Bakın! bir şey söyleyeceğim; birincisi:

diye başlıyor bilirkişiler. yahu diyorum oduncu yahut marangoz veyahut tıp doktoru ya da öyle bir şey olmak lazım bilirkişi olmak için. hammadde belli olmalı. onlarda da yine beklenenin üzerinde bir tevazu oluyor, ellerindeki malzemeyi tanıyorlar, işlerinin bir nihayeti var. efendime söyleyeyim bu nihayet için nerelere ulaşılması gerektiğini, en fazla ne yapabileceklerini biliyorlar vs.

gelgelelim insan zihniyle, ya da yaratımla uğraşılan mesleklere. çok pardon ama ben bunları otoriteyle iç içe virütik ya da bünyeye entegre yapılar olarak görüyorum. elimden başka türlüsü gelmiyor. ha eko anarşist misin tepkileri gelebilir. buyrun etiketleyin. neyse psikiyatrlara getireceğim konuyu. ya da yazarlara da gelebilir ki buradan konu yi yazarın nasıl olması gerektiği konusundaki milyar seçenekli sorudan dallanabilir. en iyisi tek meslekten gidişatı kurtarmaya çalışmak:

psikiyatrlar diyorum bir şeyin hastalık olsuğuna karar verirken, odak aldıkları done nedir? işte beyindeki kimyasalların -normal- dışı şekildeki aktifliği, pasifliği midir? yine böyle bir durumda marques de sade'a sığınarak " çılgınlıkların en büyüğü doğanın bize verdiği eğilimlerden dolayı yüzümüzün kızarmasıdır." durumu normalleştirmeye gitmek manipülasyona mı girer? hani kendi açımdan samimi olduğumu düşünsem de empati yeteneği olmayan bir insan olduğumdan, çoğunluk sağlandığında b*kyemişim de diyebilirim. demeyedebilirim. çok değişken var.

soru:

yukarıdaki soru işaretli cümleleri yanıtlayabileceğiniz gibi, konu ilginizi çekmekteyse;

psikiyatrinin, toplum kuruluşundaki rolünü de açmak isteyebilirsiniz.

ben puanıma bakarım diyenler için:

ice tea viskiyle çok iğrenç değil mi?alkol de sevmem ama yine de bir puan diyenler için sterilize soru:

üzerinizde ne var?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• "Doğru kimin doğrusu? Yol dedikleri hangisi?" İzlenimi bıraktı. Kim normal? Genelde çoğunluğa "normal" diyorlar insanlar. Baz alınan nokta çoğunluk. Azınlıkları ezeriz biz. Doğruluğuna bakmadan. Bazen düşünürüm "normal" değil dediklerimiz normalse? Hem de bizden daha norma. Olması gerektiği gibi. Dahi ile deli, ikisi de "normal" değildir. Bence aradaki fark sadece aklındakileri ifade edebilme yeteneğindir. Deli niye deli? Belkide beyni bazı "normal insanların" algılayamadıklarını algıladı ve aciz vücudu kaldıramadı. Enistein "normal insanların" tabular sebebiyle görmediği bir noktayı gördü. Normal insanlar geçmişine baktılar, "temiz ve başarılı" dediler ki bu adam dahi. Geçmişi temiz olmayan Neyzene bak. Deli hastanesinden çıkamadı. Ama aslında düşünceleri ne kadar derindi? Ön yargılar. Belirli hareketlerin, belirli düşüncelerin hep belirli bir adı konmuş, genellemeler var. Normal insanlar tarafından "enayi", "deli", "ergen", "sapık", "ukala" vb birçok damga yedim. Belki böyleyimdir. Ama bana "normal" geldiği için ben böyleyim. Demem o ki "normal kimin normali?". Tek aklıma gelen benim dışımdakilerin. Eğer dışımdakilerden olmak istersem o zaman psikiyatra giderim. Ne biliyim belkide bazılarına göre gitmeliyimdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bana puan verme ablacım onun peşinde değilim bu 1...zaten soru işaretli cümleler ile soru sorulur.yani buraya henüz saat kaç?gibi sorular soranı henüz ben gürmedim. bu 2...sormuş olduğun soruyu yanlış yerde sormuşsun diyecem de bunun doğru olduğunu sen zaten biliyorsun bu 3...bu ve bu tip soruları bu işin mesleki uzmanları ya da konu ile yakından alakası olan insanlar bile bilirler bu 4...tamam kabul ediyorum sen benden daha kültürlü bilgili ve daha daha entellektüel bilgi birikimine sahipsin.yani o bir puan peşinde koşanlara verdiğin bir puan varya.ben de gördüm kü o tatminin peşinde koşuyorsun bende o konu da tatmin etmeye çalıştım bu da 5...

