Eşiniz alyansını takmasa ??

Uzun süredir aklımda olan bir konu var. Bu konuda sizin de fikirlerinizi almak istedim. Çevremde gördüğüm evli çiftlerin (yeni-eski farketmez) büyük bir çoğunluğunun sürekli olarak yüzüklerini takmadıklarını farkettim. Bana göre o bağlılığın bir simgesidir. Şahsen eşimin uzun vadede yüzüğünü takmadan dolaşmasını istemem ve takmadığını görmek beni üzer. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Eşiniz alyansını takmasa ne düşünür, ne hissedersiniz ? Var mı aramızda evli olup da şu sebeple alyansımı takmıyorum diyen ? Cevaplayan herkese +1

• Boyu devrilsin aldatıyor mu yoksa ??
    11% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Ben eşime güvenirim yüzüğü takmasa da olur
    22% (2)12% (1)18% (3)Oy Ver
  • Taksın yüzüğünü hasta etmesin adamı
    44% (4)88% (7)65% (11)Oy Ver
  • Benim fikrim..
    23% (2)0% (0)11% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Eşim olsada alyans takmam çelik yüzük felan olursa belki :D

1|0
    0|0
  • Yüzük takmayınca bütün kızlar başımıza üşüştüğü yok herhalde.

Gereksiz bir konu, güveniyorsanız yüzükle alyansla sevgi ölçülmez.

0|0
    1|0
    • Konunun gereksiz olduğunu düşünüyorsanız yorum yapmayınız efendim. Saygı çerçevesinde fikir alışverişi yapıyoruz şurada şu üslubunuza bir bakın.

• Ben kendi açımdan değerlendiriyorum gereksiz derken. Yüzük alyans güven işareti değildir. Yüzüğünü işine geldiğinde çıkarıp takabilir, önemli olan kalbini niyetini tanıyabilmendir.

• Evet, doğru bir çok çift takmıyor maalesef .

Annem babam takmıyor. Babam seneler önce altın haramdır erkeğe diye çıkardı annemde gümüş al o zaman dedi onuda yapmadı o zaman küçüktüm tabi annemde babamın yüzüğünü aldı kendi alyansıyla beraber bozdurmuştu. Bu durum gerçekden beni etkiledi.

Ben takarım, eşiminde takmasını isterim.

1|0
    0|0
  • Ben takarim, esimin de takmasini isterim.

Ben takmadigim zaman, esimden firca yesem de cok hosuma gider. Belki sadece o azari yemek icin bile " Ben bugun takmak istemiyorum " diyebilirim.

=)

2|0
    0|0
  • ağzına vururum onun :)

1|0
    0|0
  • Alyansın takılıp takılmadığında eşin haberi olmaz, o yüzden sıkıntı yok.

1|0
    0|0
    • Ben sürekli olarak takılmamasından bahsetmiştim çapkınlık zamanında yapılandan değil kardeşim.

• Taksın yüzüğünü hasta etmesin adamı

1|0
    0|0
  • ağzını burnunu gırarım. işin espisi tabi. önce sorarım sebebini saçma geldiyse olay çıkarırım.

1|0
    0|0
  • B dedim

1|0
    0|0
  • Boşuna mı para verdik o kadar herkez takacak...

1|0
    0|0
  • azını burnunu kıracak degilim heralde

uyarırım önce hala takmıyorsa o zaman azını burnunu kırarım

1|0
    0|1
  • ben takmam ama takmasını isterim

1|0
    0|1
    • Bu sence de fazla bencil bir düşünce değil mi ?

• çünkü arkadaş benim kadar güvenilir bir insana rastlamadım ben sebebi bu yüzden , güvenmiyorum hiçbir kadına

• eşime güvenirim yüzüğü takmasa da olur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Eşim hiç çıkarmaz yüzüğünü.. Ben arada çıkarıyorum mutfakta iş yaparken mesela, takmayı unuttuğumda gözlerini devirip "nerede yüzüğün?" diye soruyor. Onun her zaman takmasının getirdiği bir rahatlık var bende ama takmasa ben de üzülürdüm. Olay çıkarmazdım ama :)

