Günümüz futbolunda neden ortasaha çok önemli ?

ortasahası iyi olan takımlar çok başarılı oluyor örnek verelim 2008-11 barcasının ortasahasında yaya toure,busquest,xavi ve iniesta vardı almadık kupa bırakmadılar muhteşem futbol oynadılar aynı zamanda,şimdi ise son 2 iki yıldır bayern münihin ortasahası çok iyi en iyi ortasaha oyuncuları münihte,kroos,bastian,martinez ve götze eklendi muhteşem futbol oynuyorlar aynı zamanda almadık kupa bırakmadılar kısaca şöyle diyim 4 senede 3 defa şampiyonlar liginde final oynadılar geçen sene kupayı aldılar,bu senede yine en büyük favoriler,ama ortasahası iyi olmayan takımlara bakalım örnek verelim real madrid okadar para harcamasına ragmen yarı final ötesine gidemiyor alonso teknik ama ön libero için temposuz ve yumuşak bir oyuncu,khedira real seviyesinde değil,teknik yönden yetersiz bir oyuncu,isco ve özil iyi oyuncular bunları ayrı tutuyorum,manu yine hakese öyle yerde sürünüyor Şu an ortasahası iyi olmadıgı için sizin yorumlarınız neler arkadaşlar?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Orta saha önemlidir çünkü forveti besleyenler onlardır,kanatlardan yapılan ortalar iyiyse gol pozisyonları fazla olur,iyi bir orta saha defansın işini de kolaylaştırır kolay kolay geçit vermez.

1|0
    0|0
  • Çünkü kanat oyuncuları olduğu zaman ve orta sahanın ortasında oynayan oyuncular iyi oynadığı zaman nedense forvetler de çalışıyor ve goller ardı ardına başarılar ardı ardına geliyor örneğin Melo defans yardım ediyor yani orta saha sadece bir yönden gereken bir şey değil bir çok yönüyle bir takımda çok iyi olması gerek bir şey takımın asıl merkezi tüm güç ve yönetmelik onlarda Sneijder boşa değil:)

0|0
    0|0
    • gsden örnek vermişsin ama ligte fenerin 11 puan gerisinde demekki o oyuncular iyi ortasaha oyuncuları değil =)

• Bu aralar sinirimi çok bozmaya başladın seni engelleyebilirim bile yakın zamanda

• Ben ne yaptımki sana yahu.

• Ortasahan iyise, savunman bir kere rahattir, forvetlerinde rahattir. Cunku bu ikisi ile bagi bine vi ortasahan kuruyor.

Ortasahasi kotu olan takimlarin genelde defansda buyuk sorunlari oluyor.

0|0
    0|0
  • Dizilişin en can alıcı noktasıdır ..

Günümüz futbolunda orta sahası çabuk geçilen takımlar rezil vaziyetteler ..

En az defans kadar önemli ..

Hem gol yememek adına hemde gol atmak adına ..

0|1
    1|0
  • orta sahayı geçersen gol bulursun bu yüzden her iki takımında orta sahası iyi olmalı öbür türlü gol yersin

0|0
    0|0
  • orta saha binanın temeli gibi sağlam olmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben bu tez'e takığım nedense,orta alan oyuncularının iyi olması hiçbirşey değiştirmiyor,aksine benim düşünceme göre herşey defans ve ideal bir forvette bitiyor,kanatlardan veya cok uzaktan bile bir şekilde top geliyor sonuçta,defansın ne kadar sağlamsa ve ayağa ne kadar pas yapabiliyorsan,ne kadar takımsan o kadar önemli şu anda,bunun en can alıcı örneği bayern münich,orta alandan cok defans ve forvetlerine bakın kafi

0|0
    0|0
    • ortasahası çok güçlü bayern münihin dünyanın en iyi ortasahaları şuan onlarda,ortasahası iyi olmayan real yari final ötesine gidemiyor sürekli barcanın gerisinde kalıyor şampiyonlukta,manu yine hakese öyle forvet ve kanatları çok iyi olmasına ragmen rezille.

• haklı bir değerlendirme olmuş bakarsak topun en çok durduğu yer yine ortasahadır bu yüzden orta alandaki diziliş ve oyuncularınız önemlidir. ileride forveti beslemek adına geride defansa yardım için önde pres yapmak için önemli

0|0
    0|0
  • Ortasaha önemli olcak tabi.Kale arkası mı önemli olsun ? Orta saha hem defansı hem ofansı etkileyecek bir konumda.Çift yönlü olursa gelsin kupalar gitsin madalyalar.

0|0
    0|0
  • orta saha önemlidir hem oyun kuruculuk hem defans hem ileri oynaya bilir

0|0
    0|0
  • XELCUK XAHİN

0|0
    0|0
  • oyunun merkezi orasıdır çünkü

0|0
    0|0
  • bence barcelona nın orta sahası daha iyi zaten aynı oyuncular ama defansı kötü ve artık sıkılmış gibi oynuyorlar. münih ise tam tersi bu yüzden başarılı oluyorlar.

0|0
    0|0
    • ortasahası artık iyi değil 34 iniesta 30 yaşnda yaşlandılar eskisi gibi değil bastian geçen sene tek başına rehin aldı onları

• kısaca ve öz cevap.

• orta saha önemli hacı.

Yükleniyor...