Diş dolgusu- gecici dolgu

Merhaba ekim ayın da dişime dolgu yaptırmıstım 2 hafta sonra hava almaya başladı ilk başlarda yoktu. ben sehir dışında oldugum için 1.5 ay kdr öyle kullandım dolguyu geçen hafta gittim hava alıyor dedim kont. etti ve dolguyu söktü yerine geçiçi dolgu yaptı ve carşamda günü gel dedi bugün gittim işte bana nasıl sızı olur mu azalma var mı diye sordu bende aynı, hala soguk su temas edince sızlıyor soguk ava içime cekincee sızlıyor dedim bana bu sızının azalmassının gerektiğini söyledi ve beni geri dönderdi pazartesi gel dedi. Gecici dolgunun amacını sordum sızlamanın azalıp yokolup olmayacagını kont ediyorum ona göre ne yapmam gerektiğini bilicem felan dedi. ne demek oluyor bu? beni başından savdığını düşünmekte istemiyorum nitekim öyle olsa bir dolgu daha yapar gönderirdi:/ anlamadığım şey bu kıytırık geçiçi doldu hava almayı nasıl önyelebilir ki zaten çok berbat bir şekilde duruyor dilim takılıyor bununda normal olacak hava alacagı düşüncesindeyim:( fikirlerinizi belirtin bana:((

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Benim başıma geldi 250tlm yandı kesinlike değiştir doktorunu :( Ben bir dişime colgate hassas dişler macununun masajıyla kurtardım ama digeri için çok geçti kanal tedaviye gittim 4 ay boyunca tek diş 9 kere ilaç kondu iltihaplar berbat bir 4 aydı yani :( suyu bile pipetle içerdim nefes alırken çok kötüydü hava alıyor sandık megersem diş hassasiyetiymiş :( ben özele gittim direk dolgu yeniledi hiç hassasiyet demedi en son çıkarken ben soguktan rahatsız olunca dene dedi bende devlette yaptırdım ve rahatladım :) ama bir colgatein pro sensetivini elinle masaj yap hassas dişine ben anında rahatladım inşlalah yardımcı olurum :)

0|0
    0|0
    • pardon anlamadım sorun hassas olmasıymış mı? devlette mi dolguy yenilettiniz ve başarılı oldu? yani soguga karsı çok büyük bir hassasiyetim var souk parmagımı dolgulu dişe değdirsem sızlıyo o derece yani olay hava almadığımı?

• Merhana diş macununu dün aldım kulanıyorum kaç günde faydasını görürüm acaba? birde bir kaç kkullanımdan sonra sorunu kökten mi hallediyor yoksa devamlı bu macunu kullanmam mı gerekiyor?:)

• İlk kullanımdan fayda etmesi gerekti :/ Etmedimi eğer çok az kaldıysa 3 4 gün ard arda hergün yapın bu masajı günde 2 kere :) Ben bir süre dolgu bitene kadar kullandım diş fırçamıda hassas dişler için olandan aldı onlar daha yumuşak dişi çizmiyor yani dişiniz hassas oldugu için sürekli bunu kullanın ben 1 yıldır kullanıyorum :)

Erkekler Ne Diyor 2

• dilini takılıyorsa söyle çaresine baksın doktor

0|0
    0|0
  • Sizin dişinizi dolgu ile kurtaracakmı. Yoksa başka bir uygulamamı yapacak ona karar verecektir

0|0
    0|0
    • yaa inş bu uygulama kanal tedavisi felan olmaz offf:(

• Artık ona pazartesi gittiğinizde karar vereceksiniz...Birde size birşey sormak istiyorum.. böyle bir konuda gizli olmanıza gerekyok. Gizlisiniz ve gizli cevap istemiyorsunuz. . neden acaba? ..

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu durumu yaşamış biri olarak size yorum yapıyorum. Benimde dolgu sorunum olduğunda doktor değiştirdim. Daha sonra geçici dolgu yapacağını ve bunun nedeninin yeni dolgu yapılana kadar temizlenen bölgenin iltihap kapmaması için gerekli olduğunu, ayrıca hem daha iyi ve sağlam bir dolgu yapabilmek için dişin bu yeni dolguya vereceği reaksiyondan yola çıkarak tedavi yapılacağını söyledi. 1 hafta sonra gittim (bir sorun yaşamadım) geçiçi dolguyu çıkartıp tekrar temizledi ve yerine komposit dolgu yaptırdım.Hem daha estetik hem de çok sağlam. Adam iyi yapmış ki yıllardır bir sorun çıkmıyor.Yani sizi başından savmak gibi bir düşünce beslediğini sanmam.Sonuçta onun ekmek teknesi sizsiniz. :) O yüzden iyi yapmak istiyordur. Herkes başından savmak için uydurmadan birşey yapar.3 ay sonra yine gidersiniz.

0|0
    0|0
    • teşekkürler ilginize bir kaç sorum olacak size. gecici dolgu varken sızlama oluyormuydu soguk sula calkalarken agzınızı veya su içerken... mesela nefesimi kuvvetle içeri çekerken sızlıyor ve parmağım sogukken dolgulu dişin yan profiline parmağımı dokundurdugumdada sızlama oluyor sizde dener misiniz parmagınızı sogutup dolgulu dişin yan profline oyuk olan yüzeye değil) parmagınızı değdirin bakalım sizinde sızama olacak mı soguktan dolayı bekliyorum mesajınızı.

• Tamam. Benim dişçi bana fırçalarken kanayan dişlerim için pardontax önerdi normal pembe olanından, yani floroid içermeyeninden. Floroidin dişlere verdiği zararı öğrendiğimden beri her macuna bakarım.Fakat parodontax sadece dişçinin önerdiğii süre içinde kullanılmalı, 2 haftadan sonra devamlı surette kullanmanız tavsiye edilmiyor. Bu başka konu:) Normalde her insan soğuğa karşı hassastır. Eğer diş ağrınız dayanılmaz olursa başkasına bir gösterin.Aynı şeyi söylerse pazartesi gidersiniz yine...

• Dişler önemli bakmak baktırmak ağrıdığında değil, her 6 ayda bir bakıma gitmek gerekli

• Hayır seni basindan falan savmadı.Benimde dolgu olcaktı film cekileceksin sonra ne yapip yapamayacgim ile ile gormem lazimdedi.Yani ya alincak ya da dolgu olcak.Sadee dopgunu disine durup hala hava aldigini dustugunu gorurse disini alir.O yuzden.

0|0
    0|0
    • nasıl dişimi alır çeker mi yani?

• Aynen.Eger dolgu disinde tutmuyorsa cekecektir.Dplgunun disinde tutup tutmadigina bakiyolrar.

• Hayır önce kanal tedavi dener eger sonuç alınmazsa çekilir ama çok yüksek ihtimal tutar tutmazsa bile lokal anesteziyle sinir aldırır yani çekim en en son

Yükleniyor...