Mandalinanın yaratıcısı kimdir?

ilk etapta mandalina ağacının yanına gidiyorsunuz odunlar içerisinde alımlı şekilde size tebessüm ettiklerini görüyorsunuz.sonra yanına yaklaşıp bir tane koparıyorsunuz .aman Allah'ım ,rengi harika ,kokusu harika ,sanki uzun zaman dayanıklığını koruması için bir ambalaja sarılıp paketlenmiş hemde dilim dilim olmuş .insan vucuduna verdiği vitamin ise cabası.bu tefekkürü dün akşam misafirlikte yediğim mandalina dilimlerini yerken yapmmıştım.bu tefekkürüme sizide ortak edip görüşlerinizi almak istedim.sizce bu mandalaninanın yaratıcısı akılsız şuursuz merhametsiz doğamıdır toprakmıdır tabiat anamıdır,yoksa merhametli ve şefkatli Allah cc midir?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Her şeyi yaratan tek bir güç vardır. Yüce rabbimiz Allah (c.c). O hiç bir şeyi boşuna yaratmaz. Mandalinanın bile ne hikmetleri vardır.

0|1
    3|1
    • Teşekkür ederim

• konuya olan ciddi ilginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim .olaya ciddiyetle yaklaşan diğer arkadaşlarada teşekkür ederim.ciddiye almayanlara ise

Cahiller onlara sataştığında “Selametle der geçerler

Furkan S�resi, 25:63

Kızlar Ne Diyor 5

• Benim enişte güzel yaratıyor.

Onun bahçesinin mandalinası gibisi yok inan.

0|0
    1|2
  • Diyorsunuz ki merhametli ve şefkatli allah akılsız şuursuz ve merhametsiz bir doğa yaratmış öyle mi

0|1
    0|0
    • Yok hayır öyle demedim doğanın aklı merhameti şuuru olmadığı için bizlerere mandalinayı sunması imkansız.geriye birtek şey kalıyor oda merhametli ve faydamızı gözeten bir Allah

• Afiyet vitamin şifa olsun :)

• Size katılıyorum eğer sizde bir doğru görmüşsem onu kabul etmeliyim zira bilmediğim doğruları sizden öğrenince gururdan kurtulabilirim .Allah kainatı zıtlarla ve çeşitlilikle donatmış ,herkes aynı görüşte olmayabilir ama temel meseleler olan insaniyette buluşabiliriz.en azından kul hakkına giren hakaretten uzak durup birbirimizi insan olduğumuz için sevmeliyiz

• kucakta mandalina hoplatma mevsimini açtık hayırlısı bakalım.

0|0
    0|1
  • Said Nursi yarattı diyeceksin sandım

0|0
    1|1
    • Yok haşa haşa Bediüzzaman hazretlerine yaratıcılık vermeyi sanmak bile akılsızlığın daniskası olsa gerek.Allah yaratandır Bediüzzaman Hazretleri yaratılan .güzel kardeşim neden gizlilik içerisindesin bak bizler bizbizeyiz saklanmaya gerek yok

• Mandalina iyi kafa yapıyormus.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...