Başörtüsünün mantığı nedir, biri bana açıklar mı?

Saçı kapatmanın mantığı nedir allahaşkına biri bana mantıklı şekilde açıklasın

buarada Kuranı referans göstermemenizi rica edicem tatmin edici cevap olmaz benim için

yani "saçınızı" kapatmanın mantığı nedir ne oluyor yani kapatınca anlamöadım. sonuçta yüzünüz yine görünmüyor mu?

Hayır saç görününce noluyor onu anlamam bir türlü!

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Bir kız düşün saçı yapılmış süslenmiş.

Yine bir kız düşün saçı yok kel kafalı biri.

Hangisi sana daha çekici gelir?

Saçı yapılmış süslenmiş kız değil mi?

Güzel görünen herşey her zaman tahrik eder.

Peki kim daha çabuk tahrik olur?

Erkekler.

İşte Kuranı Kerim de diyor ki güzelliğinizi saklayın. Sadece eşiniz ve aileniz hariç.

Kuran güzelliğinizi saklayın diyor çünkü o kadar sapık insan var ki niyetini anlıyamıyorsun ve bu da bir çeşit koruma yöntemi.

Örtününce de ne erkek tahrik olur günaha girer ne de örtülü olan bayan. (tabi bu örtü tam tesettür olmalı)

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• sac teli muhim tabi kasimizi niye bantlamiyoruz? cün kas kili tahrik etmez ama sac kili tahrik eder ):

3|3
    2|4
    • Dötünü açmadığın sürece kimse tahrik olmaz merak etme

• İnançlarla alay etmeyi ne zaman bırakacaksın kopuk? Bunu hep yapıyporsun. Kızsın, biraz saygılı edepli ol.

• 'Kuranı referans göstermemenizi rica edicem ' bu cümleden bir kere kaybediyorsun.elimizde olan bir kutsal kitabı resmen inkar etmektir. buradaki mantıklı konuşanlarda kuranı kerime göre konuşuyor.sen atıp tutanları dikkate alcak bir beyine sahipsen söyleyecek bir şey yok.

başörtüye konuşan kızlar çağdaşsınız nasıl olsa açın siz her yerinizi..!

2|1
    0|1
  • Benim bildigim sekse giden yol dudaktan gecer, sactan degil.

1|0
    0|0
  • Hemfikiriz. Saç telinden adam dediğin tahrik olmaz saçtan tahrik olan göz kaştan olmaz mı hiç. Bi mantığı yok sen de kafanı yorma. Namus kafada biter ama sen gel de bunu sabit zihniyetlilere anlat.

1|3
    2|3
  • Arkadasim cok guzel soru sac kapamanin mantigi bence bassini kapat da ne yaparsan yap basi kapalilar guya cok namuslu ya namuslu gozuyle bakiliyorlar onun icin isini alttan yapmak isteyen karilar icin cakdirmayacak sanilan bir yoldur madem basini kapatiyon altina giydigin etek neden okadar dar ve o dikkat cekecek makyaj niye

0|0
    1|0
  • Kuranı referans göstermeden açıklamak zor, çünkü sorun ayetlerin yorumlanmasından kaynaklanıyor. 1300lü yıllarda bile saçları kapatmanın gereksiz olduğunu söyleyen alimler de var, bugün bile kadının çarşafa girmesini isteyenler de... Çoğunluk kazanıyor sonuçta...

0|0
    0|0
  • Ben kapalı birisi değilim ama sorun çok saçma geldi yüzümüz gözüküyor saçımızda gözüksün ne var mantığı ile yola çıkarsak saçımız görünüyor kıçımız da görünsün demeliyiz...

2|1
    2|3

Erkekler Ne Diyor 9

• Kur'an-ı Kerim'i referans olarak görmüyorsan onda yazanlardan tatmin olmuyorsan boş ver anlama daha iyi

2|2
    1|0
    • ben daha günlük yaşama dair anlamak istiyorum

saç görünse ne olur yani çok mantıksız

• işte bu sorunun cevabı bizde değil Kur'an-ı Kerim de

• Kur'an'ı referans almayan adama ne anlatsan boş nefesimi yormamayım en iyisi.

4|3
    1|2
  • kurani referans gostermeden nasi izah edelim tezat insan. anani babani referans gostermeden dogumunu izah etsene sende bize?

0|2
    0|1
  • Anlaşılan bu konu senin kafana baya takılmış bu yüzden sana kısa cevap vereceğim ...

Ahzab Suresi / 59 Ayet-i Kerime'nin detaylı tefsirine bakarsan ne emredildiğini daha detaylı anlayabilirsin ...

Hayırlı Cumalar ...

1|1
    1|1
    • cevap olmaz ama okuıyacağım yine de

• Eski bir hristiyan geleneğinin meşeleri yaşadığımız salla sen düşünme boşver :)

1|2
    2|1
    • nasıl yani açar mısın kardeş birazcık.

• Eyvallah hocam.

• amk acmanın mantigi nedir ne biçim sorular soruyorsunuz

1|2
    2|0
  • okudğum şeylere inanamıyorum bu kadar iman cahili olmayın.. bunun namusla flan bir alakası yok. size bir kitap verilmiş ve o kitapta yasak diyo.. inanmıyosunuz bari açın okuyun neye inanmıyosunz !

0|1
    0|0
  • Müslüman erkeklerin Penisi kadinin sacini gördüklerinde sisiyor. Müslüman erkekler bukadar sapik olduklari icin, Müslüman kadinlar kapaniyor.

Islama göre her Erkek bir potansiyel tecavüzcü.

Her kadin bir potansiyel faihse.

0|1
    1|2
  • ben de anlamış değilim..

0|0
    1|2
Yükleniyor...