Bu hikayede kadının hayatını kaybetmesinde sorumluluk sahibi ve payı olanları sıralar mısınız?

Eşinin sürekli iş toplantı,seyehatlerinden sıkılan kadın nehirin öteki ucunda yaşayan bir adamla kaçamak yapmak ister. Ertesi sabah eve döneceği vakit karşıya geçmesini engelleyen deliyle karşılaşır. Bu durumda diğer geçiti kullanmak ister fakat ücretlidir ve üzerinde para yoktur.Geçitin sorumlusu kadını bedava geçirmek istemez. Kadın tekrar deliyi ikna etmek ister fakat nafile. Ve aklına geceyi beraber geçirdiği aşığından para istemek gelir. Ne yazık ki adamdan olumlu bir yanıt alamaz. Bunun üzerine eskiden ona aşık en yakın arkadaşından yardım istemeye karar verir (arkadaşı hala bekar). Tabikide arkadaşına başından geçenleri anlattıp öyle para istedi yani eşini aldattığını ve ne yazık ki olumsuz bir sonuç alır. Ve tekrardan deliyle baş etmek ister fakat sonuç pekte iç açıcı değil. Kadın nehire düşer ve hayatını kabeder.

Başlıktada belirttiğim gibi 1'den 6'ya kadar nedenleriyle belirtmeniz rica olunur.

1- Kadın

2- Kadının eşi

3- Kadının geceyi geçirdiği adam

4- Deli

5- Geçit sorumlusu

6- Kadının en yakın arkadaşı (plotonik aşık)

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• tum suc delının ancak delının fııl ehlıyetı yok.bu yuzden tum suc kadının

1|0
    0|0
    • Digerleri? Kadinin esi ve eski yavuklusu?

• hayır sucu yok onların sadece yolunu kesen delının sucu var onunda ehlıyetı yok kadın zaten esını aldatıyor yanı medenı hukuga gore bosanmayı gerektırecek ozel sebeplerın bırıncısı olan zınayı ıslemıs yanı bu esının elıne koz verıyor.yavuklusu ya da asıgınında sucu yok

• Klasik turk erkegisin :)

Erkekler Ne Diyor 9

• geçidin paralı olması ,kadında hata yok .

2|0
    0|0
    • Diger 5 kisinin sorumlulugu nasil sirada senin için ve nedenleri nedir?

• herkezin seni anlaması zor ..delinin aklı ermez .eski sevgilin senin değerini bilmez .

• 1- kesinlikle kadın ( bir o boku yiyorsun yani minareyi çalıyorsun kılıfı hazır olmalı)

2- kadının geceyi geçirdiği aşığı (senin için gelmiş bir kadını yarı yolda bırakıyorsun)

3-kadının en yakın arkadaşı(ne olursa olsun insan arkadaşını yarı yolda bırakmamalı)

4-deli (konuyla bir alakası olmamasına karşın olaya müdahil olan kişi

5-kocası (eşini ihmal etmek aileni ihmal etmek bir adama kesinlikle yakışmaz bu yüzden 1 numaraya koyabilirdim düşündüm kadınında bazı durumlarda sabırlı olması şart ihanetin bir bedeli olmalı bunu ödeyen de ihanete uğrayan değil ihanet eden olmalı)

6-Geçit sorumlusu (bir açıklamaya bile gerek yok işini iyi yapan dürüst yapan bir insan muhtemelen kadının öleceğini dahi düşünmemiştir)

0|0
    0|0
  • Ow şıklara bak

0|0
    0|0
  • 1- Adam evlenirken karısına sık sık iş seyahatleri olacağını ve evden uzak kalabileceğini söyledi mi? Eğer söylediyse kadın hatalı. Söylemediyse kocasının da payı var.

2- Yine de kocası karısını çok mutlu ediyor olsaydı kadın aldatmaya girişmezdi. Ve yine adamın payı var. Ama kadın tamamen cinsel arzularına yenik düşerek böyle bir hata yaptıysa kadın hatalı.

3- Kadının geceyi geçirdiği adamın bu hikayenin her tarafında suçu var, hem kadının kocasına karşı hem de kadını düşürdüğü durumdan dolayı suçlu.

4-Adı üzerinde Deli. ve onun hiçbir kabahati yok.

5- Geçit sorumlusu insancıl ve merhametli değil onun da payı var.

