Hiç araçla hayvanlara çarptınız mı?

Dün gece şehir dışından gelirken evime 10 km kala sabit radarı görmemle 90 km hızla devam ettim. O esna da karşıma birden fırlayan köpeğe sol taraftan boyun hizasına çarpmamla aracın kontrolünü kısa süreliğine kaybedip 50mt sonra kontolü sağlayabildim. Flaşörleri yakıp aracı kenara çektikten sonra köpeği yoldan almak için indim ama iki şeritten de gelen tırlar ve arkasında ki araçları gördükten sonra yüzümde acı bir ifade ile tekrar araca bindim. Biraz ileride inip aracı kontrol ettiğimde tampon ve kapı kısmında hasar vardı. Dün uzun bir gece oldu benim için belki onu kurtarabilirdim ama olmadı... Hayat anlık, saniyelik, bir nefes alışı kadar basit, bir toz bulutu kadar hafif...

Etrafımdakilere bu durumu anlattıktan sonra " boş ver cana gelmemiş sıkma canını " demeleri ise, beni ayrıca hayretler içerisinde bırakmaktaydı.

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Var öyle embesil tipler maalesef hatta sırf zevk uğruna kediyi arabayla ezenler dahi var. Bu kadar psikopatlaşmış insanlar ama beni de asıl hayretler içinde bırakan insanların buna tepki göstermeyişi. Çünkü bugün zevk için arabayla kedi ezen adam yarın mahallende ki çocuğu ezer yaşlıyı ezer. Bugün mahallende dallamanın teki sokağında ki köpeğe tecavüz edip senin sesin çıkmıyorsa yarın senin çocuğuna tecavüz eder. Çünkü bahsettiğim bu ruh hastaları önce hayvanlar üzerinde sonra da çocuklar üzerinde deniyor psikopatlıklarını. Senin olaya gelince geçmiş olsun inşaallah bir daha olmamasını dilerim çünkü acı bir olay. Annem kediyi ezdi ve hayvan felç kaldı onu yaşatmak için ne masraflar harcamıştık zamanında şimdi hatırlıyorum da birçok veterinere götürdük hemen hemen hepsi uyutalım demesine rağmen hiç vazgeçmemiştim ve aradan geçen zaman 3 3,5 sene ve benim kuzum oldu şimdi :)

0|1
    0|0
    • çok güzel bir fedakarlık kutlarım sizi.

• Teşekkür ederim bu dediklerimi bazıları okuyunca deli gözüyle bile bakabilir sokakta gördüğüm hayvana yemek veririm millet resmen uzaylıymışım gibi bakıyor alıştım artık gerçi :) Onların sevgisini tatmayan bilemez. Senin için de tekrar geçmiş olsun umarım bir daha böyle talihsiz bir olay yaşamazsın

• umarım yaşamam sürekli yollarda olduğum için maalesef başımıza gelme oranı da yüksek.

Kızlar Ne Diyor 8

• Geçmiş olsun sizin için hatırlamak istemeceğiniz bir anı olmuş,Böyle durumlarda nasıl teselli edilir pek bilmem ama bundanda çıkartmamız gereken dersler olduğunu düşünüyoum belki sizinde bir an için yaptığınız bir hata vardır ve bunun dersini almanız gerektiğinden böyle birşey yaşamışsınızdır.Çok üzüldüm sizede köpeğede :(

0|1
    0|0
  • cana gelmemiş ? hayvanlarda candır..

1|1
    0|0
    • ama bunu idrak edemeyenler var işte.

• bunun sebebi hayvanlar ülkemizde canlı eşya olarak görülmesi. Kanunlarımızda yani maalesef

• maalesef fakat ben olaya siyasi ya da hukuki anlamda değil dini anlamda bakarak o cümleyi söyledim canm...

• Anlatmasanız keşke böyle şeyleri =(

0|1
    0|0
  • hea bende bisikletle kediye çarptım içim hala sızlıyo :((

0|1
    0|0
  • Şehirler arası bir yolda yaklaşık 100 km hızla ilerlerken önüme aniden bir köpek çıkmıştı.

Köpeğin şansına olsa gerek, o sırada hatırlamadığım bir nedenden dolayı yavaşlamıştım. Onu farketmemle direksiyonu kırmam bir oldu zaten.

Neyse ki ona çarpmadım ama benim arkamdan başkalarının çarpma ihtimali yüksek.

"Yapmam ben" dememek lazım, her zaman dikkatli olmak şart.

Onun haricinde bunun gibi ufak tefek olaylar yaşadım ama hiçbir tanesine çarpmadım.

Geçmiş olsun bu arada.

0|1
    0|0
  • senin bu durumun nolacak be mayakovski :)

0|2
    0|0
    • var bende bir sıkıntı kurşunda döktürdük ama yinede devam ediyor :/

• tamam üzülmüşsün de böyle düşündükçe içinden çıkamazsın. bir dahaki sefere daha dikkatli olursan sorun çözülür bence :)

• yüreğime su serptin :)

• Geçmiş olsun.

Çarpmadım ama ;

Çarpacak gibi oldum.

0|1
    0|0
  • Bunu burada anlatman dogru degil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• çok üzücü bir olay seni anlıyorum ben de kediye çarpmıştım anayolda. kediyi baya bir sürükledi durdurdum aracı topallayarak kaçtı saat gece 12 civarı gibiydi çok üzüldüm geçen sene çarpmıştım muhtemelen benim yüzümden hala topallayarak yaşamını sürdürüyo.

0|1
    0|0
  • yazık olmuş içim parçalandı ve o arkadaşlarında canı sadece insana ait olarak mı görüyorlarmış ? o da ayrı bir sorun zaten...

0|2
    0|0
  • Cana gelmemiş diyon köpekti can değil mi ?

0|1
    0|0
  • ne demelerini bekliyordun ?

0|1
    1|0
  • Nasıl bırakıp gidebildin hayret..

Yanlış yapmışsın çarpıp gitmişsin sonra vah vah ediyorsun. Belki kurtulabilirdi..

0|1
    0|0
  • Etrafında ki arkadaşların moralın bozulmasın diye öyle sölüyor , onlarda farkındadır yoksa. Ha sen bunu idrak edebilirmisin bilemem.

Bu tarz durumlarda ise yapabilecek hiç bir şey yok. Sürat halindeyken önüne , aniden bir canlı geldiyse ya ölüme kafa tutup aracı savurucaksın . Yada çarpıcaksın.

Üstelik gece vakti bir hayli zor , benimde başıma gelmişti.

0|1
    0|0
Yükleniyor...