Kapat

Bunun farkında mısınız?

Aile bizim en temel ve kutsal yapımızken ailemizin içinden biri olan 'akşam dizileri'miz ne kadar bize yakın ?

Hemen her dizide aile dışı ilişkiler, evlilik dışı çocuklar, nikahsız yaşayan çiftler, çocuk doğdu diye evlenen insanlar, metres hayatı yaşayan adamlar,hamile kalıp çocuğu başkasına baba diye yutturan kadınlar, gibi gibi gibi... Birsuru bizim örf adet ve ahlakımıza ayrıkı aile tipleri var.

Dizilerdeki karakterleri seviyoruz ama yaşadıkları hayat ne kadar bizim gibi..

İçki şişeleriyle akşam yemekleri, tek gecelik ilişkiler, evlilik dışı hamile kalmalar..

Bunun bir anlamı olmalı değilmi? Bir tuzak olduğunun farkında mısınız? Kendini bilene bişey olmaz mantığı ile bakmayın olaya.. Görsel medya bilinci en etkileyen unsurdur. İlzye izleye bir süre sonra normalleşmeye başlayan bu dizi hayatları bize özendiriliyor...

Farkında mısınız?

Güncellemeler:
Arkadaslar aramızdan biri tüm dizileri kötüleyenleri eksilemiş :)) Sanırım aramızda dizi tutkunu ve özenti arkadas var !

0|1
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• bizi silah gücü ile yenemeyenler artık Tv kanallarından maneviyatımızı çaktırmadan elimizden alarak amaçlarını yavaş yavaş yerine getiriyorlar.

3|6
    2|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu bahsettigin İçki şişeleriyle akşam yemekleri, tek gecelik ilişkiler, evlilik dışı hamile kalmalar..

bunları televizyonda gördükçe insanlara daha rahat geliyor, farkında degiliz ama aşina oluyoruz daha kolaylaşıyor uygulaması..özellikle küçük yaştaki çocuklar daha çok etkileniyor, bakalım nereye gidecek sonumuz.

3|0
    0|1
  • Farkındayım,izlemiyorum da zaten hiçbirini bi Leyla ile Mecnun'u izliyorum onu da herkese tavsiye ederim.Kafa dağıtmak için birebir.

1|0
    0|0
    • hatta mükemmel

• :) Mükemmel evet ölüyorum bazen gülmekten avrupa yakasına da çok gülerdim ama o daha çok nişantaşı elitini yansıtıyordu bu hem bizim insanımız hem de komik.uzaya bile çıktılar var mı daha ötesi :D

• Farkında olduğum tek şey..Milletçe bu tip olaylara aşırı meraklı oluşumuz. Herkes Kim kiminle nerede ne yaptı ve özelleri nedir... farkındasan bu dizi furyasından evvel de Televole tarzı Magazin Görselleri revançtaydı...Ne diyebiliriz ki..Sanırım o dizilerde herkes yaşayamayıp da yaşamak istediği birşeyler buluyor... Bence geçelim çamur atlamarı da, ne olmuşuzla birlikte neler,i bastırıyormuşuzu düşünelim..Talep olmasa bu kadar ön plana çıkmazdı bu tip diziler dimi...

2|0
    0|1
    • Ha Adnan Oktar ı ızlemıssın maşallah ınsallah hocam ha dizileri ;) Ahlaksızlıksa aynı sekilde..

• haberler ve yarışmalar dışında izlemiyorum zaten.fakat tespit çok doğru.ama ona göre hayatı şekillendirmek yerine ondan ders çıkarmak lazım. islamın yapmayın dediklerinin tersini büyük bir kararlılıkla yaptıkları görülmekte. o rollerin içinde oynayan bir türbanlı varmı bakın. hep mini etekli,aşk serhoşu, içkici,rolleri yüklenmişler maskeleride laiklik. laiklik ve dünya hayatı buysa ben almayayım kalksın.

1|0
    0|0
  • Çok Haklısın..Bizi böyle degiştiriyorlar bizim milletimiz ders almaz örnek alır ve uygular..

1|2
    0|0
  • Televizyon denen aletin,zamanla amacından çıktığı düşüncesine kapıldığım yegane saçmalıklar bütünü diziler ve onlar yüzünden seyretmediğim ve faydalanmadığım televizyon var.Pişman değilim,televizyonu aramıyorum.Herşey bilinçle alakalı bir durum fakat bazı kesimler o kadar zayıf ki böyle hayatları kendilerine örnek almaları içten bile değil.

1|1
    1|1
  • bu dızılerın sosyal donusumu hızlandıran en buyuk arac oldugu suphesız...komplonun bır parcasılar

bugun gıdın sıradan vatandasa sorun malıye bakanı kımdır deyın cevap veremez, ama fatmagulun sucu ne dıye sorun sıze dızıyı ozet gecerler...

aynı durum evlılıprogramları ıcın de gecerlı...gunduz evlılık programı geceleyın onlarca farklı dızı... her koyun kendı bacagından asılır dıcem ama oyle de olmuyor malesef...

yetenek coplugune dondu koca ulke

1|0
    0|1
  • zamanla orada yaşanan ilişkiler normal gelecek..

bundan 30 yıl sonra kınadıgımız karakterler olacagız veya çocuklarımız olacak...