6-Kadın ne hata yapmış olursa olsun, böyle bir durumda insanlık ve merhamet için yardım edilir. Kesinlikle kadının eski arkadaşının da payı var.

0|0
    0|0
  • kadın suçlu ilgililenmiyosa söylesin kocasına bosanmız azgınlıgın sonunu görmüş

0|0
    0|0
  • ben buğün kendimi işe yaramaz hissediyorum sebebi bana şiirleri öğretmeyen öğretmene bana başka dünyaların da olabilçeğinini ğöstermeyen babama mutsuzken intiharı elimden alan allaha kızgınım cevabım yani böle kötü durumda kalmakla herkes suclu en cok suc ta bana aiit

0|0
    0|0
  • 1)Kadın

2)Kadın

3)Kadın

4)yine kadın.

Neden mi?O* kodumun o*su(afedersin ama bir ben kalmışım koymayan nehre geçmeden önce barı bende koyamda eksik kalmasın..) kendine hakim olup Şeytana uymasaydı bunların hiçbirisi olmazdı.

0|0
    2|0
  • seçimleirmizin sorumluluğu kendimize aittir.

0|0
    0|0
  • 1-Kadın ;eeeee ne de olsa azmışın dini imanı olmaz illede gidecek...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence kadın en sorumlusu. Bile bile evlendiyse ya da gidişat kötü ise ayrılmalıydı eşinden.

gersi için sıralamaya gerek yok hepsi aynı şeyin başka rengi

1|0
    0|0
  • Bütün suç parasız yola çıkan kadında..

1|0
    0|0
    • Diger 5 kisinin siralamasi nasil peki?

• Kadının eşi 2.derecede suçlu..Diğerlerinde suç yok bana göre

• 1- Esas suç kadının kocasında. Eşine yeterli ilgiyi göstermeliydi.

2- Kadının suçu yaptığı işin sonuçlarını düşünmemek. Kimseye bağlı kalmadan kendi kararları doğrultusunda hareket etmesi için kendi ayaklarının üzerinde durması gerekirdi. Eşine derdini anlatıp çözüm bulmaya çalışabilirdi, boşanabilirdir vs.

3- En yakın arkadaşı. Aşık olduğu kadının yanında durmadı.

4-Kadının geceyi geçirdiği adam. Kadınla birlikte olmayabilirdi. Zevk için birlikte olması kadının sorumluluğunu yüklenmesini gerektirmez.

5-Geçit sorumlusu görevini yaptığı için suçlu değil.

6-Delinin hiç suçu yok ama deliyi ortalıkta başıboş bırakanların suçu var.

1|0
    0|0
  • Bir kere başrol oyuncusu kadın. Ölmesine sebep ise, Eşi ve diğerleri..

Neden eşi çünkü, eşi sürekli iş toplantılarında ve karısına vakit ayırmıyor.

Geceyi geçirdiği adam da suçlu en azından yardım edebilirdi.

Kadının en yakın arkadası da suçlu, en azından arkadası ve yardım edebilirdi.

Geçit sorumlusu suçlu değil çünkü bedava bir şey olamaz.

0|0
    0|0
  • 1) kadın

2) geceyi beraber geçirdiği pislik

3) kadının en yakın arkadaşı

4)koca

5)deli

6)geçit sorumlusu

0|0
    0|0
  • kocasının patronunda.

1|0
    0|0
  • 1.Kadın suclu eşini aldattıgı icin. Varsa böyle niyeti önceden bosanmalıydı.

2.Kadının esi suclu sürekli is toplantısı ve seyahatlerine cıkıyor esini ihmal ediyor. Arada esinide is seyahatlerinde eslik etmesini saglayabilirdi.

3.Kadının geceyi gecirdigi adamsa, evli bir kadınla iliskiye girdigi icin etik bir davranısta bulunmuyor.

4. Deli akıl hastanesine yatmadıgı icin suclu sdfsd

5.Geçit sorumlusu azcık insancıl olsaymıs genc bir kadından ısrarla para isteyerek büyük bir kabalıkta bulunuyor.

6.Kadının en yakın arkadasıda suclu cünkü kadın ona zorda kaldıgını söyledıgı halde ona maddi yardımda bulunmadı. Kötü gün dostu degılmıs.

1|0
    0|0
    • Akil hastanesini hic hesaba katmamistim guzel fikir :)

Yükleniyor...