Adam olmak çok mu zor ?

Düşen sütyen askın yok. Canını acıtan ağda yok , cımbız yok . Duştan sonra saatlerce uğraşacağın saçın yok. Karnında taşıyacağın bebek yok. Sancısını çekeceğin reglin yok. Cinsel ilişkiye girsen kaybedeceğin hiç birşey yok. Tek başına gece dışarı çıksan laf atacak kimse yok. Şort giysen bakacak insan yok.

Altı üstü Adam olacaksınız , Onuda olamıyorsanız geberin daha iyi.

0|0
11|41

En İyi Kız Görüşü

• Gülümsedim :) Çok mu zor sahiden ?

Adam olmak, insan olmak çok mu zor bazıları için ? Erkek olmakla adam olmak ve adam kalmak arasındaki bağı çözmek, doğuştan getirdiğin cinsiyete yakışan biçimde davranmak...

Üstadın sözü geldi aklıma:

Adam olmak cinsiyet meselesi değiş şahsiyet meseledir...

3|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 41

• O b'ktan aşk hayatın için düşüneceğin ve sevgilinin mutlu olması için kafa patlattığın bir söz yok.

20 yaşına bastığında gonderilecegin bir "adam etme" merkezi yok.

S'...min dişisine açılmak için düşündüğün bir yol yok.

G.tunu salladiginda arkanda sıraya dizilecek insan yok. (Ah pardon, bu var sanırım. :) )

Gecindirecegin bir ev yok.

Saçını atomlarina ayırmakla meşgul ve buluşmaya 1 saat geç gelen bir sevgilin yok.

Her ayın 1 haftası evin içinde kızgın boğa gibi gezen ve ne soylesen yanlış anlaşılan bir sevgilin yok.

İstemediği bir şeyi yanlışlıkla yapinca dırdırını cekecegin bir sevgilin yok. Ve karşında bunu hiçbir zaman unutmayan masallah 32 çekirdekli bir hafıza yok!

Alisveristeyken ayakta beklediğin zamanın haddi hesabı yok.

Her iki günde bir kesmen gereken sakalın yok.

Fit gorunecegim diye her gün çektiğin şınav yok.

Vs vs. gider bu böyle..

Her iki taraf da kendi açısından zor bulduğu şeyleri zirvalar durur. Kimin daha çok eziyet çektiğini tartisacaksak bence bu tartışma "Tanri'nın var olup olmadığı" ile ilgili olan tartışmadan çok daha beter. Ve bu da bir çıkmaz sonuç.

Yalnız o değil de,

Adam gibi adamlara sorun bir bakalım, aradıkları şeyi bulabilmiişler mi?

Bir şey yazacağım, fakat genelleme olacak. O yüzden yazmayacağım. Ağır olacaktı biraz ama olsun, söylemese de olur.

Her zaman kadınlar haklıdır ya zaten. Dünyaya gelip, bu kuralı bilmiyorsanız vay halinize.

O yüzden diyeceğim şey; Haklısınız..

Alttan alan taraf hep erkek milletidir, daha önceden çizilmiş ve -çoktan kabullenilmiş- bir oyunu oynuyorum ben de. Ve diyorum ki..

Haklısınız.

(Sizi "bi nebze de olsa" susturabilmenin tek yolu bu da o yüzden..)

0|1
    0|0
  • Kopyala yapıştır.

2|0
    0|0
  • Seni bu kadar geren her kim bilmiyorum aama bence asil sorun Adam ya da Kadin olmaktan önce

İnsan olabilmekte.. insanim diye gezip insanliktan nasibini almamis bütün insanciklara akil fikir versin Allah

1|0
    0|0
  • Bazı kadınlar vardır; Şaire şiir olur,

Saçları yaprak gibi mısralara savrulur.

Bazı anneler vardır; Şiire şair olur,

Şiir gibi tehlikeli şerefsiz erkekler doğurur

1|0
    0|0
  • oldukta noldu mk.gene kapı dışarı..

3|0
    1|0
  • Bunların hepsini yapan çile çeken kadınımı koruyup kollayıp onu kimseye bırakmadan kimseye muhtaç etmeden baş üstünde tutma gibi büyük bir sorumluluğum var...

1|0
    0|0
  • sırtında çuval taşımassın

donuna kadar terlemessin

çöpün içine girmessin

askerde götün donmaz

komutandan küfür ve dayak yemessin

alt tarafı hanım olacaksınız onuda beceremiyorsanız geberin daha iyi .

tertemiz gezersiniz .mis gibi kokarsınız .çalışmıyorsan evinde oturursun .canın sıkılsa kapısını çalacak komşun olur .paran olmasa kocan dan istersin .

