Fal baktırmak ve falcıların dini..

Arkadaşlar bilindiği üzere İslam'da fal bakmak ve baktırmak günah. Yani falcılar ve fal baktıranların çoğuda müslüman değil. Peki ben çok merak ediyorum din ve mezhep olarak neye giriyorlar? Ayrıca siz fala inanıyor musunuz? İnanmanızın ve inanmamanızın sebeplerinide paylaşır mısınız?

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• buyunun yumusatmıs halıdır fal. buyu gercekten var. cinler gelecek zaman olayları durumları meleklerden calabilirler, buyu ile ugrasan ınsanlarda cinlerle irtibat kurarlar.. kısacası yanı fal bakan kufr uzeridir, kabul etsede etmesede. takı tovbe edene kadar..

1|0
    0|0
  • Kahve Falına inanmam ama Yıldız Falı bilimsel dayanakları vardır tabi bunu sağlıklı yapabilenlere.

Allah gelecek hakkında bilinmesini yasaklamıştır sebebi şu da olabilir Hz. İsa nın Peygamber olarak ve nerde doğacağını öncede bilen zamanın Mecuzileri Magu ) ( Zerdüşt Dinindekiler ) 3 Bilge Magu Hz. İsa nın doğum yerine ziyaret etmişlerdir ve hediyeler ile yeni Peygamber e verilecekti. Bu kısım İncil in en güvenilir bölümündendir yani değiştirilmişliği en düşük ihtimal olan Matta 2 de geçmektedir.

Bu 3 Bilge önce Hz. Meryem'in yaşadığı bölgenin Kralına haber vermişlerdir Kral da kendi düzeni bozulacağı için nerde bu yeni doğacak Peygamber diye asıl amacı Hz. Peygamber'e tuzak kurmaktı. Sonuçta tuzaktan kurtulan Hz. Meryem ve oğlu Hz. İsa tuzaktan kurtulmuşlardır.

Son gelen Kutsal Kitap ta YıldızBilimi ile Yıldızların Hayatımızı ve geleceğimizi yorumlaması yasaklanmıştır.

Yani hurafe kandırmacadan ötürü yasaklanmamıştır bu gücü bazıları önemli hayırlı olayları engellemek için Allah yasakladığını düşünmekteyim.

Yıldız Falı ve Yıldızlar hakkında kadimler sanıldığından daha fazla bilgiye sahipler ve bu bilgi günümüzde ya görmezden geliniyor ya da bilerek örtbas ediliyor. En azından Vatikan bu konuda bilgisi vardır.

Türkiye de pek olmayan Din ve Bilim harmanlaması Batı Akademik Eğitiminde vardır.

Ayrıca Mezhepler sonradan türetilmiştir İslamiyet te ayrışma olmaması gerekirdi ama ayrışmalar oldu hem de kanlı ...

Yıldız Falı inanma veya inanmama ile alakalı değildir . Yıldız Falı bir gerçektir.

Ayrıca Astronomi nin temeli Astrolojidir . Bunu kimse red edemez.

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimizin (sav) bir sözü var: "fal bakana da baktırana da lanet olsun"

0|0
    1|0
    • Bence sözde yanlışlık olmasın. Peygamberin lanet okumasından söz ediyorsun. Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim. Yanıt için teşekkürler yine de

• peygamberler hayatlarında lanet okudular bazı şeylere, peygamer efendimiz ise bir kaç kere okudu ve bunlar belirli. biri annesine babasına hizmet etmeyen kişiye(burnu yere sürtünsün) diğeri benim ismimi duyduğnda selam vermeyene(allahümme salli ala muhammed) gibi ... araştırması gereken kişinin ben olduğunu sanmıyorum...

• cevaplayan arkadaş

sen araştırmaya devam et. yanlışın var.

• günahsız kul olmaz , ben zina yapıyorum diye müslüman olmuyor muyum şimdi ? zaten deistim şu aralar kuran okumaya başlayacağım , daha müslümanlığın ne olduğunu bilmeden müslümanım demek istemiyorum bizimkilerin hepsi öyle çünkü , kendilerini müslüman zannederler müslümanlık hakkında nokta kadar bilgileri yoktur

0|0
    0|0
  • Fala inanmam sebepleri uzun yazamam şimdi bir karikatür vardı bulamadım bulursam paylaşırım.

0|0
    0|0
  • Fal bakmıyorum, baktırmam.

