Ölüm hakkında ince bir soru ?

geçenlerde bir söyleşi programında bir yazar ölüm hakkında konuşuyorlardı ve konu bizim yaratılmamıza girdi ve kadın şöyle bir kıssa anlattı Allah bizi yaratmak için dört büyük meleklerini yanına çağırmış ve onlara dünyaya gidip bir avuç toprak almasını istemiş ve ilk melek olan Cebrail le demiş sen git Cebrail as dünyaya gitmiş ve tam toprak alacak toprak feryat figan etmiş etme eyleme benden parça alma diye neyse Cebrail dayanamamış ve Allah ın huzuruna çıkmış demiş alamadım ya rab oda sırası ile Mikail İsrafil as ları göndermiş ve onlarda alamamış en son Azrail as gelmiş ve Allah Azrail e emretmiş git al gel diye oda dünyaya gitmiş topraktan bir avuç almak için toprak feryat figan etmiş etme eyleme demiş ama Azrail onu tesellisi sırasında bir avuç toprağı çaktırmadan almış gitmiş ve yaradan demiş sen nasıl aldın diye tesselli ettim demiş yaradan da Azrail e o zaman sende nasıl bu toprağı aldın topraktan işte bende sana bu topraktan yapacağım insan için canını sen alacaksın diye Azrail as yaradan kulların beni sevmeyecek beni her duyduklarında adımı iyi anmayacak demiş yaradan da sen hiç merak etme ben onlara öyle bir ölüm vereceğim ki öldüklerin bile anlayamayacaklar basit nedenlerden ölüm vereceğim ki üzülmeyecekler demiş sizce böyle düşündüğümüzde hiç başına ya da etrafınızda böyle olaylar oldu mu basit ve apansız ve ani ölümler

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Basit denir mi bilemem. Ama çalıştığı yerde arkadaşım birinin iyiliği için kurala uymadı ,yardımcı oldu. Tutanak düzenleyeceğiz dediler. İş vakti çıktı eve gidiyorum dedi. Sonra kendini vurmuş.

Diğer bir arkadaşım sabah çalışanları almak için servise çıktı . Kırmızı ışıkta durmayan bir minibüs bunun aracına çarptı .

İkisi de ani oldu.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• annemin vefatı ani olmuştu. hiç öksürmedi, aksırmadı.. ben diğer odadayken olmuştu, yanında olan abim bile fark etmemişti, ben yanına gittiğimde fark ettim. Allah hepimize böyle kolay bir ölüm versin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bu anlattiklarin gercektir. ben tarih ve din ile ileri derecede ugrasirim anlattiklarin kismen dogru sadece birkac cumle yanlis neyse ani olumlere gelince youtube'da bir video var arama kismina sunu yaz "hindistanli adamın ani ölümü" adamin gozleri tavana gidiyor azrail a.s iyi kullara gelince sag kanadini acar ve cenneti gosterir kotu kullarina gelince orn kafirlere sol kanadini acar cehennemi gosterir. ben hic ani olum gormedim. din hakkinda sorularin olursa cekinmeden iletebilirsin.

0|0
    0|0
  • Babaanneme su içirirken kollarımda son nefesini verdi. Hiç unutmam onu üstünden 15 yıl geçti. Ama hala dün gibi aklımda ölüm bir yudum su içecek kadar ani aslında.

0|0
    0|0
Yükleniyor...