına al ve uzak durmayı öğrenmelisin
    insanların seni istememe tercihinede saygılı ol
    unutma konusuna gelince
    şarkı şiir dinleme
    boş vakitlerinde doğayı biraz gez

0|0
    0|0
  • yazdıklarını harfi harfine okudum ve güzel kardeşim seni çok iyi anlıyorum sana buradan bazı tavsiyeler verebilirim öncelikle önünde bir hayat var bir ailen var eğer onları üzmek istemiyorsan ve doğru olanı yapmak istiyorsan hayatına kaldığın yerden devam et kız durumu için yapabileceğin sadece tek bir şey var kalbine gömmek bak unutmak demiyorum onu asla ama asla unatamazsın istediğin kadar uğras her şeyi yap unutamazsın ölmekse bir çözüm değil sadece kaçış denemesidir ölümün çizgisine geldiğinde ise içine ilahi bir korku gelecek ve vazgeçeceksin biliyorum çünkü denedim dediğim gibi kalbine gömeceksin bu süreç içersinde farklı bir hayat olucak önünde bunlar sadece kısa bilgiler daha detaylı ve daha iyi bir şekilde yardımcı olmak isterim sana istersen eğer

0|0
    0|0
  • Yaşlarımız aynı.Durum da aynı.Tek tavsiyem kendini parçalama.Tınma sadece.Bende sen gibi yaptım uzaklaştı özgür bıraktım hep yanımda :)

0|0
    0|0
  • Yaşıtımsın ve aynı şeyleri bende yaşadım :) Kimi zaman olumsuzluklardan başka birşey göremiyoruz ve dibe vuruyoruz.Biraz silkelensen olumlu yanları görebilirsin.Bende de benzeri oldu yeri geldi kendime zarar vermek istedim ama şimdi herşey düzeldi :)

0|0
    0|0
  • cok fazla üstüne düşmüşsün sımartmışsın kardeş biraz ilgisiz aynı zaman ilgli olsaydn sanssın daha yüksekdi bir kız için kendıne zarar verme üzme biri gider gelen gideni unutturur

0|0
    0|0
  • %85 okudum dostum daha bu mal kızın napcanı okumak istemedim kız seni ayakta s.. kardeşim k.b da böyle kızlardan uzak dur kardeşim böyle kızlar cinden bile kötü.

0|0
    0|0
  • İşin çok zor .. Mantıklı düşün herşeyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...