Mustafa Kemal Atatürk deyince aklınıza ilk ne geliyor?

ilk aklınıza ne geliyor bu gunlerde artık yaptıklarını tartışabilir hale geldi ne yazık kı onun kurtarip kurduğu ülkede yaşıyan bazı kendini bilmezler tarafından eleştirilir hale geldi siz ne düşünüyorsunuz. bu islami kesimin iki yüzlülüğü ve cehaleti ne zamn sona ercek

0|0
24|27

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk

20 Ekim 1927

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• İslami kesimden ziyade islamiyeti kendi saçmalıklarını inandırmak ıcın peşkeş çekenler , islamiyeti resmen çıkarları için maşa gibi kullanmaya çalısanların asla yüzsüzlükleri sona ermeyecektir.Birileriyle birlik olup ülkemizi yine birilerine sata sata bitiremeyenlerinde maskelerinin düşürüldüğünü ne yazık kı göremeyeceğiz. Ama asla kalkıp ülkemizi bi Suriyeye bi İrana bi Irağa çeviremeyecekler... Buna bizler izin vermeyeceğiz.

Gelelim Atamıza... Sözlerle anlatılması çok güç bir kişilik benim için... Adını her andıgımda tüylerim diken diken olur , her andıgımda gecmısı düşünür bugunu düşünür ne acı halde oldugumuzu düşünürüm. Benım için başarının inancın simgesidir...Kahramandır , güçtür,hırstır, cesarettir ve başarıya inançtır...

0|1
    0|0
  • Bunu İslami kesime mal edemezsin, mal edip karalayamazsın! Bunu bir kesime yükliyceksen, dış güçlerin yaptığı yıpratma politikalarına, bizleri içten bölme çabalarına bıkmadan usanmadan devam edenlere yüklemelisin!..ATATÜRK dendiği zaman aklıma şuan, 5 vakit okunan bu ezanların varlığı aklıma geliyor! O olmasaydı ne bu ezanları dinleyebilirdik nede bu kadar özgürce fikirlerimizi aktarabilirdik..İkinci bir cahiliye dönemi yaşıyoruz fakat bunu yapanlar içimize sızan dış güçler!..

1|4
    1|1
  • Bu cografyada doğmuş olduğuma sevinmiş olmam için nedenlerin en büyüğüdür ATAM.

O yüce önder,büyük insan,Türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu.

10 sene daha yaşasaydı şimdi her şey çok daha farklı olabilirdi..

Unutturmaya çalışıyorlar, unutmayacağız... Şunu unutmayın ki Atatürk olmasaydı, anamız babamız kim belki belli bile olmayacaktı.

3|2
    1|0
  • Vatan.

1|1
    0|0
  • Asalet,Dünyanın en özel lideri,Kahraman ve tabiki En büyük Türk ! Onun yaptıklarını bu dunyada kımse yapamaz ve asla kımseyle kıyaslanmaz ! Kımse O'nun tırnağı bıle olamaz..Onun evladı olduğum ıçın gurur duyuyorum! Rabbımın gonderdıgı ozel ınsandır Cumhurıyetımızı kurması refah ıçınde yaşamamız sahıp oldugumuz tum haklar ve ozgurluğumuz..bayrağımız,marşımız,ezan sesleriyle Türkiye Cumhurıyet ınde yaşayabılmemızın sebebi..Eğer tüm kainatı Rabbımıze borçluysak,Atamızıda Allah'a borçluyuz..

0|1
    0|0
  • Atatürk deyince aklima Türkiye Cumhuriyeti geliyor, sanli asker ordumuz geliyor ve büyük bir gurur duyuyorum Liderimle

0|1
    0|0
  • Mavi gözlü dev

0|1
    0|0
  • Üzülüyorum sadece, o büyüleyici yıllar yok artık, Ondan bize eser kalan, eser yok hatta, herşey değişti.

0|1
    1|0
  • Şuan bir ideoloji savunurken başka bir ideolojiyi karalıyor ve yıpratıyorsunuz..

3|0
    2|1
  • İslami kesim?

Çok yanlış anlaşılıyor millet, biz de Müslümanız, Atatürkçüyüz. Eleştiriden kasıtları şu, gerçekten salağın teki "Hz. Muhammed (sav) mi Atatürk mü?" diye bir laf ortaya attı, millet Atatürk düşmanı oldu. İslami kesimin bir kısmı iki yüzlü ve cahil, arkadaşım. Biz böyle düşünerek dinden uzaklaşıyoruz.

