Etrafa bakınıyorum. Binlerce insanın ağzında sakız gibi gezen cıvık kelimelerle tatmin oluşunu izliyorum.

Etrafa bakınıyorum ve milyarlarca kişinin birbirine söylediği lafları, saydığı özel bir kişiden duyan insanların aptal sırıtışlarını izliyorum.

Sanki milyarlarca kişinin o kelimeleri kullanması hiç önemli değilmiş gibi kendilerini iyi hissetmelerini izliyorum.

Güneşin doğuşu gibi, dudaklarındaki kıvrımların yüzlerine yayılışını görüyorum. İnsanları basit birkaç kelimeyle bile nasıl iyi hissettirilebileceklerini görüyorum.

Kelimeleri kabullenislerinden ne kadar kolay olduklarını anlıyorum. Bu sahteligi ve basitliği, cıvıklığı ve süre geleni nasıl kabullendiklerini anlamıyorum, onların kişiyi "sözde" özel kılmak için kullandıkları veya kullanılmasına izin verdikleri basmakalıp sözcükleri tiksinç buluyorum.

Canım, aşkım, hayatım .. vb. bunlar seni özel kılmıyor budala! Ne zaman algilayacaksin bunu? Ne zaman bu kelimelerin senin sevgilinin sana söylediği gibi geriye kalan bütün sevgililerin de birbirlerine seslenirken aynı sözcüğü kullandiklarinin ve bu durumun kusulası bir yapaylık oluşturduğunun farkına varamazsın?

Nasıl olur da salak gibi yutup hazmedersin? Sonra da sanki çok fantastik bir şey söylemiş gibi ona hayranlık duyarsın?

Lan beynini okşadıgımın kızı/erkeği, seni o kullandığı kelime ile bütün sevgililerle aynı yapıyor be! Seni de, diğerleri gibi aynı basit kalıba sokuyor.

Sizin aşkınızın digerlerinden özeli ne? Ahmet de sevgilisine aşkım diyor, sen de sevgiline aşkım diyorsun. Ee.. ? Sevgilini böyle mı özel kılıyorsun?

Evet, ışte böyle özel kılıyorsun. Aferin. Aynı tekduzelikte ve etrafta dolaşan aynı kelimeleri sanki onlar sizi daha da özel yapiyormus gibi kullanmaya devam edin.

Neyse. Yazasım geldi, yazdım. Komik, çünkü sizden bir şey beklemiyorum. Yine neyse.

Soru şu: Sevdiklerinizi veya sevgilinizi, -fark etmez- özel kılmak için söylediğiniz egzantrik, skmsonik veya ultrasonik farklı, sıradışı, eşi benzeri olmayan, yeryüzünde icat edilmemiş bir kelime var mı?

Yoksa sağlık olsun. Nede olsa millet alışık kanka, panpa, canım, birtanem, aşkım, hayatım gibi laflar yemeye.

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• Bu aynılığın sebebi, bireylerin iradesizliğinden kaynaklanıyor. Zaten duygusal ilişkilerin hepsi bireysel tatmine dayalıdır. Birey kendinde eksik gördüğü şeylerin yerini doldurmak için bu yola başvurur. Karşısındakinin kendisi hakkında iyi şeyler düşünmesini sağlar, bunu başarınca bu defa kendisi de kendi hakkında iyi şeyler düşünmeye başlar. Bu düpedüz aptallıktır, başkasının otoritesi altına girmeyi kabul etmektir.

Kavramlara gelecek olursak, şunu söylemeliyim ki; Yeterince koruyamayız kendimizi, açığa vurarak içimizi. Gevezeliğe gelmez gerçek yaşantılarımız, kesin mi kesindir bu. İsteseler de açıklayamazdı kendilerini bu yaşantılar. Söz yanılgıya düşer, yetersizdir burada. Ne işe yarar bildiğimiz sözcükler, hepsini dışladıktan sonra? Öyle görünüyor ki dil bir aracı, bir ilişki sağlayıcı, ortak nesne olarak bulunmuştur. Bir aşağılama vardır her söylevin içinde. Ve konuşan kimse, ancak kendini sergiler demek.

Kadını güle benzeten ilk adam dahiydi, ikincisi ise aptal..

0|1
    0|0
    • Bu siteye daha önce geldiniz mi?

Yazım şekliniz, ifade biçiminiz ve kelimeleri kullanım biçiminiz tanıdık birini hatırlatıyor sanki..

• Diyorsun?

Ama ben öyle düşünmüyorum. Kendini hala ele veriyorsun.

Daha yeni kayıt olup 4 cevap bırakmış bir kişi burasını çok çabuk analiz etmiş gibi.. -Eh, boktanligi çok da anlasilmayacak gibi de değil- Fakat, ciddi anlamda şüpheleniyorum.

Ya, s'kim suphelenmeyi. Senden başkası olamaz karşımdaki.

Önceki nickin neydi dostum?

Ah, hatırlaması güç..

Her sabah kalkıp dinlediğin şarkı neydi peki? Ve evet, rezil rusvayim. Tıpkı senin gibi.

• Ahaha, senin algılarında sorun var sanırım. Buradakilerden daha aptal olduğun aşikar ama. Kendine bir iyilik yap, ve o aptal kuruntularını kendine sakla tamam mı? Hayal gören bir çocukla uğraşmak gibi bir niyetim yok. Her ne sikimsen artık.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Neyin söylendiği önemli değil, kimin söylediği önemli.

Sevdiğin insanin ağzından çıkan hoş bir söz mutlu eder insani.

Sen hiç aşık olmadinmi?

0|0
    0|0
    • A'ptalların Ş'irin K'atedralinde kosturmaya meraklı değilim.

Sırf sevdiği olduğu için binlerce kez, binlerce şekilde, binlerce kişiye söylenmiş kelimeyi cazip bulabileceğini söyleyen insanları alaycı bir ifadeyle süzüyorum.

• Ahmet de annesine anne diyor sen de diyorsun?

Ee anneni böylemi özel kiliyorsun?

Bak yukarda yazdiklarinla karşilaştir istersen... örnek verdim bu anne baba konusunda sadece. Hem sözlere pek takılı kalma derim... her insanin bir kelimeye yüklediği anlam farklidir, onu seslendirişi farklıdır.. yürekten mi yüreksiz mi söylediği başka dır

• Dediklerimi anlamıyorsun. Boşa laf savurmanın anlamı yok.

Makam ve makama yakın benzer isimleri özel kilamazsin diyorum, sen yine de söyleyen kişinin farklılığı veya Ahmet ile aynı örneği taşıyor gibi bir şey diyorsun.

Anlasamayacagiz seninle. Teşekkür ederim yine de yorumun için.

Erkekler Ne Diyor 1

• bende o cıvık erkeklere erkek diyenin ta *** ... harbi türk erkeği masaya yumruğunu vurdum mu ters düz edecek abisi biz osmanlı torunuyuz lan cıvık erkek bizde ne arar amerika mı lan burası

0|0
    0|0
Yükleniyor...