0|0
    0|0
    • yok kardeş ben vermiyorum puanı, site kendi veriyor. bu durumda keşke ciddiye almayaydın o kısmı.sorularımda soru kısmını hesaplaşma kısmından ayırdığım için genelde, sanki tarzım biliniyormuşçasına bir havaya girdim.

yanlış yer olmasıyla benim bir sıkıntım yok. ay hiç anlaşılamıyorum tripleri de pek bir lüzumsuz geliyor. giriyoruz işte bu siteye.

4. yargıya bir şey diyemeyeceğim. kendi içimde durum o değil, ama bir analiz yapmışsındır ben de aslında onunla güdüleniyordum olabilir.

• cok üstüme geliyosunuz

0|0
    0|0
  • yukarıyı anlayamadığımdan aşağıyı cevaplıyorum. :(

yada yok lan. onuda cevaplamıyorum. :(g*toldum.

0|0
    0|0
  • üzerimdekilerden yola çıkarak bulundugum yerin sıcakmı sogukmu oldugunu ögrenip ne yapıcaksın ?

0|0
    0|0
    • bir noktadan sonra soruya verdiğin cevabın niteliği önemini yitiriyor. hangi soruya cevap vermiş olduğun önemlidir belki.

• isteğin içte gelmesi lazım, iddia halini almış dürtüye istek diyemeyeceğim.

• içten gelen durtulerin uzerine insaa ederiz o halde

aslında farketmiyor biliyormusun bişeye bakmaya baslayınca onu görmemeye baslıyorsun bir yerde

• üzerimde kan dolaşımımı hızlandırmak için giydiğim çorap var ve en seksi baksırım

cayırt

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hiçbir şey ömründen geçen türlü türlü sevgililer topluluğu kadar acı olamaz. biraz öksürük gibi. tuttu mu tutuyor ve devamı hep var. birilerinin ortak mutluluğu olmaktansa ortak mutsuzluğa varım diyen insanlar daha mutsuzlarmış. kendi mutsuzluğu yetmez gibi ötekininkini de yüklenmek çok omza gelen bir şey olmalı.

psikiyatriste çözüm olarak diyorum ki, hönkürün. hönkürmek isteyen ama gerekli malzemeden mahrum kalan insancıkları unutmadım elbette. dün geceden kalma bebekler ehehehhe. alın. hönkürürsünüz. link bye.

0|0
    0|0
    • kondom? çekirdek? nasıl bir seks anlayışı, tam olarak ne için üzülüyoruz? kötü müydü?

• sevdiğim diziyi çekirdeksiz izleyemezdim.o esnada da kasık sancısı başlayınca reddedemedim.

yaşantımızda %51 dilimlik kadar sancılarımız oluyor. bunun adı mutsuzluk. realistim o yüzden insanın mutsuzluğunun yoğun oluşu daha çok çektiilgimi.o noktaya değinince alan zaten daha da genişler. sonra.

• kondomların fotoğrafını çekmek tüm bu senaryoyu bozmasa ne hoş. kullanılırken de görelim mümkünse.

• psikiyatristlere karşı yüksek düzeyde olumsuz önyargılarım var. uyuşturma maksatlı hapları pazarlayan birer ego canavarları olduklarını düşünüyorum.

hastalık olgusuna da yükümlülük altına girdikleri ev-araba taksitlerinin tutarına göre karar veriyorlar. bu kadar!

0|0
    0|0
    • peki psikiyatrın kendi taksidini düşünmeleri dışında, taksidini ödeyemez duruma gelmiş, gidişattan öyle hoşnutsuz insanların bir hizaya sokulmasına karar verecek -bilimsel- merci olduklarını da düşünüyor musun?

• hayır. tedavi yöntemleri, benim deneyimlediğim kadarıyla, çok yetersiz ve saçma. onca yıl okumuş prof olmuş bir doktor çok basit bir şeye dahi karar veremiyor her seansta tanıyı değiştiriyorsa ben istemiyorum onlarla görüşmeyi. "ilaç yazabilme" haklarını kötüye kullandıklarına inanıyorum tüm doktorlar gibi

Yükleniyor...