0|0
    0|0
    • Bunlar çoktan oldu bile artık herkes dizilerdeki gibi yaşıyor.. özeniyor diyeyim daha doğrusu.

• yöreden yöreye degişiyor batıdakiler öyle ama biraz dogulara gidersen durum henüz o kadar vahim degil..

• özenerek değil ders çıkarmaya çalışarak izlersek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum,herşey nasıl göründüğüyle değil bizim nasıl baktığımızla alakalı bence...

1|0
    0|1
  • Zaten aile flan kalmaz bu gidişle farkındayım .

1|1
    1|1
  • yorum yapamıcak kadar yorgunum sadece 5 yıldız veriyorum

1|0
    0|0
  • Bilinçaltı ve psikolojik boyutlar çok etkili bir silah.Bazıları ne kadar önemsiz bir etken olarak görse bile bu tarz şeyler insanları kontrol altına almak için yapılmış planlardır.

Amaç insanları eğlendirip daha önemli konulardan uzak tutmak ...

0|1
    1|0
  • Dogru tespitte bulunmussun tbrikler :)

1|1
    1|1
  • bunun fakındayım

0|0
    0|0
  • Sen içki içmiyorsun diye kültürümüzde içki içilmediğini söyleyemezsin.Ayrıca ben dizileri takip etmem ama haberlerden ya da reklamlardan duyduğum gördüğüm kadarı ve hayatta olanları dikkate alıp bakıldığında; bu dizilerde olan şeyler zaten hayatta gerçekleşen şeyler.Yani hayatta gerçekleşen şeyler bunlar ve bunlar varken siz nasıl bir tercih etmek istersiziniz bunu görün diyorlar bence ve insanlarda mantıksız olmadığına göre doğru tercihi yapmak isterler ve kötü örnekteki gibi değil iyi örnekteki gibi davranmak isterler.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• İyi güzel söylemişsin de... Bu fılmler mılenyum çağında ön plana çıkmadı kı.. 70lerde 80lerde gerı ye dönüp bakıldıgında ahlaksızlıgın had safhada oldugu kategorılerde birçok film bulunuyor... Mesela yılların filmi Fatmagül'ün suçu ne ? Bugun begeniyle izlenen "woww bu bölüm ne olucak?" diye heyecanla beklenen... İnsanlar gördüklerinden etkilenir elbette ama aile kavramının çökmesini hatta yok olmasını filmlere dizilere baglayamayız... Bir insan neyi nasıl algılarsa doğrusu bildiği o dur... Sen bir filmde gördüğün örneğin tecavüz alma sahnesini sadece zevk olarak algılar ve farklı şekıllerde hayatına katmaya kalkarsan kötü örnek almıs olursun. Ama o sahnede kendının ve karsındakının düşüceği durumu o andan sonrasını dusunur asla yapmaman gerektiğini bilirsen film sana kötü örnek tuzak değil... İyi örnek doğru bir yaklasım kazandırır... Bugun aile bağlarını sosyal medyayla sınamak gayet çok saçma.. üst kat komsunda nikahsız yasıyor olabilir. Karsı komsun da evlilik dısı çocuk sahibi olabilir. İş arkadasın da baskasından cocuk sahibi olup bir baskasına bu senın evladın diyebilir. Bunlar olabilir oluyor da... Aile kavramının çöküntüsü sadece izlediğimiz televizyon dizilerine sinema filmlerine baglayamayız. Insan nasıl davranması gerektiğini kendisi belirler. Elbette çevre , sosyal medya vs vs etkili olabilir ama her yanlış dış etkenlere bağlanamaz. Rabbımız herkese beyin vermiş.. Kullanmasını bilmeli önce..

1|1
    1|1
  • Çogu kişide bunlara uyuyor sonra tecavuz haberlerının ardı arkası kesilmiyor.Ben turk dizilerini izlemiyorum zaten o yonden yana bır derdım yok..

1|3
    0|1
  • Aslında çok doğru söylüyorsun ve haklılık payı oldukça fazla. Ama bunlara özenmek yerine ders çıkarmakta bizim elimizde.

2|1
    0|1
  • Arz talp meselesi tabi ki , o kadar meraklıyız ki kim kiminle nerede diye .. magazin programlarının artması da sırf bu yüzden .İzlediğiniz dizileri örnek almak yerine ibret almak daha mantıklı değil mi ?

1|0
    0|1
    • Aynen... Şu dizilerin aile kavramını yok etmekle hiçbir alakası yok.. Bazı seylerin dini yollarla yok edilmeye çalısılması ne gereksiz..

• Ben farkındayım ayrıca bu yüzden evlendigimde evime televizyon almayı düşünmüyorum açıkcası

2|1
    0|1
    • Haklısın Bende istemem açıkçası haber falan izlemek icin isteyenler olabilir onlarda internetten yada gazeteden takıp edebilir.

• özenti toplum oluşturma çabası

0|0
    0|0
  • izlediğimiz dizileri kendimiz seçiyoruz ve uygun bulmadığın diziyi izlemezsin. yerli dizilerden hiçbirini izlemiyorum. hep aynı olaylar kurgular var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...