Atatürk'ün ilk gözleri aklıma geliyor, soruya cevap verecek olursam.

0|1
    0|0
  • bence islami kesimin çogu insanı senden daha çok bilgilidir sen cahilsin ki burda bir taraf karalaması yapıyorsun.

3|2
    2|3
  • İyi ki Türk olarak dünyaya gelmişim dememi sağlayan o tarif edilemez asalet geliyor.Adını duyunca tüylerim diken diken oluyor adeta.Başka bir sevgi Atamız o bizim nasıl karalamaya çalışırlar çok ayıplıyorum bunu yapanlardan nefret ediyorum hem de öyle bir nefret ki Atamdan nefret edenleri karşıma koysalar gözümü bir an kırpmadan hepsini öldürebilir.m

Dünyaya gelmiş en büyük lider ve bir daha onun gibisi gelmez,Türkler için bir nimet.Atatürk sevgisi anlatılmaz yaşanır.

0|1
    0|0
  • Atatürk diyince aklıma iyiye dair ne varsa geliyor. cesaret geliyor , hoşgörü geliyor, yenilik geliyor, mücadele geliyor, adam gibi adamın tanımı geliyor Atatürk diyince aklıma..ç

bunlar bi tarafa bide hüzün geliyor.

Onun ve kahraman halkımızın sonsuz emeklerle var ettiği bu vatanın. halkının ona şimdilerde yaptıgı ihanet geliyor..

0|1
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk geliyor:)))))))))

Zeki, ve zekasınıda kullanabilen bir Büyüğümüz:)

0|3
    2|1
  • Liderlik

0|1
    0|0
  • kahraman

0|1
    0|0
  • yarama tuz bastın yaa adını gördüğümde tüylerim kalkıyor cok seviyorum tam bir ATATÜRKCÜYÜM TÜRKÜMVE GURURLUYUM BASIM DİK ama cok üzülüyorum bu duruma ve tepkilerim asla dinmicek bunların hesabı sorulacak

0|1
    0|0
  • türkiyenin başına gelmiş en büyük lider.bu ülkenin kurucusu.özgürlügünüzün tek sebebi.Mustafa Kemal bu ülkenin iyi olan herşeyi.

0|1
    1|0
  • altın sarısı saçlar deniz mavisi gözler ..

0|1
    0|0
  • kahraman

0|1
    0|0
  • ulu önder,baskomutan,kahraman..

0|1
    0|0
  • atatürk'ün selanik'teki evi.

çocukken yaşadığım eve çok benziyordu valla.

0|1
    0|0
  • Adam.

0|1
    0|0
  • niye sen dinsiz misin? ucubu senin bu salakça konuşman ne zaman bitecek? atatürkte bi insan eleştirilir.sanki peygamber tövbe yarabbii...

2|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 26

• soruda islami kesim yerine sahte dinciler daha dogru olurdu. çünkü islam ölmüş insanların ardında onları kötülememeyi arkalarından yaptıkları hayırlı işlerle anılmasnı ister. ama malesef bazı sahte dinciler çıkıp yandaş toplamak adına suçlamalarda bulunuyorlar. o zamanı şu anki zamanla kıyas edip yaptıklarını yanlış gibi göstermeye çalışıyorlar. bu memlekete 3 kuruş faydası olmayan insanların Atatürk e laf atması ve bu şekilde prim yapması çok daha acıdır ama o insanlar vakti geldiğinde yok olup giderken Mustafa Kemal Atatürk ismi sonsuza kadar yaşayacaktır...

0|1
    0|0
  • Bana bak arkadaş ! İslami kesim ve iki yüzlülüğü ne demek oluyor ? İSlami kesimdenim ve Atatürkçüyüm ! Kendini bilmez cahilce konuşma. Genelleme yapmaya hakkın yok. Benim annem ve babam beş vakit namazını kılar ve sapına kadar Atatürkcüdür ikiside ! Bu ülkeye Atam ile iki şehit vermişiz biz anladın ! ATAM bu ülkeyi o islamcı dediğin kesimle savaşarak kazanmış dualarla iman gücüyle ! Kendini atasını özünü bilmez gençlik sizi !

