Otobüs söförüne selam vermek.Selamlaşma alışkanlığınız var mı ?

Günümüzde yozlaşmaya uğramış hareketlerimizden biride selamlaşma.Özellikle büyük şehirlerde.Babanız dedeniz hiç görmediği biriyle selam alıp verir ama gençlerde bu pek yaygın değil.Konuyu bu kadar geniş tutmak istemiyorum.Otobüs şöförlerine selam verir misiniz ? Özellikle şehir içi (iett,belediye otobüsü,turex) otobüs şöförlerine selam verir misiniz ? Adamların işi gerçekten zor tüm gün o otobüsün içindeler ve kalabalığın içinde yalnız kalıyorlar.Eğer selam vermeyenlerden seniz bir kere bir deneyin.Bak nasılda mutlu oluyor adam.

Otobüse bindiğiniz de şöföre selam verir misiniz ?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Her defasında selam veririm. ve hep suratlarında " ana bunlar konuşabiliyormuş" ifadesi olur :))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Geçen gün okulun içine giren otobüs şoförü burada mi indirecegiz dedi evet dedim inerken iyi günler kolay gelsin dedim o da tesekkur ederim size de iyi dersler dedi :) arada böyle bir iki sey oluyor ama birtanesini uunutama herhalde :) cok utanmistim ah aylik akbil ah :)

0|0
    0|0
    • Hiç yoktan iyidir :) Nasıl bişey olmuştu ki ?

• Hehehe :) aylik olmasa sanirim yol bitinceye kadar icindeki butun parayi bosaltican :)

• Ahahha :) galiba oyle olacakti ilk anlamadim cunku benden kaynaklandigini :)

• Girerken değil ama çıkarken 'Hayırlı işler , kolay gelsin ' diyorum :)

0|0
    0|0
  • Tabikide ama Turkiye'de boyle birsey yapamam yanlis anlasilir turk kulturune gore. Bu kiz bana asiliyor diye dusunen igrenc otobus soforleri vardir hemde cook.

0|0
    0|0
    • Kolay gelsin canım demiyeceksiniz ya.Kolay gelsin şöför bey veya büyükse kolay gelsin dayı :)

• eğer boşsa yani çok kalabalık değilse merhaba şurada ineceğim derim. Ama inerken muhakkak iyi akşamlar, teşekkürler ya da hayırlı işler derim

0|0
    0|0
  • tabiki hayır

0|0
    0|0
  • yolda arkadaşımı görsem bazen görmemezlikten geliyorum be bro :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Genelde girdigim is yerlerine selam veririm.Bazi durumlarda otobuse bindigimidede iyi günler kolay gelsin derim..

Sonuc itibari ile insanlar bir selam ile mutlu olurlar gün boyu direksiyon sallamak zor is.

0|0
    0|0
  • Bursa'dayım malum Bursa'nın yeşil otobüsleri Allaha emanet ilk başta binerken bir besmele çekerim malum kaza olmasın diye ondan sonra kartı okutmak için cebimden çıkarır karta basarken Allah'ın selamını verir kartı okutur geçerim sonrasında inerken eğer ön kapıdan inersem hayırlı işler derim inerim Allah'ın selamını vermek aslında farzdır Güler yüzlü olma sünnettir bunu da benden size söylemesi

0|0
    0|0
  • Aslında var ama hepsi selam almıyor selam ortada kalmış oluyor doğru olmuyor. O yüzden bırakmıştım selam vermeyi ama bazen alışkanlık olduğun söylüyorum alanlar oluyor yani

0|0
    0|0
  • Veririm abi otobuse bildiğimde " Selamu Aleyke " derim yolcular bana bakar ama utanilacak bir durum yapmayip gurur duyacagim sey yaptigim icin iplemiyorum parami oder gecer otururum..

1|0
    0|1
  • Otobüs şöförünü bırak arkadaşım,tanımadığın birine yolda verdiğin zaman acayip bakar oldular,Allahın selamınını yayıyoruz,muhabbeti kuvvenlendirir,sevgiyi artırır,ama biz adam selam verdi acaba çıkarı var mı diye düşünüyor artık...

0|0
    0|0
    • Geçen okula giderken sabahın 8 inde hiç tanımadığım biri günaydın dedi.Yemin ederim tüm günüm değişti.Uykum falan açıldı :D

• Yaymak lazım aslında bunu,bir kampanya gibi,bir iletişim modülü gibi,bir de tokalaşmak mesela,artık genç insanlar yaşlı insanlarla tokalaşırken el öpmüyor,bıraksan yaşlıya elini öptürecek..

• Bazen .

0|0
    0|0
  • bazı angut şöförler var selam veriyosun havada kalıyo. iplemiyo adam hiç. karşısına geçip erkan aker selamun aleyküm vine nını yapasım geliyo.

0|0
    0|0
  • otobüs şöförüne, dolmuş şöförüne vermem ama bir esnafa, işçiye, veya bir yere girdiğim zaman veriyorum.

0|0
    0|0
  • Selamımı veriyorum tabi ki.

0|0
    0|0
  • Selamun aleyküm demeden bir yere girmem

0|1
    0|0
  • Genelde Selam Veririm

0|0
    0|0
  • Uykulu değilsem selam veririm. Alır almaz. Keyfi bilir.

0|0
    0|0
  • ben minübülerde inerken k.g derim genelde :)

0|0
    0|0
  • Her ortama girdiğimde ALLAH,ın selamını veririm...

selam vermek sünnet almak farzdır.

1|0
    0|0
  • Her zaman selam veririm

0|0
    0|0
  • hatta ilk onlara veririm ajhdsskahd

0|0
    0|0
Yükleniyor...