Türkiye Cumhuriyeti'nin en medeni kenti hangisi?

İnsanlarının nezaket/kibar/efendiliğiyle, bulvar/cadde/sokaklarının temizliğiyle ve şehre dışarıdan gelen kişilerin kendilerini hem yabancı hissetmeyip hem de güzel ağırlanmalarıyla dikkat çeken en medeni şehir sizce hangisi?

Lütfen yaşadığınız veya nüfusa kayıtlı olduğunuz memleketleri ifşa etmeyiniz, gezip gördüğünüz şehirlere göre seçiminizi yapınız.

0|0
10|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Yok oyle bir yer seninki Ütopya. Herkes ayni degil sonucta insanlar tornadan ayni sekilde cikmiyo. Sehir guzel modern olsa insani iyi olmuyo. Insani iyi olsa sehir kotu oluyo.

Mesela erzurumlular genelde iyidir saftir ama sehir soguk.

Kayseri guzeldir insani iyidir zengindir ama kurnazi da vardir kotusu de.

Izmirin denizi guzeldir ama sehiri yillardir ayni gelismiyor bakimsiz ve halki kibirli.

Doguda fakirlik var bolge gelismemis insaninin kimi saf temiz kalpli misafirperver kimi kinci ve terorist.

Karadenizde sehirler genelde guzeldir yesillik deniz falan ama devamli yagmur cekilmiyo, insaninin bagzisi iyi bagzisi asiri inatci

0|1
    0|0
    • Güzel ülkemin 51 adet şehrini gezdim; iki tanesine hayran kaldım, denebilir. İkisi de ülkemizin doğu meridyenlerinde yer alıyor. Biri güney paralellerinde, diğeri kuzey...

• Olabilir tabiki

• Var olabiliyor demek ki, hatta ben daha fazla olduğunu düşünüyorum.

:)

• 20 şehir gezdim..Çoğu batıda ya da batıya yakın..Hiçbirinde istediğim medeniyeti göremedim..

Diğer şehirleri düşünmek bile istemiyorum..

0|1
    1|0
    • Güzel ülkemin 51 adet şehrini gezdim; iki tanesine hayran kaldım, denebilir. İkisi de ülkemizin doğu meridyenlerinde yer alıyor.

• :) rahat ol asker

• Bacağım titremese rahata geçeceğim, hazır olmaya devam edeyim ben. :P

• Öyle dünya yok anam.

Her yerin çürük elması bulunur soruyu es geçiyorum.

0|1
    0|0
  • edirne

0|1
    0|0
  • Kesinlikle İzmirrr.

Özgürlüğün kenti bence.

Aynı zamanda özgür düşüncenin de ...

0|1
    1|0
  • Eskişehir

0|1
    0|0
  • sorunuzun cevabı olarak çanakkale dedim hem medeni hem modern anlamda yani.

0|0
    0|0
  • Izmir geldi aklima nedense.

0|1
    0|0
    • Sanmıyorum, İzmir'in Gaziemir tarafları çok pisti. Hatta 1997 yılında sanırım Balçova'ydı, çok pis kokuyordu.

• izmir geçti içimden

0|1
    0|0
    • Sanmıyorum, İzmir'in Gaziemir tarafları çok pisti. Hatta 1997 yılında sanırım Balçova'ydı, çok pis kokuyordu.

• o zaman denizli. son zamanlarda müthiş gelişti ve tertemiz. insanları nasıldır bilemem tabi

• Evet, Denizli'de güzel. Muğla-Ankara arasında gidip gelen biri olarak devamlı görüyorum. İnsanlarının bir özelliği de hemen sıcak davranmıyorlar ama efendiliği ön plana çıkarınca sahipleniyor.

:)

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...