2|1
    0|0
  • bak arkadaşım. hatasız lider yoktur. tarihe baktığın zaman iyi incelediğin zaman Fatih Sultan Mehmet'in bile hataları vardır. Atatürk'ün de hataları belki yeri geldiğinde yanlışları olmuştur. Çok fazla araştırmadım söz gelimi söylüyorum. Çok fazla da şey yazmak istemiyorum. Fakat sonuçta bişeyler başarmışsa bi önderlik söz konusuysa bununla gurur duymak lazım. Ya adam bişeyler başarmış. Dincilerin tartıştığı konu ise Laikliktir. kendilerine göre haklılık payı var. Çünkü %90 dan fazla oranı bir dine mensup olan bu ülkenin resmi dininin olmaması onları sinir ediyor.

Sözüm O ki her hükümdarın muhalifi olacaktır. Çünkü %100 halkın seveceği benimseyeceği şartı yoktur. Burda soracağına bi de ehline iyi bilenine sor. Bak ben de benimsemiyorum onları ama mutlaka haklı yönleri çıkacaktır... Sakın ola da onlara cahil deme. Senden benden iyi biliyorlar çoğu şeyi..

0|0
    0|0
  • benim aklıma ilk gelen onu diğer insanlardan farklı kılan özellikleri... 1.cisi olağanüstü zeka seviyesi, 2.cisi pes etmeyen güçlü karakteridir

0|0
    0|0
  • dünyanın en büyük ,en akıllı, en dürüst, en domokrat, en hakiki tek lideri

bu dünyada en büyük eziyetler sahte dinciler tarafından yapıldı çünkü insanı en kolay kandırmanın yolu dini birşeylere inandırmaktı

-ömer hayyam:bu insanlar cennet için yaşıyor ,onlara bir cennet verebilirsen onları yönetebilirsin

dedi

hassan sabbah da öyle yapıp sefasını sürdü_ Haşhaşiler

kendisinin kitabıda tavsiyemdir bu olay tüm dinlerde yaygındır geçen yıllar şahit

0|0
    0|0
  • bence onun kurduğu ülke nin üzerinde cehalet değil sinsi oyunlar oynanılıyor

1|0
    0|0
  • bazı güruhların aklına diktatör,halkı içkiye ve sigaraya alıştıran,faşist bi adam geliyo ve herkesin böyle düşünmesi için ellerinden geleni yapıyolar.

0|0
    0|0
  • Soruda açıklamasındaki islami kesim alakasını pek anlamadım.Aklıma gelenler ; Mutlu sonla biten zoraki cumhuriyet, İstiklal mahkemeleri, Cesur komutan, Despot, Sert baskılarla yapılan kültür geçişi, Atatürk üzerinden geçinen kene ruhlu tipler ... v.s. Objektif bakış açısından bakıldığında bunlar meydana çıkıyor ve aksini söyleyen olursa saygılı tartışmaya her zaman varım.

0|0
    0|0
    • Bana dünyada yumuşak bir şekilde yapılmış bir inkılap-devrim örneği ver tartışalım.

• Tabii ki öyle ama önce bana cevabımda "devrim yumuşak şekilde yapılmamalı" dediğimi ispatla ondan sonra tartışırız.Ayrıca kültür konusunda baskı yapılmadan da devrim yapılır.Devrim genelde sadece siyaset ve devlet yapılanmasında yapılır.Kültür yapılanmasında yapılırsa zulüm olur.Anlamadıysan konuyu açarım...Sadece ilk aklıma gelenleri yazdım sorunun karşılığı olarak.

• arkadaşım islami kesimi suçlaman senin ne denli bir Atatürkçü olduğunu gösterdi bana. sen bir Çanakklae zaferinin nasıl kazanıldığını iyice bir aklına sok, benimse. oradaki iman gücünün nelere kadir olduğunu gör.ve o çanakkale zaferinin kazanılmasındaki büyük mimarın ATATÜRK olduğunu unutma.cephede üzerlerinden mermiler geçerken namaz kılan atalarımızın kemiklerini sızlatma boş yere.cahilce bilgisizce konular paylaşma..biraz bilgili olsan bu tartışmaların tuzağına düşmemiş olursun..

0|0
    0|0
  • islami kesimle bir alakası yok.islamcı olupta Atatürkçü olan insan sayısı hayli fazla.ama islamı kullanıp namazla niyazla işi olmadığı haldeböyle gösteren kesimin karalaması bu.Türkiye Cumhuriyeti bir bütünse bu Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir.sevmek zorunda değiller evet ama sonuna kadar saygı duymak mecburiyetindeler

0|0
    0|0
  • memlekete sevgisi ve karizma.

