Siz dayanıklı mısınız?

Karnınız ağrıyor, migreniniz tuttu, üşüyorsunuz, elinize diken battı, ayakkabınız vuruyor, çok susadınız, otobüs çok kalabalık, sevgiliniz aramadı, trafik tıkalı...

Her gün karşılaşılan binlerce sıkıcı olay işte.

Ne var ki, biraz da bunlar sayesinde hayat var. Kimimizin böyle durumlar karşısında gardı yüksek, kimilerimiz ise hemen yaprak gibi kızarıp düşüveriyor.

Peki siz ne kadar dayanıklısınız? Her şeye göğüs gerebiliyor musunuz?

Teşekkürler.

0|0
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Sonuna kadar dayanikliyim.

Durum,konu onemli degil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Fizikte dayanıklılık kalıba göre belirlenmez. İnsanlar çoğu zaman dayanıklılığı irilik ve güçlülük, boy pos olarak algılar. Temelinde dayanıklılık, "kendi gibi üstünde kaç kişi taşıyabildiğidir."

80 kiloluk bir insanın kaç tane 30 kiloluk insanı taşıdığı değil, aynı kiloda kendi gibi kaç tane insanı taşıyabildiğidir dayanıklılık. Bu yüzden iri ve yapılı sanılan her şey, aslında sıska olanlara göre daha dayanıksızdır. 45 kilodaki bir kişi kendi gibi 1, 1.5 kişi taşıyabilir, fakat 100 kilodaki bir kişi kendi gibi 100 kiloluk başka birini taşıyamaz.

Dayanıklılık budur aslında olan. Kısa formülü 1/h'tır. Bundandır, küçük şeyler daha sağlam ve dayanıklıdır her zaman.

Konu bu değil elbet. Bahsi geçen konu yürek dayanıklılığı.. karakter dayanıklılığı.. Bir diğer eşdeğer kelimeyle sabır. Güçlü durmaya çalışan insanların en etkili ve pasif silahıdır sabır. Kemiklerinin içini alaşımla doldurup, seni daha da sağlam ve yılmayan yapan iç dünyalardan alınan güçtür sabır. "Düzelecek, her şey yoluna girecek" demenin sessiz yapısıdır sabır.

Sinirin panzehridir sabır. İç dünyalarda oluşturulan "yapay ve soyut bir direncin" hası. Öfkeyi susturmak için kızgınlığın üzerine dökülen yatıştırıcı. Sanki antidepresan..

Nasıl bir duvar örmedir bu zorluklara karşı? Nasıl bir yıkılmaz, tükenmez bir duygudur bu sabır? Sabrın olusmasını tetikleyen cisim, madde, hal, tavır nedir peki? Söyleyebiliyor muyuz? Oluşumunu sağlayan ana madde ne? Bilinmez..

İtici burctan kaynaklı. Sabırlı değilim. Bu da demektir ki; dayanıklı olduğumu iddia edemem.

2|0
    0|0
  • Şu kış aylarında soğuk havalarda evsiz insanlar için üzülüyorum şükretmekle yetiniyorum

2|0
    0|1
  • göğsüm yok sayılır ama olsa gererdim.dayanıklıyımdır

2|0
    0|1
  • turkıyede yasaıyorsan bu durumlarda kendımı sakın kılması secıyorum genelde bazen canım yansada etrafıma yansıtmdan devam edıyorum öyle veya boyle hayat devam edıyor bazen hastanede yatan hastaları bazen kenar semtlerı zıyaret ederek halıme sukur edıyorum çok sıkıntı alınca acık hava

1|0
    0|0
  • dur sana anlatıyım dağdayım avdayım saat akşam 5 belime kadar ıslanmışım ve hava soğuk kamuflajım buz tutmuş sis yolumu kaybetmişim kurt izinden gitmesem kara batıyorum yanımda mühimmat yok kayalıktan düşmüşüm ve parmagım kırılmış o geceyi o dağda geçirmşim ateş yakıp jandarma sabah 7 de geldi ölmedim :))

1|0
    0|0
  • Sabırsızlıgım dısında bırsey yok şikayet ettıgım..Bunun dısında dünya işleri pek yıpratmaz beni..

Ağrı eşiğim çok yüksek..Bağışıklık sistemıde fena degıl.:)

Gögüs gerdiklerimizin arasında nedir ki bunlar...

4|0
    0|1
  • Çoğu şeye evet ama bazen patladığımda oluyor. Eğer muhatabım varsa o zaman daha da güzel oluyor patlamak :)

1|0
    0|0
  • 6,5 ay ırakta askerlik yaptım ve bu sürede taş toprak yerlerde yattım yarı aç yarı tok yaşadım

6,5 ayda beni öldüremediler :))

yeterince dayanıklıyım galiba :)))

1|0
    0|0
  • Güclü görünmek karakterimin parçası..acıların çocuğuyum :))

2|0
    0|1
  • bunlar vücutsal acılar bunlar vız gelir tırs gider

1|0
    0|0
  • Engellenen bir iş varsa demmeki geç kalmaktır onun hayrı

Sadece şükrederiz nerden bilelim biz içindeki sırrı

1|0
    0|0
  • Her şeye göğüs geriyorum diyemem ama bahsettiğin mevzuların üstesinden rahatça gelebilirim.