2|0
    0|0
  • Evliler yuzuyu o parmaga ona gore takar ki o barmakdan yureye bir damar birbasa kan tasir diye duymusum.yuzuk evlilik semboludur.ben nisanli olanda universitede okudugum icin hep takdim,ama simdi 11yillik evliyim takmiyorum,kocam alyansini degil de o parmagina sade yuzuk takar,ben ev isleri goremiyorum deye evde takmam,yuzuk bana agirlik veriyor sanki,hic ne takmam,bilezik ve s.bizde oyle sorun yok.kapidan 3 cocukla cikib bir yere gidince,kocam yanimda olunca benim hakkimda kim ne dusune bilir ki...onemli olan 2evlini alyans degil,sevgi,saygi,anlayis baglamali bir-birine,iyiler ustune alinmasin,belki de aramizda barmaginda yuzuyu olanlar var,utanmadan sacma-sapan konularla yazisiyor.aldatmak vicdan isi,kendisine saygisi olmayan biri,kocasini-karisini utanmadan aldatir,alyansin bunun yaninda onemi varmi ?

1|0
    0|0
  • Oda takmasın bende :)

1|2
    0|0
  • O yüzük parmaktan çıkmıcak o kadar

2|1
    0|0
  • eşim alyansını takmaz sa çok sinirlenirim trip komasına sokarım onu :)

şaka bir yana gerçekten çok kızarım küserim yani neden takmıyormuş beyefendi amaç ne yani biz söz vermedik mi birbirimize ve o alyanslarla birbirimize ait olduğumuza dair söz vermedik mi neden takmayacak da bozacak yani bunu

o zaman bende takmayayım da dışarı da beni adamlar bekar sansınlar yavşasınlar hoş mu yani

2|0
    0|0
    • Bence de çok haklısın bende takılması gerektiğini düşünüyorum dışarıdan bakıldığında da hoş durmuyor açıkçası

• aynen erkeklerde mesela bir bayanın paramağında alyans görmek uzaklaşmalarına sebep asılacaklarsa bile

ama eşlim takmıyorsa bende çıkarırım o alyansı bunu göze alabiliyorsa ttakma derim

• muhtemelen sürekli takamam ben. uzun süre yüzükle rahat edemiyorum. kolyemde taşıyabilirim mesela, olabilir gibi geliyor. ama takmak lazım bence. kocam takmasa boşanma sebebi dahi olur benim için.

2|0
    0|0
  • valla olay çıkarırım takmicaktın madem niye aldın derim ya da bende takmam dışarı cıkarken falan görsün nasıl oluyormuş..

2|0
    0|0
    • Hahh aynen bende öyle düşünüyorum.. Takmazsa bende takmam görsün o zaman :D

• Erkekler böyle şeye hiç gelemezler hadi bayanlar bir susarlar iki susarlar ama o yüzük parmakta olucak onlara göre o yüzden takmayınca ne hissettiğimizi anlamalarının başka bir yolu yok

• Taksın alyansını adamı hasta etmesin

1|1
    0|0
  • yaaa eerkeklerdee takma huyu yok takmak istemezsee tamam derimm takmak da zorunda değil bişey yapıcaksa da onun vicdanı valla

1|0
    0|0
  • 50 den sonra takmasa da olur :D ama öncesinde mecbur

2|0
    0|0
  • Alyansını takmadı diye ayrılacak degilim ve bende takmam olur biter .. genelde türk erkekleri takmıyorlar hepsi mi aldatıyor ? :D bence aldatmakla falan alakası yok sevmediklerinden herhalde ama taksın yüzüğünü aynen hasta etmesin adamı

1|0
    0|0
    • Tatlım fikirlerin için teşekkür ederim ama keşke soruyu iyice okusaydın ben aldatmakla ilgili bir şey söylemedim. Ben olaya duygusal yaklaşıyorum.

• eşim de bende takmıyoruz bu bizim tercihimiz.yüzük mü bağlıyor bizi ? niyeti bozuk insan herşekilde ne yapacaksa yapar zaten nasıll ki yüzüğü çıkarınca bekar olmuyorsak takınca da evli olmayız yüzük bir tercihtir

2|0
    0|0
    • Ben olaya aldatma yönüyle değil biraz daha duygusal açıdan bakıyorum. Tabi saygı duyarım düşüncenize

• yüzük takmayınca genel kanı o yönde oluyor da o nedenle aldatmaktan söz açtım. sağlıkçıların büyük kısmı takmaz zaten yüzük. özellikle işte. biz o yüzüğü parmağımıza değil kalbimize taktık

• Ben cok rahatsız olurum acıkcası. Birinin görmesi önemli değil bence biz aramızdaki baglılıgın bir simgesi olarak takıyoruz onu sonucta ben taksam o takmasa ne anlamı kalır ki ben ciddi bir sorun haline getirirdim bunu

2|0
    0|0
Yükleniyor...