Kendi doğrularınızı başkalarına empoze etmeye çalışır mısınız?

Güzel arkadaşlarım sizlere bir sorum var. Biraz önce okulumuzun facebook itiraf sayfasında biri şunu yazmış: "Çimlerde öpüşenler, bu yaptığınız çok yanlış, yapmayın." Şimdi annem ile bu konu hakkında konuşuyorduk. Anneme dedim ki "Bu şekilde kimsenin hayatına karışmamalıyız, herkesin kendi seçimi ve doğrusu vardır. Biz Erdoğan gibi karışamayız." dedim. Ama bir yandan da o öpüşenlere çok üzüldüğümü de söyledim çünkü bence resmi bir beraberlik olmadan bunları yaşamak yanlış. Annem de dedi ki: "Uyarmak bizim vicdani görevimizdir, biz uyaralım da onlar varsın yine bildiğini okusun. Bnane ne yaparlarsa yapsınlar demek olmaz." dedi. Yani o uyaran arkadaşa hak verdi. Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce kendimize göre yanlış bulduğumuz bir şeyi gördüğümüzde uyarmak gerekir mi yoksa bize ne, kendi bilir demek mi lazım? Teşekkürler, sevgiler..<3

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Yaptığı şeye göre değişir. Birisini gördüm geçen gün metroda hem oturmuş hemde ayaklarını uzatmış, çok da yorgundum oturamadım, adam da benden yaşça büyük birisi, bir şey söylerdim ama benim söylemem uygun olmaz diye düşünmüştüm, bence bu adam uyarılmalıydı. Yani kısaca şöyle diyeyim yaptığı şey başkalarını etkiliyorsa uyarılmalı, bir zararı yoksa zararı kendine ise uyarmasak da olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sana yanlış, başkasına doğru. Uyarman da hata.

1|0
    0|1
    • Bence de. Bir hırsızı uyarırım. Çünkü başkasına zarar veriyor. Ama öpüşenlere bir şey diyemem. Bana göre yanlış olsa da kimseye zararları yok kendileri bilir.

• Ahlak kuralları umrumda değil. Gidin ve kendi cevabınız altında lak lak yapın.

• @basküler, afedersin.

• Şöyle düşün bilerek veya bilmeyerek bir hata yapıyorsun birinin seni uyarmasını ister miydin istemez miydin ? Benim uyardığım oldu ve 1 yıl boyunca onunla uğraştım yaptığı yanlışı gösterdim kırmadım üzmedim elimden geldiğince ama insanlar kırılıyor bir noktada sonuç diyeceksen yaptığı yanlışın farkına vardı değdi buna olgun bir insan oldu...

1|0
    0|0
    • teşekkürler:)

• olur:)

• Kişiye göre değişir bu uyarma denemez buna sen onların üstünde değilsin ve karışamazsın sonuçta ancak düşüncelerini açıklarsın bence böyle falan diye anlatırsın

1|0
    0|0
  • dikte ederim hatta doğru olduğundan eminsem eze eze kabul ettiririm etmezse aramı bozarım sen aptalsın der kacarım ya da o kacar

1|0
    0|0
    • Ciddi misin:))

• bana cok zarar verdi bu huyum ama dizginleyebiliyorum büyüdükce :) szin olaya gelince bende gidip orada öpüşenleri uyaracak kadar cesaret olmaz basta ama yanımda biri olsun ufaktan bir gaz versin kesinlikle gidebilirim :D

• :D cesaret iidir:)

• yazık baskül efendi engellemiş bozuk plak seni :)

1|0
    0|0
    • Hakaret etmemelisin.

• tamam mesaj at tartışmaya devam edelim :)))))))

• Barışalım demiyor da tartışalım diyor:)

• annen de erdoğan gibi düşünüyomuş ..

1|0
    0|0
    • evet ama soruma cevap vermemişsin?