2|0
    0|1
  • bi grip olsam bile dayanamıyom

2|0
    0|1
  • Sızlanmayı sevmem pek

1|0
    0|0
  • Bak bunda iyiyimdir. Hiç bir zaman sızlanmam :))

1|0
    0|0
  • kendimi survivor da hissettim bir an :)

1|0
    0|0
  • Ben acidan olsemde kimseye belli etmem. Beni sevenlerin beni gorup uzulmesine dayanamam.

2|0
    0|1
  • 1 şehirden başka bir şehire dayımla yürüdüm paramızı çalmışlardı otobüs almadı

1|0
    0|0
  • ben soruyu siz dayaklık mısınız diye görmüşüm bir de yorum yapıyodum sonra sildim :O

1|0
    0|0
  • bunlar cabuk gecer ama tek tek gelin lan ne hastalıkmış be mübarek

1|0
    0|0
  • devir bir 70lik ne derrt kalır ne tasa :)

1|0
    0|0
  • Sinirleniyorum ben. Sürekli geç kalıyorum trafik yüzünden. Bugün de iett bekliyorum gelmedi gelmedi döndüm sırtımı rüzgara, bir sigara yaktım baktım otobüs gelmiş yavaşça geçmiş duraktan arkasından baktım öyle zaten geç kaldıydım. Bir de otobüste şu yabani insanların çok yer kaplaması sırt sırta yaslanıyoruz o oradan ben buradan ittiriyoruz cık cık seslerimizle beraber birgün güreş olur otobüs içinde hadi bakalım hayırlısı.

2|0
    0|1
    • Can sıkıcı durumları bile öyle güzel anlatmışsınız ki gülmemek elde değil :)

• Bir de şu durakta sıra oluyor ya hani oturarak gitmek için yağmurda soğukta diğer otobüsü bekliyorum. İlk ben biniyorum geçiyorum en arkaya kitap, kulaklık falan rahatiye. Sonra kesin bir abla süzüle süzüle geliyor en önden en arkaya. Şu genç kalkar kesin der gibi anasını satayım. Kin duymaya başladım artık kalkmıyorum çok acımadığım sürece.

Kızlar Ne Diyor 14

• evet belli etmem. Bazen dayanamayacak gibi oluyorum bu seferde yapmacık gibi duruyorum .

2|0
    0|1
  • Dayanıklı sayılırım.

1|0
    0|0
  • Dayanıksızım sanırım,en küçük bir rüzgarda savruluyorum...

1|0
    0|0
  • yanlışlıkla 4* verdim 5 vericektim :/ geriyorum valla işten çıkıp eşimin yengesine sarma sarmaya yardım etmeye gidicem o derece düşün :D

1|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar Rabbimin bana verdiği kadar dayanıyorum..

Çok da dayanıksız olmadığımı düşünüyorum.. :)

1|0
    0|0
  • Aslında her şeye gögüs geremiyorum. Germek zorunda kalıyorum. Başka çarem yok çünkü..

1|0
    0|0
  • Değilim sanırım :\

1|0
    0|0
  • ya başına herşey gelmiş zaten buna sabreden ancak heykel olabilir ama muhtemelen onun başınada yıldırım düşer (:

1|0
    0|0
  • sadece bir yere kadar...

1|0
    0|0
  • bir tek sıcağa dayanıksızım :D şu yaprak gibi kızarıp düşme terimi tamda benim için onun dışında bir sıkıntı yok :)

1|0
    0|0
  • herşey tamamda dar ortamlarda misal tıklım tıklım olan bir otobüsde bide tarfikde kaldıysam inerim yürürüm.. dayanamam tahamül edemem ruhum daralır. ama öbür türlü ilac kullanmam asla herşeye dayanırım

1|0
    0|0
  • Hemde nasıl ..

1|0
    0|0
  • Dayanıklı falan değilim, patlayıveriyorum bazen.

1|0
    0|0
  • bir keresinde yere düştüm kafam önüstü yere yapıştı çok acıdı sırt üstü yere yapıştım bayıldım beni kaldırdılar kafam çarpınca bayıldım gözlerimi zor açtım ön üstü düştüm ama kafamın acısından kıvrıldım sırt üstü oldum bayıldım elim birazcık kanadı bacağım moraldı ve birazcık kanada kafamın acısından bayılmışım

0|0
    0|0
Yükleniyor...