Kızların kaslarının erkeklere göre daha güçlü olduğunu biliyor musunuz ?

Sorumu kesinlikle yanlış anlamaın arkdaşlar bende bir spor yapan biryim ve spor yaptımız yerde hocalarla konuşurken bayan arkadaşların bacak kaslarını erkeklere göre daha güclü ve dayanıklı oldunu söyledi sebebi ise tuylerin düzenli alındı için kaslara daha fazla gelip güçleniyormuş biz erkeklerde ise tam tersi onun için bize istersen tüyleri alabileceğimizi söyle sizin önerileriniz neler sorunun aldında art niyet olumsuz birşey düşünmeyin düşünecekseniz de yazmayın zaten bu arada bayan arkadaşların bacak kasları güclü oldu kadar çene kaslarıda güçlü :) çok dedi kodu yaptıkları için :)

erkek ve bayan arkadaşlar önerinizi bekliyorum teşekkürler

Güncellemeler:
kıl yapısı yani keratinde enerjinin bir fosfat eksiği olan ADP var. Bir fosfat daha bağlanırsa ATP yani enerji oluyor. Sporcularda kılların alınma sebebide kasların enerji depolama kapasıtesini artırmak ve en kısa sürede kaybolan enerjiyi yerine koymak. Buna stamina deniyo ing. De. Turkçesi kondisyon olsa gerek.

Bunun avantajı da örnek verecek olursak futbolcu maç sonrası 3 günde kendini toparlıyorsa bu süre kısalıyor 2 günde enerjisini topluyor. Vb gibi.

1|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• tüylerin, kılların felan kaslarla hiç bir alakası yoktur.

sporcular vücutlarının daha estetik görünmeleri için kıllarını vs. alırlar bahane olarakta kas gelişimini engellediğini söylerler. hocan cahilin önde gideni, bundan sonra hocan ne derse hemen yapma önce bir araştır derim.

0|2
    0|0
    • kılların gelişmesi için iyi bir miktar enerji gerekiyormuş kıllarda bu enerjiyi kaslarla bölüşüyor bu yüzden kaslara giden enerjiyi ortak kullandığı için kaslara giden enerji miktarında bir düşüş oluyor.Bu yüzdende kılları alıyorlar ben enerji açısından hemde görünüş açısından

• bu arada kaslara giden enerjiyle kas gelişimi ne alaka?

kılların vücuttaki proteinleri yemedikleri sürece kas gelişiminde herhangi bir yavaşlama olmaz.

• tam tam haklısın sağlıktata araştırdık sen haklısın

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 15

• bence çok yüzeysel bir bakış açısı. burada kas yoğunluğu ve hacmi de önemli ne derece doğruluk payı olduğunu bilemiyorum ama bu tarz konularda "nasılsa söylediğim kişi konuyu araştırarak gelip bir karşı tez sunmaz" mantığı ile bazen bol keseden sallanabiliyor.

bu konuyu kendi yorumundan başka hangi bilimsel teze ya da görüşe dayandırıyor acaba. veyahut bu konu üzerine herhangi bir fiziksel veri elde edebileceği bir ölçüm yapmış mı?

0|1
    0|0
  • Herkese bir cevap vermişsin. o kadar kişi haksız sen haklısın. daha bilgili gerçeğe yakın şeyler söyleyin. alakası yok.

1|1
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla kıl yapısı yani keratinde enerjinin bir fosfat eksiği olan ADP var. Bir fosfat daha bağlanırsa ATP yani enerji oluyor. Sporcularda kılların alınma sebebide kasların enerji depolama kapasıtesini artırmak ve en kısa sürede kaybolan enerjiyi yerine koymak. Buna stamina deniyo ing. De. Turkçesi kondisyon olsa gerek.

Bunun avantajı da örnek verecek olursak futbolcu maç sonrası 3 günde kendini toparlıyorsa bu süre kısalıyor 2 günde enerjisini topluyor. Vb gibi.

0|1
    0|0
  • Yerçekimi kanunu diye bir şey var.

Kızların üst vücudu daha hafif ve yere baskı daha az oluyor .Bu nedenle bacakları vücutlarını rahatça taşıyabiliyor. Erkekler ise üst vücut ağırlığı daha fazla olduğu için ve yere daha fazla karşı koyma gerektirdiği için dayanıklılığı az oluyor. Bunun kılla alakası yok.

,Ama bir erkek bacağı ile mukayese etmeye getirdiğinde erkek gücüne asla yetişemez.

Hocaların o tezi söylerken bacağın gücünü kıyaslamamış dayanıklılığı kastetmiş.

0|1
    0|0
  • kıl almanın kas gelişimi ile alakası yok daha güzel ve estetik görünüm için kıl almak şart

0|1
    0|0
    • araştırırsan göreceksindir

• yaa ne diyorsun sen arkadaşım kıl -tüy işi kas gelişimine engel oluyor diye yukarıda yazdığın konu ortada ona göre yazdım ben iyiyim farkındayım herşeyin

• peki tam tam başlığa göre yorumlar neyse sağol

• Kızların bacak kaslarının erkeklerinkinden daha güçlü olduğu tamamen yalandır, her duyduğunuza inanmayın..

Kıl-tüy kas güçlenmesini engellemez.

0|2
    0|0
  • Ne mantıksız bişey la bu böyle. Madem öyle güçlüler Allah bayanları koruma görevini erkeğe vermiş. Saçmalamışsın.

0|1
    0|0
    • güçle kası karıştırma kardeşim nasıl matık bu ya ? bacakları diyoruz bir araştır ondan sonra yorum yap

• gücün göstergesi kastır. ister bacak olsun ister kol. kadın güçsüzdür yaratılıştan. erkeğin koruması altındadır. ama acı çekmekte kadın daha güçlüdür. bunun gibi bişey desen inanırım

• tam allah askina sus kirmak istemiyorum sen

baslik farli ilgi cekip kisiler gelsin diye detayda kadinlarin bacak tuylerini aldiklari icim kaslarinin erkeklere gore farli oldunun ve benm sorum olan tuyleri nasil alinmasi gerektini sordum tam sen olaya neye getirmissin

• O çocuk benden çıkacak değil...O muazzam bir şey yaaaa aklım almıyor...5 yıldız...Bu arada kadınlara şiddete hayır!Kadınlarımızın ve annelerimizin değerini bilelim zahmet olmazsa!

0|1
    0|1
  • bayanlar erkeklere nazaran bin kat daha fazla açtığı için bacakları o yüzden bence :)

0|1
    0|0
  • öyle olsa atletizmde kadınlar daha başarılı olmazmıydı

1|1
    0|0
  • yaw he he .

0|1
    0|0
  • Erkekten nasıl güçlü olsun senmı keşfettın!

0|1
    0|0
  • bilmiyorum :D

0|1
    0|0
  • İyi hoşta kas yapmak için şimdi ağdaya mı gidek ?

0|1
    0|0
  • ergen muhabbeti olmuş bu biraz

0|1
    0|0
Yükleniyor...