• :) Yok teşekkür ederim, benim için kendi arkadaşlarını silmesini istemem kimsenin. Zaten en başta o kadar kişinin eklenmesinı yanlış buluyorum. Çünkü bir insanın az ve öz arkadaşı olur, onlarla muhabbet eder. Bu kadar fazla arkadaşı olana farklı bir gözle bakıyorum. O yüzden iyi akşamlar dilerim:) Hoşçakal, sevgiler:)

• vicdani olarak bu yaptığını kabul edemem ama bir şans tanınmalı bence :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Annene katılıyorum canım.. Yanlış bir hareket ya da uygun olmayan bir davranış görürsem tatlı dille uyarmaya çalışırım..

Uyar ya da uymaz kendi bilecekleri iş. :)

1|0
    0|0
  • zararı olmaz olur mu var tabi.kültürüne zarar veriyor.küçük çocuklara kötü örnek oluyor.sonra da hamilelik düşük yapma yaşı ilkokullara kadar iniyor.tecavüz olayları artıyor.diyeceksin bunlar bir öpüşme ile mi oluyor diye? Erken yaşta Devamını getirmenin yanlış oldugunu bilmeyenler çocuk aklı ile bunu hesap edemeyenler olacak Bu yüzden zararı var.

1|0
    0|0
    • kişiler kendini bilirse kötü örnekler etkilemez onları. Okulumda gözümün önünde hergün neler yapıyorlar, her gördüğümüzü yapsaydık... Ama haksızsın da diyemem elbette ki haklısın. Ama işte ahlak zabıtası gibi uyarınca da ters tepki alıyoruz, o yüzden ben bu tarz şeylerde direkt uyarmayı doğru bulmuyorum. O arkadaş gibi sosyal medya aracılığıyla dile getirmek daha uygun gibi.

• çocuklardan kastım 1 yaşından 15 16 yaşına kadar gelen kısım.sevgili olmayı seks yapmak öpüşmek sanıyorlar.bunlara kötü örnek oluyor.

• Kesinlikle.

• Uyarana hak veriyorum ve Erdoğan gibi karışamayız ne demek ya sanane o karışsın sen yap o söylüyor sonuçta.Bu dediğin laf gerçekten hiç iyi değil.Sen bizim kimi desteklediğimizi bilmem neyimizi bilmeden gelmişsin adamın adını kullanmışsın.Karışan karışır.Ayrıca gidipte halka açık yerde orda bir sürü insan var gelmiş öpüşüyorlar.Sen uyarmıyosun işte belli yani uyarmıyorum diyorsun kim uyaracak Erdoğan dediğin adam senin yerine uyarıyor yani böyle düşün :)))))

1|0
    1|0
    • Öncelikle sakin ol:) Sonra da şunu belirteyim, bu ülkede tonla dert varken, atanamayan öğretmenler varken ben bu konuları bırakıp da kızlı erkekli muhabbeti yaptığı için erdoğanın tutumunu yanlış buluyorum bu da benim fikrim, karışmaya hakkı yok. Onun görevi başka şeylerdir, halkın iyilik halini artırmaktır, ahlak bekçiliği değil. ahlakımdan allah hesap sorar ve de ben ve ailem sorumludur.:)

• Senin ahlakından sen ve ailen sorumlu diye sen böyle açmışsın her tarafını sokakta dolanıyorsun,geçmişsin karşımıza ağza alınmayacak şeyler yapıyorsun.Bunu gören göz bizim iğrenen biziz.Gelip uyaramıyoruz tabii...Ailen sen sorumlusun bundan bu iğrençliği çekmek zorunda kalan biziz ama.

• Çok ekstrem bir örnek vermişsin. Aşıyor muhabbeti bu verdiğin aşırı örnek.

• karşı tarafın tepkisini bilemiyorsun ki işte bence en iyisi karışmamak ki zaten her koyun kendi bacağından asılır ;) herkes kendi yaptığından sorumlu karışmamak en iyisi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...