Hayatınızın hakkını veriyor musunuz?

Geçip giden, bir tek saniye bile geri dönmüyor malum... Aslında bunu bilerek yaşamak, çok acı. Ama bunu göz ardı etmenin bir yolunu bulmuşuz =) Nasıl yapıyoruz bilmiyorum ama, bir şekilde yoksayıyoruz... Soru şu; bu akıp giden saniyeleri, iyi değerlendiriyor musunuz?

Güncellemeler:
Bu da sevenlerine gelsin link =)

0|0
19|12

En İyi Kız Görüşü

• Olabileceğim en iyi yerdeyim. Hayatımın hakkını veriyor muyum bilemiyorum ama hayatımın hakkını versem de hayatımı,fikirlerimi ve düşüncelerimi bu zamanlara getiren ailemin hakkını asla veremedim, veremem.

0|1
    0|0
    • böyle hayırlı bir evlat olarak, yeterince vermişsin bile bence ;) ailenin senden başka bir şey bekleyeceğini sanmam...

• Konultuklarımızdan sonra benim baya özlediğimkesin ve doğrudur ama onlar da özlemiş görünüyorlardı :D

• maşallah maşallah ^^ Allah ayırmasın.

Kızlar Ne Diyor 18

• Önceden akıp giden saniyelerin değerini bilmezdim. Evet yanlış duymadın bilmezdim. Pek değer bilen biri de değilimdir. Fakat, edindiğim tecrübelerden düşündüm ki boş saniyem de, kendime kahve ikram etmeyi unuttuğum zamanlarda bir yalnızlık hissederim.

Bir fincan kahveylede yenebilirim onu. Dolasıyla ''yalnızım'' adı altında ağlayan insanları anlamayacağım. En azından aynalar var olduğu sürece.

3|3
    0|0
  • Nasil yaptigimiz belli kardesim :)

Seytanin vesveselerine kapilip kendimizi nefsimizin kölesi haline getiriyoruz..

Mekanizmamiza ters hareketler yapiyoruz ve hersey bos bir Hayat icin

Ebedi hayata yatirim yapmak hem ruhsal hem de bedenen güzellik katiyor tavsiye ederim. :)

0|2
    0|0
    • Doğrusun, haklısın eyvallah. Ama ben ebedi hayatı değil, bu hayatı soruyorum =) Şeytana uymadan da bu hayat gayet güzel yaşanılabilir ;) Bize eğlendiren ya da bizi mutlu eden her şey şeytan işi değil sonuçta =)

• Eh tamam o halde iyi eglenceler :)))

• :D Teşekkürler. Cevabın için de ayrıca teşekkür ederim ;) İyi günler.

• Ben bu soruyu çok sevdim. Bence herkesin her adımında kendisine sorması gereken bir soru. Hayatı sanki hiç bitmeyecek gibi yaşıyoruz ama bazı şeylerin değerini gerçekten kaybedince anlıyoruz. Geçip giden zamanı geriye malesef 'kesinlikle' getiremiyoruz . Tek isteğim ölümüme beş kala belki de hasta ve yaşlı bir şekilde yatağımda yatarken, 'keşke' yapsaydım, yaşasaydım dediğim şeylerin olmaması..

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim =) umarım hiçbirimizin sonu öyle olmaz ya, keşke kadar lanet bir kelime yok şu hayatta...

• Kesinlikle. İyikilerimizin keşkelerimizden fazla olması dileyiğiyle o zaman...

• İnşallah, teşekkür ederim =) hem güzel dileğin, hem de güzel cevabın için =)

• Hayat o kadar kısa ki akıp geçiyor zaman istesem de istemesemde öylede böylede yaşıyorum ...

Bunada şükür :)

0|1
    0|0
    • Her halimize şükür =) O ayrı tabi ki. Ama daha iyi değerlendirmek gerekmez mi sanki?

• Evet o olabilir. İnşallah öyle olur o zaman ;) Teşekkür ederim cevap için =)

• rica ederim :)

• değerlendiremiyorum açıkcası boşa akıp gidiyor hayat tutamıyorum zamanı :)

0|1
    0|0
  • akıp giden zamana göz kırpan yorgun yıldızlar gibiyim

0|2
    0|0
    • Sadece akıp gidişini izliyorsun yani?

