İyi ki hesap günü var, iyi ki Allah var ,iyi ki ahiret var...

Yoksa nasıl tahammül edilir haksızlıklara, zalimlere ve kötülere,hırsızlara sahtekarlara, kendi yumurtasını pişirmek için başkasının evini yakanlara ve kısaca bu hayata.

Siz ne düşünüyorsunuz?

yaşadığınız örnek ibretlik olaylar var mı?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Allah o kadar yüce ki. Bi akrabamız var bizim. Bu akrabanın bırde kız kardesı var engellı bildiğin deli yani.Birde gelini var.Gelini-oğlu-kız kardeşi ve kendisi aynı evde oturuyor bu adamın. Bu engellı bayana da görümcesi bakıyo. kadına yapmadıgını bırakmadı. dövdü, sövdü.. banyo da yıkarken hiç sıcak su kullanmazmış. herkez göz yumdu. ben cocuklugum boyunca boyle bildim. ve bundan 4 sene önce o engelli olan kadının tedavisi tam 47 yıl sonra(2012 yılında) yanıt verdi ve düzelmeye başladı.resmen mücize ya. aynı yıl yani 2012 yılında ne oldu biliyomusun? o eziyeti yapan görümce felç geçirdi. alzaimer hastası oldu. beyin hücreleri öldü. kemik erimesi başladı. konuşma ve duyma yetisini kayıp etii. böbrekleri iflas etti. şu an mamayla besleniyor ve inim inim inliyor. yaptığı eziyeti allahta ona yaşatıyor. o engelli kadın ayağa kalktı şuan sapa sağlam ve kendisine eziyet eden kadına bakıyor. bir insana ders olarak bu yetmez mi?

2|0
    0|0
    • kesinlikle çok ibretlik

• evet sizlere katılıyorum

• ALLAH çok adaletli ve çok merhametli ALLAH kullarına zulmetmiyor insanlar kendilerine zulmediyorlar. ALLAH ıslah etsin

Erkekler Ne Diyor 14

• Bircok örnek ibretlik durum vardir.Ancak insan yine.. bundan ibret almaz.Aslinda ibret almak istelerse sadece bir agaca bakmalari yeterli olucaktir.

Ama biz hic ölmeyecekmis gibi hirsla yasadigimiz sürece yapicak birsey yok.. Ölünce görecekler.

2|0
    0|0
  • örneklere gerek yok moral bozacak o kadar çok örnekler var ki lakin beterin beteri olduğunu unutmamak gerek tevekkülü elden bırakmayarak şu sözleri söylemek lazım yaşasın zalimler için cehennem..

2|0
    0|0
  • Ve iyiki sabır var. Yoksa zalimleri katletmeye çoktan başlamıştım.

Bu nasıl bir ızdıraptır böyle? Yüzyıllardır zalimler masumlara zulmederken çok az kişinin sesi çıkıyor. buna daha fazla tahammülüm kalmıyor. Ancak sabır...

1|0
    0|0
  • Mutlaka,mutlaka var. Allah büyük,herşeyi gören o. Mutlaka hak yerini bulur,ben birşey demem. Rabbim görüyo diyorum sadece.

2|0
    0|0
  • allah falan yok

yavşaklıklar yavşakların yanına kar kalacak

cayırt

0|3
    2|2
  • amin diyorum

1|0
    0|1
  • Tabi ki ahiret var ama bu dünyada neden haksızlık yapanlar cevabını alamıyor ben buna karşıyım işte.Ben bunu görmek istiyorum o insanlara zulmedenlerin orda değil burada cezasını çekmesini istiyorum.Neden afrikada çocuklar aç onların suçu neydi.Neden onlar orda ezilmek zorunda mı.Ben buna karşıyım

0|0
    0|0
    • Bu dunyada cezalar hemen gelseydi imtihan olmazdi

• Her şey bu dünyada olmalı ben bunu istiyorum

• Sanırım sana en güzel bu ayet açıklar durumu bak ALLAH sana direk kendi cevap olarak ne diyor
      (Nahl Suresi), 61. Ayet
      Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler.

• Yordu beni hayat tek onu bildim

1|0
    0|0
  • İbretlik durum aşağıda, Allah'ın varlığını inkar eden (tövbe haşa) münafık

1|0
    0|0
    • gün gelecek imam soracak. hakkınızı helal ediyor musunuz? cemaat da aynen şöyle: "ne desem bilemedim." :)) üye ismiyle mantıklı bence :)

• Münafık gizli kafire derler ama bu arkadaş açıktan, bildiğin kafirlik yapıyor

• sana ibretlik olay söleyim su h2O 2 hiidrojen yanıcı madde 1 oksijen yakıcı madde ikisi birleşip ateşi söndürürde kimse bilmez heleki yüzey gerilimindeki sırrıda sen araştır

0|0
    0|0
  • din afyondur

çaresizler için gerçek, aydınlar için yalan, iktidar için kullanışlıdır

0|0
    0|0
    • Çaresiz kalınca- hastalığa düşünce- başınıza bela gelince ALLAH ALLAH dersiniz. KEŞKE HER ZAMAN DESENİZ önemli olan bu dünyada ALLAH demek zaten öbür dünyada nasılsa dedirtirler

• Keşke olsa dünya tam bir kaos ortamı tarihten bu yana insanlığın rahat olduğu tekbir dönem yok keşke şu dünya ya bir el atsa

0|0
    0|0
  • Dünyayı açlığa mahkum eden, insanları susuzluktan öldüren, din gönderip din adına insanları öldüren bir tanrı varken ne gerek var ahirette yargılamaya. Tanrı zaten psikopat

0|0
    2|0
  • sanırım ülke gündemindeki yolsuzluklardan dolayı aklına geldi bu soru... gerçekten katılıyorum sana. yarın hakkın divanında verecek herkes hesabını...

0|0
    0|0
    • O da var hırsız sahtekar varsa çeksin cezasını yoksa iftira atan komplo kuran çeksin cezasını. ama hayat sadece televizyondakiler değil. o kadar çok kötü insan var ki

• istediğini anla burada tanımadığım ve beni tanımayan kimselere yalan yere konuşacak değilim öyle düşünüyosan da paşa keyfin bilir.

• Biz insanlar herşeyin iç yüzünü bildiğimizi sanırız :) halbuki ne kadar cahiliz kimseyi körükörüne yapmaz etmez dememk gerek iki taraf içinde.. ALLAH bilir.

Kızlar Ne Diyor 3

• Vallahi çok özel hayata bakmaya lüzum yok. Haberleri izlemek bile yeter. Eğer olmasaydı bunların yanına kar kalsaydı hıncımdan ölürdüm.

0|1
    0|0
  • Sure (Nahl Suresi), 61. Ayet
    Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler.

0|0
    0|0
  • asıl ben iyi ki müslüman olarak doğmuşum RABBİM'İ bilerek yaratmış beni ALLAHIM ELHAMDÜLİLLAH,o çok büyük bunun farkındayım çok şükür

1|0
    0|0
Yükleniyor...