0|0
    0|0
  • fazlaca abartılan biri hem de haddinden fazla tek bir hatası yook tarih kitaplarında bu adam hiç mi hata yapmadı hayatında.

0|1
    0|1
  • Cumhuriyetin temel mantığı sorgulamak körü körüne kabul etmemek ama diyorsunuz ki Atatürk ü körü körüne savunun eleştirmeyin..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

1|0
    1|0
    • eleştirirken mantık çercevesinde olmak gerekir ben bu islamcıların bağnazca eleştırmelerine at gozluklerıyle dunyaya bakıp eleştirmelerini kaldıramıyorum. tarih bilmeden okumadan eleştirmek cok komik oluyor. nesini eleştirçekmişsin soylede bilelim

• senle bu tartışmaya girmeyeceğim.bil diye yazdım.Savunduğun Atatürk diyor ki körü körüne bağlanmayın sen bizzat ona körü körüne bağlanmışsın.bu çelişkilerinden kurtulduğun vakit anlayabilirsin ancak yoksa ne desem boş.

• hıc bı zamn tartısamazsın zaten ben koru korune baglanmadım ama sen koru korune yazabiliyorsun

• islami kesim e sakın laf atma.seven de var sevmeyende var.kac kişi tanıdında da böyle yorum yazabiliyorsun...

1|0
    1|0
    • walla dogup buyudugum yerdekılerın hepsı ıslamı kesımdı ve ATATURKU sevemıyorlardı gecenlerde otaturkun heykelıyle foto cektıren turbanlılarıda gorduk rezıllıklerını

• bir kaç kişi yüzünden herkesi karalayamazsın.unutma ki cephe de savaşanlar da müslümandı.ama böyle bir cümleyi yakıstıramadım size.

• @soran. Senin bahsettiğin türbanlıların tek amacı seni böyle düşündürmek zaten..o kendini bilmez nankörlerin yüzünden sen cehaleti ve atatürk düşmanlığını islami kesimle özdeşleştiriyosun.bu oyunlara gelmemek lazım.

• bir halkın basına gelebilecek en büyük mucize

0|0
    0|0
  • atatürk denince akla lider lik gelir...ama islami kesimi bunun karşına koymana ikiyüzlülük gibi gereksiz suçlamalarına anlam veremedim...

0|0
    0|0
  • Ya istiklal ya ölüm.

Bu hususta kesilmesi gereken diller, kafalar ve sürgüne gönderilmesi gereken karaktersizler olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Benden olumlu yorum yapan herkese +1..!

0|0
    0|0
  • En az 15 sene daha yaşaması gerektiği...

0|0
    0|0
  • DEVRİM

0|0
    0|0
  • mustafa kemal beyi sevmiyorum,

1|0
    6|5
  • bağımsızlık

0|0
    0|0
  • Türkiye daha başka birşey gelmesine gerek yok

0|0
    0|0
  • Sen zaten bilenerek sormuşsun istediğin türde bi cevap gelmezse saldırıya geçmeye hazır halde o yüzden cevaplamaya lüzum yok senin gibilerin amacı soru sormaktan ziyade ey benim gibi düşünenler toplanın mesajı.

0|0
    0|0
  • Atatürk denince aklıma

Komutan Mustafa Kemal, olarak iyi bir komutan

Lider olarak mustafa Kemal, etkili bir lider

Devrimci olarak Mustaf Kemal, Halkının değerleriyle barışık değil.

İnsan olarak Mustaf Kemal, Sosyal

Baba Olarak Mustaf Kemal, Bilinemiyor,

Eş olarak Mustaf Kemal, Çapkın, alkol bağımlısı, başarısız bir eş

...

...

...

Bir insana çok yönlü bakmak lazım. Eee böyle bakınca da her fani gibi artılarıda ve eksileride derim

0|0
    0|0
    • gizlenmeseydin keşke

• Japonya örneğine pek katılamacayağım kusura bakma.Çünkü orada insanlar daha akılcı davranırlardı.Ayrıca onların bu kadar ilerleyebilmelerinini sebebi iki atom bombasının atılmasından çıkardıkları derslerdir.Ayrıca Mustafa Kemal'in Nutku'nu en az bir kere okumanı da tavsiye ederim...

• Japonya örneği ÖZÜNÜ YİTİRMEDEN İLERİYE GİDEBİLMENİN mümkün olduğunu anlatmak için verilmiştir. Yazısını değiştirmiş mi? Hayır

• Osmanlı Devleti geliyo

0|0
    0|1
Yükleniyor...