• öyle demeyelimde zamanı dolu dolu yaşayıp yoruldak sonra o zamana gözlerimi kırpıyorum

• Dolu dolu yaşıyorsan, sorun yok o halde=) İnsan elbet yorulur.

• Hayatti akisina biraktik pampa hayat bizi ceksn biz hayati degl ne turlu yasamak istiyorsam onu yasiormm hc yarinimi dusunmeden son gaz geri vitess yok

0|1
    0|0
    • bu iyi bir şey değil ki =) bugün sana mutluluk verenler, yarın üzüntü olarak geri dönebilir. tamam içinden geldiği gibi yaşaman güzel, ama önce bir ölçüp tartmak lazım yine de ;)

• ya tabikide vurdum duymaz deglm herseyi yaparm ama kendime yakistirani yaparm

• evet işte o çok önemli bence de. insan kendine neyi yakıştırıyorsa, öyle yaşamalı ;) hayat felsefem <3

• Verdiğimi düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Şu an için hayır

Ama bu çalışıp para kazanmaya başlayınca değişecek gibi geliyor :)

0|1
    0|0
    • moralini bozmak gibi olmasın ama, çalışmaktan bir şeye vakit bulamıyor o zaman da insan =/

• şuan icin o kadar olmasada idare eder ama bir iki yıla hakkını veririm :D

0|1
    0|0
  • sonuçta bu hayatın gerçek olmadığını burada misafir olduğumuzu biliyoruz oyüzden buranın sahibi gbi değil misafir gbi davranmalıyız

0|1
    0|0
    • Elbette, öyle. Ama herkes için geçerli bir seçenek değil... İnanan kadar çok inanmayan da var malum. En çok da bu sitede gördüm bu gerçeği =) Onları da unutmamak lazım.

• inanıp inanmayabilir ama ölüme inanmayan olamaz :) ister yüz yıl ister ikiyüzyıl yaşasın sonucta ölücek.

• Elbette o bir gerçek =) Ama bazı insanların inancında, başka bir hayat yok. Ölünce bittin... Ahiret inançları yok yani =) Onu kast ettim.

• emin değilim

0|1
    0|0
    • Emin değilsen, muhtemelen veremiyorsundur =) Bu benim fikrim en azından. Doğru olmayabilir de ;)

• olabilir de olmayabilir de :) şu sıralar cevaplanmasına gerek olmayan bir soru :)

• Zamanla vaktinin kıymetini daha iyi anlıyor insan. Eskiye göre daha dikkatliyim sanırım bu konuda.

0|2
    0|0
    • Öyle ne yazık ki. Ancak zamanla anlaşılıyor... Peki memnun musun şu anda bu durumundan? Yeterince değerlendiriyor musun yani sence?

• Akıp giden zamanı geriye alamıyorsun, o yüzden hakkını veririm o geçen zamanların..

0|2
    0|0
    • Memnunsan, ne güzelmiş ;)

• Sözlerin doğru, hak veriyorum sana .

• Teşekkür ederim =) Ayrıca cevap için de çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim, kaçtım ben =)

• Hayatın hakkı nedir?Ben daha onu cozemedim

0|1
    0|0
    • Bunu soruyo musun cidden :) pek anlayamadim

• =) yok yok yemem. merak etme. ben sadece kendime yakıştırdığım gibi yaşamayı, prensip edinmiş durumdayım. kafamın karışmasına izin vermem =)

• Cok istedgim gibi olmasada bir cok istedgimi yapabliyorum

0|1
    0|0
    • Olsun o da bir şey =) Onu yapamayan bir çok insan var. Sanırım sen memnunsun bu durumdan ?

