Siz benim yerimde olsaydınız, ne yapardınız dostlar?

İnternetten tanıdığınız birisi var diyelim, (kız) çok iyi dostsunuz. Ama boş bulunduğunuz, çok sinirli bir anınızda karşısında bol bulunup ağladınız, ona dertlerinizi, psikolojik rahatsızlıklarınızı anlattınız, felç geçirdiğinizi, dilinizin tutulduğunu falan anlattınız diyelim. Ve bu yüzden dostunuzun size karşı ''ona göre'', daha yumuşak davrandığını hissediyorsunuz diyelim. Ama böyle bir şeyin olup olmadığını 4-5 defa dostunuza soruyorsunuz, ilk sorduğunuzda ''Evet, ilk başta öyleydi sen anlatınca, ama sonra değiştim.'' diyor. Sonraki soruşlarınızda ise, ''Defalarca aynı soruyu soruyorsun, sen bana güvenmiyorsun, öyle bir şey yok, için rahat olsun, benim sana karşı tavırlarım, düşüncelerim, davranışlarım ne olursa olsun hiçbir zaman değişmez.'' diyor. Ama siz buna rağmen onun size karşı hâlâ öyle davrandığını hissediyorsunuz ve bu yüzden dostluğunuzu bitirmek geliyor aklınıza. Ama bitirirseniz, kız yok öyle bir şey dediği halde ben bu sebepten niye bıraktım diye köpek gibi pişman olacaksınız, bugün olmazsa yarın mutlaka arayacaksınız. Dostluğunuzu bitirmeseniz de onun size öyle davrandığını hissedip sürekli rahatsız olacaksınız. Bu durumda ne yapardınız? Dostluğunuzu tamamen bitirir miydiniz? Yoksa zamana mı bırakırdınız? Ya da başka ne yapardınız?

Güncellemeler:
Merhaba. Herkese iyi geceler. Ben 23 yaşındayım. Bir kızla 3 yıl önce Facebook'tan tanıştım. O da şu anda 19 yaşında. Çok samimi dost olduk, birbirimize edep dışı olmayan farklı isimlerle hitap ettik. O benden muhabbetini esirgemedi, ben de ondan muhabbetimi esirgemedim. Kavgalarımız, dövüşlerimiz, tartışmalarımız çok oldu ama hepsini unutup ayakta kalmayı, dostluğumuzu ayakta tutmayı bildik. Ama kafamı kurcalayan bir sorun var: Ben bazen banyoya girip mas-tur-bas-yon yapıyorum.
Mas-tur-bas-yon yaparken de o kızı gözümün önüne getiriyorum, ama çıplak değil; giyinik bir vaziyette. Sadece gözümün önüne geliyor ve aklıma sanki onunla bir şeyler yaşamış düşüncesi geliyor ve boşalıyorum. Sadece 4-5 sefer böyle oldu, ama bundan sonra asla öyle bir şey olmayacak! Çünkü; ben nasıl böyle bir şey yaptım, can dostumla nasıl böyle bir şeyi hayal de olsa düşünebildim diye canım çok yanıyor, vicdan azabı çekiyorum. Bu yüzden dostluğumuzu bitirmek bile geçti aklımdan.
Sizce benim böyle bir şey yapmam normal mi? Yoksa ben mi abartıyorum?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bence bu kadar büyütme herşey akışında gider, zaten bağ koparmak isterse koparacaktır.. sadece bekle ve izle yanılıp yanılmadığını o zaman anlarsın

0|0
    0|0
    • Bağ koparmak niyetinde yok asla, beni özlediğini söyledi. Ama onun bana karşı öyle davrandığını hissediyorum. Bunu birkaç defa söyledim, 3-4 gün önce son defa söyledim, üzüldü, bana güvenmiyorsun, inanmıyorsun diye sinirlendi... Ama ben bir türlü bu histen kopamıyorum. Anlatmamalıydım ona diye pişman oluyorum bir yandan, bir yandan da 3 yıllık dostum, geçmişimi, geçirdiğim psikolojik hastalıkları paylaşmam normaldir diyorum ama içimi kemiriyor işte... :(

• Helal hoş olsun ne demek

• zaman a bırak

0|0
    0|0
    • Bağ koparmak niyetinde yok asla, beni özlediğini söyledi. Ama onun bana karşı öyle davrandığını hissediyorum. Bunu birkaç defa söyledim, 3-4 gün önce son defa söyledim, üzüldü, bana güvenmiyorsun, inanmıyorsun diye sinirlendi... Ama ben bir türlü bu histen kopamıyorum. Anlatmamalıydım ona diye pişman oluyorum bir yandan, bir yandan da 3 yıllık dostum, geçmişimi, geçirdiğim psikolojik hastalıkları paylaşmam normaldir diyorum ama içimi kemiriyor işte... :(

• söylediğin iyi olmus

• Onunla dostluğumu bitirsem ben neden bu kız öyle bir şey yok dediği halde dostluğu bitirdim diye pişman olucam. Bitirmesem de bana böyle davrandığını düşünüp üzülücem, içim yanıcak. Off yaa :(

Yükleniyor...