Ak Parti'den 'Tekke ve Zaviyeler' teklifi nedir?

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, devrim kanunları arasında bulunan tekke ve zaviyelerle ilgili yasanın yürürlükten kaldırılması için yasa teklifi hazırladığını söyledi.

“Yasa teklifiniz eğitimin birliğini zedelemez mi? Türkiye’deki cemaat gerçeği dikkate alındığında tekke ve zaviyelerin mantar gibi çoğalmasının önünü açmaz mı?” sorusuna, “Eğitimin birliği ile bu kanunun hiç alakası yok. Tekke ve zaviyeler, adına ne derseniz deyin, bugün artık geldiğimiz noktada devlet tarafından bu şekilde denetlenmesi, yasaklanması uygun değil.(AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga)

sizce?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• hedef 2023 derken şaka yapmıyorlarmış.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Tekke ve Zaviyelerin kapatilmasi dönemi ile su dönemi kiyaslamak gerek herseyden önce.O dönemde bir dil birligi yoktu ve egitimdede birlik yoktu.İste bu yüzden o dönem bu birligi saglamak adina bunun yapilmasi gerekiyordu.

Ancak gelinen su noktada Böyle bir sorunun ortadan kalkmis oldugunu görüyoruz.Ve zaten Dernek adi altinda Tekke ve Zaviyelerin günümüze uyarlanmis seklinde devam ediyor bir zararmi görülüyor Seriatmi geliyor ülkeye hayir.

Bu zamana kadar İslamiyeti yobaz ve gericilik olarak gösterenler simdi Basörtünün serbest oldugunda eskisi gibi hayatin devam ettigini görüceklerdir.Bu durumda buna benzer bir gürültü kopsada bu durum gerceklestiginde Türkiye ne Laikliginden birsey kaybedecek nede Seriat gelicektir.

Ben böle düsünüyorum..

Yüzde doksani Müslüman olan bir ülkede bunlarin bu kadarda tartisilmasini aslinda tuhaf buluyorum yabancilar bizden daha hosgörülü bu konulara.

0|0
    0|1
  • şeriat getirme çabaları.

2|1
    0|1
  • Günlerdir tv izleyemiyorum neler olmuş :/

1|0
    0|0
  • şeriat görünümlü oy alma çabaları yaniiii dindar insanlardan oy alacaklar düşünce bu

1|0
    0|1
  • İllegal olarak göz yumulan Cemaatlerin legal olarak devlet kontrolü altına alınması bence çok isabetli olur.

0|1
    0|1
  • babayı yediler bir bok yapamazlar artık

1|0
    0|0
  • Öyle olsa cemaatler başbakana savaş açmazdı ...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şeriatın ayak sesleri bunlar..

2|1
    0|1
  • Atatürkün yaptığı her şeyi yıkarak yeni bir devlet kurmaya çalışmak kendilerine zarar verir gezi olaylarında olduğu gibi a...ıp kalırlar

1|0
    0|1
Yükleniyor...