• Rica ederm. Bende tsk ettim:))

• Ne demek =) Ayrıca cevap için de teşekkür ederim. İyi günler =)

• Her dksını dolu dolu yasayamıyorum tabiki bazen boşa akan vakitlerde oluyor ama her dksını dolu dolu yasasaydık zaten sıkılırdık bence :)

0|1
    0|0
    • yok yahu niye sıkılalım ? =) bu biraz doludan ne anladığımızla alakalı bence =)

• Zaman çok hızlı akıp gidiyor, hiç adil değil. Şu an elimden geldiğince iyi değerlendirmeye çalışıyorum, vaktimin neredeyse hepsini kızıma ayırıyorum. Ama çalışırsam vaktimi daha iyi değerlendirmiş olurum gibi geliyor, çalışmayı seviyorum. Kısacası, zamanı iyi değerlendiriyorum. En azından 'Keşke geriye dönebilsem, şunu da yapsaydım!' pişmanlığı yaşamıyorum.

Bu da sana gelsin, link ;)

0|1
    0|0
    • Pişmanlık yaşamaman çok güzel zaten. Ayrıca insan, anne ya da baba olunca daha farklı oluyor sanırım her şey. Yani hayatının anlamı oluyorlar birden =) Öyle mi? Ayrıca şarkı için teşekkür ederim ^^

• Zamanı gelince o korku olmaz, merak etme ;)

• Önce zamanını beklemek lazım o halde =) Bakalım =)

Erkekler Ne Diyor 12

• yıllarımı yedim uyuşturucu ile, asıl akıp giden zaman oydu benim için... şu an bir kuşun uçuşunu izlemek, dalgaları dinlemek ya da foto çekmek bile benim için kazanılmış bir savaş... o yüzden şu saatden sonra ne kadar akarsa aksın zaman her saniyesi daha güzel.. kapiş? ;)

0|1
    0|0
    • eyvallah ;) zaten herkesin yaşamdan aldığı tat farklıdır... seninki buysa, en dolu hayat odur sana ;) daha ne olsun.

• Hakkını yeterince veriyorum. Dolu dolu olmasa da yeteri kadar kişiliğimi doyuruyorum her konuda.

0|1
    0|0
  • sormayın arkadas bu tarz soruları yaa vicdan azabı çekiyorum :))! ne güzel göz ardı ediyomuşuz işte ne diye aklmıza getiriysunuz :)))?!

0|1
    0|0
  • Son birkaç yıldır pek veremiyorum. Hep önceki 25 yılın kaymağından yiyorum. 2013 çok iyi başlamıştı aslında ama olmadı

0|1
    0|0
    • Vermek istersin ama değil mi abi?

• Çok kurcalamak istemiyorum. İnşallah sorunun her neyse çözülür abi ;) Teşekkür ederim paylaştığın için.

• Sanmıyorum ama iyi dileğin için sağol

• Senin bu konunu okurken birkaç saniyemi daha kaybettim ve elime hiçbirşey geçmedi. Sorunun cevabı çok açık. :D

0|1
    0|0
    • kayıp olduğunu düşünüyorsan okumayacaksın kardeş =) hadi okumadan kayıp olacağını bilemezsin eyvallah o da var. ama okudun, baktın kayıp :D bir de niye cevap veriyorsun ? değil mi ;)

• Maksat zaman öldürmek. :D

• Mına bile koydum. Ama herşey yaşında güzel. Şimdi işin mnakoyuyorum. Yada o bana koyuyo. Bu tartışılır.

0|1
    0|0
  • ne yazık ki yapamıyorum sanırım

0|1
    0|0
  • hayat benim hakkımı versin önce. nerde ayakkabı kutuları? hani?

0|1
    0|0
  • iyi değerlendirebilsek burada işimiz ne =(

0|1
    0|0
    • Helal olsun valla =) Sonunda ben de iyi değerledirdiklerini iddia eden insanlara onu sormayı planlıyordum =)

• tam olarak veriyorum sayılmaz :D

0|1
    0|0
    • olacak o kadar :D hiç kimse tam olarak veriyorum diyemez zaten, ağır yalan olur :D

• BANA EN COK DÜNYAYA BİDAHA GELEMEMK KOYUYOR tekrardan özür diliyorum

0|1
    0|0
  • maalesef gecip gidiyor zaman

0|1
    0|0
Yükleniyor...