Atatürk sanki bugünler için söylememiş mi bunları?

link

Ey milletim

Ben Mustafa Kemal'im

Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim

Hala en hakiki mürşit değilse ilim

Kurusun damağım dilim

Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi

Yıkın diktiğiniz heykellerimi

Özgürlük hala

En yüce değer

Değilse eğer

Prangalı kalsın diyorsanız köleler

Unutun tüm dediklerimi

Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı

Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı

Baş tacı edebiliyorsanız

Sanatın içine tüküren adamı

Unutun tüm dediklerimi

Yetmediyse acısı şiddetin savaşın

Anlamı kalmadıysa

Yurtta sulh dünyada barışın

Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın

Unutun tüm dediklerimi

Özlediyseniz fesi peçeyi

Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi

Hala medet umuyorsanız

Şıhtan şeyhten dervişten

Şifa buluyorsanız

Muskadan üfürükçüden

Unutun tüm dediklerimi

Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek

Karaçarşafa girsin diyorsanız

Yobazin gazabından ürkerek

Diyorsanız ki okumasın

Kadınımız kızımız

Budur bizim alın yazımız

Unutun tüm dediklerimi

Fazla geldiyse size

Hürriyet cumhuriyet

Özlemini çekiyorsanız

Saltanatın sultanın

Hala önemini anlayamadıysanız

Millet olmanın

Kul olun

Ümmet kalın

Fetvasını bekleyin şeyhülislamın

Unutun tüm dediklerimi

RAHAT BIRAKIN BENİ

Güncellemeler:
Çok pardon Apaydın yazıcaktım şiirin sahibi için

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• hitler, stalin, musolini, gibi atatürkle aynı dönemde yaşamış devlet adamları adım adım dikdatörlüğe gittiler ve kendi kiktirdikleri heykeller yıkıldı..ama bakıyoruzki Atatürk öldükten sonra değerini bilip milleti tarafından heykeli dikildi.. kendisi heykel diktirenler değil.. ölümünün arkasından milletinin sevgisi ve saygınlığını kazanabilmiş büyükler asır geçsede gidişinden daha dün gibi sevilirler özlenirler..

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• link

Gençliğe hitabesi tamda bu zamanlarda toplumca yaşadığımız zamanları anlatıyo ve anlatmakla kalmıyo bize çaresinide sunuyo. Geçmişini bilen geleceğini gören tek lider. Gezideyken her sabah uyanışımızda bağıra bağıra gençliğe hitabeyi okur biber gazlarıyla şereflendirirdik :)

1|0
    0|1
  • 5 vakitçilerin çoğu tanrıya değil paraya hayran.stop!

1|0
    0|0
  • Enteresan yorumlar var,Atatürk'ün dizeleri olmadığını okuyunca anlarsınız zaten,önemli olan orada ki dizelerde Atatürk'ün düşüncelerinin günümüze yansıyıp yansımadığının ve çağın gerisinde kalıp kalmadığının sözlere dökülmesi hepsi bu. Soruna cevap olarak tek söylemek istediğim şey kim ne derse desin ön görüsü gelmiş geçmiş en yüksek liderdir ayrıca Atatürk'cü olmaktan gurur duyuyorum

1|0
    0|0
  • bunları Atatürk ün söylediğine emin misin?

0|1
    0|0
  • birazda tuzlayalim siire anlam gelsin..

link

1|0
    0|0
  • link

Atatürk söylememiş demek ki.. soru yanlış.. :D

0|0
    0|0
  • Yukarısı iyi de kul olmak kısmı biraz karışık olmuş. Milletimizin orta ayarı yok aşırıya kaçmayı çok seviyoruz. Atatürk başka bir yerde Peygamber başka bir yerde. Bu ikisinin farkını bir türlü anlayamadık.

0|0
    0|0
  • Kemalist değilim ancak Atatürk'ün dünya üzerinde çok büyük bir lider olduğunu düşünürüm. Yalnız Atatürk'ü dönemi ile ilgili değerlendirmek gerek. Herkes çağını yansıtır. Artık Atatürk'ü bu kadar özlemenin gereksiz olduğunu, onun düşüncelerinin de modern çağa uygun olarak geliştirilmesi gerekir.

0|0
    0|0
  • Bilmem öyle mi olmuş ? Kul olmanın, ümmet olmanın neresi kötü ah bir anlayabilsem.

0|0
    0|0
    • kula kul olursan sapkına ümmet olursa kötü olan kısmı bu allah kulluk ve peyganbere ümmetlikten bahsedilmiyor orada.. tabi önce bunları ögreterek başlamak lazım size arkadaşım..kula kulluk haram bize sapkının peşinde ümmetlik haram bize..

• Hah, hemen başladık daha konuşmadan bilmeden '' bi'şey'' ilan etmek. Ben mürşid olarak Kur'an-ı Azümüşşan'ı tanımış, Rabbinden başkasından birşey istememiş bir adamım efendi. Beni neyle itham etmek istiyorsan, eğer niyetin her neyse, inandığını söylediğin din sana diyor ki ; Eğer adamı olmadığı bir şeyle suçlarsan, o adam öyle değilse, o iş döner senin başına gelir. Anlatabiliyorum umarım.

• bunları atatürkün söylediğine inandıysan pes diyorum sana!

0|0
    0|0
  • sorun degil bir daha yapma

0|0
    0|0
  • bunlar atatürke ait dizeler değil.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sorun silinir bence, site de çok Atatürk düşmanı var , bu nedenle bende site den ayrılmayı düşünüyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...