0|0
    0|0
  • Aşkolsun islamda haram olanın mezhebi mi olur kız :)

0|0
    0|0
  • İnsanları beklentiye sokup umutlandırdığı ve bilimsel hiçbir temeli olmadığı için kesinlikle karşıyım..

0|0
    0|0
  • inandıkları herhangi bişey yoktur boşlukta yaşayan insanlardır onlar.fala inannam çünkü gaybı sadece Allah bilir

0|0
    0|0
  • Fala bakmak günah değil. Sahtekarlık günah.

0|0
    0|0
    • Fala baktırmak neden günah olmasın ki? Sonuçta insanlar senin karşına geçip senin geleceğini yorumluyorlar. Bunu bilmemene üzüldüm. "De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur' (en-Neml, 27/65)

• Kahve falına keyif olsun diye bakan o kadar insan var.

• Fal baktırmak günahtır.

0|1
    0|0
  • Gaybı Gelecegi Allahtan başka kimse bilemez. Bu yuzden inanmak mantıksızdır kardeşim . . .

0|0
    0|0
  • LÜTFEN OKU :Bir yorumda sende ateist olduğunu belirttin. Neden ateistsin bunca şeyin oluşması tesadüf mü sence. Nasıl oluyorda milyarlarca insan farklı yüze sahip. Yüzde ten rengi göz kaş kirpik ağız ve burun var. Ama sadece bunlarla bile milyarlarca farklı tip yaratmış Allah. Ya da neden kaburga kemiklerin organların üstünde. Kaburgalar organları korur. Kaburga kemiklerin nereden bilecekti bu organlar zarar görse bu adam ölür en iyisi ben organlar üzerine kurulayım. Ya da su neden bir ihtiyaçtır. Miden nereden biliyor ki su içmesem ölürüm. Sen varolmadan önce su ile anlaşmamı yapmışlar. Gezegenler dönerken en ufak bir kayma olsa tüm gezegenler birbirine çarpar ve düzen bozulur. En ufak bir kayma bile olmaz. Peki kendi yörüngeleri üzerinde yüzmeleri sağlayan güç ne. Buda mı tesadüf. Bir damla hücre koskaca bir insan oluyor. İnsan beynine hiç bir teknoloji yaklaşamamıştır bile. Bu beyin kendi nasıl oluştu ki sence. İnsanlar bu kadar teknolojiyi yaptılar ama insan beyni gibi güçlü bir şey değil yapmak beyne yaklaşamamışlar bile. Madem bunlar tesadüf o zaman bu nasıl bir tesadüf ki teknoloji bile yanında sönük kalıyor. Lütfen aklını başına toparla. Bunların yaratıcı Allah'tır. Sen belki inanmayacaksın ama öldüğün zaman çok pişman olacaksın tekrar dünyaya dönüp layık bir kul olmak için. Ama iş işten geçmiş olacak. Allah var madem neden bize görünmüyor diyorsan eğer burası bir imtihan. Eğer görünse idi ben inanmazdım. Bir düşün sence zaman geçmedikçe bir düşün. Bak senin ataların Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk ve daha birçoğu bile yani bizim atalarımız müslümandı. Allah için cihat yaptılar. Umarım doğru yolu bulursun.

0|1
    0|1
  • İnanmayın öyle şeylere.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• inanmıyordum ta ki komşumun öylesine baktığı fal çıkana kadar.gerçi hala inanmıyorum ama bazılarının gerçekten çıktığını bildiğim için kafam karışmıyor değil.birde artık falın kısmeti kapattığına inandığımdan son birkaç aydır özellikle baktırmıyorum.bu arada fal baktırmak için kafelere falan da gitmedim konu komşunun baktığı fallardı.

0|0
    0|0
  • Fala inanma falsız kalma demişler. Ben geçen sene baktırmıştım üniversite çıktı hatta İzmir ama bu sene tekrar hazırlanıyorum ama o sırada bir arkadaşımla ilgili ve bide gönül ilişkileriyle ilgili şeyler demişti onlar aynısı bu sene çıktı yani bazıları çıkıyor bazıları çıkmıyor. Bilmiyorum eğlencesine baktırmıştım ben.

0|0
    0|0
  • fal baktırmak Allah a şirk koşmak gibi bir şeymiş o yüzden inanmam baktırmam çünkü baktırnca ister istemez inanıyo insan

0|0
    0|0
  • Fala inanmam ama eğlencesine çok baktırmışlığım vardır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...