0|1
    1|0
    • tamda bunu yazacaktım çok iyi yazmışsın +++

• Hayat herkese eşit davranmıyor malesef Koray bey siz biraz fazla pembe dizi izlemişsiniz.

• hayır canım sana da bizlerin hayatı kolay geliyor sadece .bayan ya da erkek her cinsin hayatta zorlukları vardır .ama sanada hak veririm .kalbin kırılmış ,bir erkek üzmüş seni belli oluyor .ama senden ricam her erkeği aynı görme .inan bana bu yaşıma kadar başıma gelmeyen kalmadı .

hayat herkeze eşit davranmıyor haklısın .ben buna inanırım ...

• aynı seyi ben sana sorsam hı onla bunla sürtmeseniz her haltı yemeseniz edebinizle namusunuzla dursanız açık giyinmesenizde acınacak duruma gelmeseniz. acımıyorum sahsen bin beter olun. kimse size sutyen takın demiyor oranızı buranızı acıpta el alemi köpek gibi kendinize baktırıp laf duyun demiyor. kimse size illa kılınızı alın demiyor. saçınız basınızlada uğrasın demiyor. kaşınızı da alın makyaj yapında demiyor.

0|1
    1|0
  • Bırak edebiyatı herkesin farklı sorumlulukları var. Önemli olan o sorumlulukların altına girebilmek. Hem erkek için hem kadın için...

1|0
    0|0
  • Sen aile gecindirmek, onlatin sorumlulugunu omuzlarinda tasimak, maddi isteklerine cevap vermek, ev, araba sahibi olupta bunlari elinde tutmaya ugrasmak, hem iste olup hemde evdekilerin dertlerini dusunurken gecleri bile uykulardan uyanmak. NE DEMEKTiR BiLiRMiSiN ?

0|1
    0|0
  • yalanda değil valla..

1|0
    0|0

• adam olanları da tercih etmezsiniz ki pek; illa piç biri olacak; aldatacak ağlatacakk..

1|0
    0|0
  • seni üzmüşler belli

1|0
    0|0
  • kız konuşmuş beyler dağılın :D

1|0
    0|0
  • sen ve sivri dilin bu zaten bir tek senden beklenirdi :)

1|0
    1|0
  • offf cok sert :)))

1|0
    1|0
  • Haklısın valla ne diyeyim ağzına sağlık

1|0
    1|0
  • Aradaki tek fark senin disi olman yavrm. Eskiden sudyenmi vardi takmak zornda degilsn agda ve cbzla ugrasmak zrunda degilsn kndini erkeklere seksy gostermk icin yapiosun kesin. Iliskide bsey kaybtmk istemiosan oral yap.gce dsarda ne isin var kir kicini otr evinde. Zaten o sortuda bizler icin giyiyonuz btun dikktleri uzernize cekmek icin. Smdi once sen adam ol snra gel adamlik neyms ogretrler sana...

0|0
    0|0
  • ömrünün sonuna kadar ailesi için gece gündüz demeden çalışan insan erkek onu unutmuşun

0|0
    0|0
  • Öncelikle günaydın, sanırım sen Adam olmayanına rastlamışsın. Ama adam olanı da çok etrafta, Ha diyeceksin ki İki ayaklı hayvanlardan daha fazla var haklısın maalesef her cinsin içimde çürük olanı mutlaka var erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da ..

0|0
    0|0
  • Peki ya sen hiç Bir erkeğin ilişkiye girecek bir kız bulamadığı zaman bunu elleriyle yapmak zorunda kaldığı o pis duyguları biliyomusun ? ...Peki sen bir erkeği masturbasyon zamanında , Hoolywood senaristlerinin bile aklına gelemeyecek senaryoları kurarkenki o duyguları biliyomusun ? Peki sen hiç bir erkeği, gösteripte vermeyen o doyumsuz canavarların o dalga geçer gibi bakışlarını gördüğü anı ,yaşadın mı yaşayamazsın çünki erkek değilsin ...

0|0
    0|0
  • senin de başında hanım dırdırı yok hepsine bedel be..

0|0
    0|0
  • ya saçma sapan facebookta yazılan sözleri(ünlü birinin) burada paylaşıp ilgi çekmeye çalışmayın kendiniz olun azıcık ...

1|0
    0|0
  • ne kadar orjınal bır yazı en az 50 defa gordum

0|0
    0|0
  • Yahu bugun bunu kacinci gorusum. Facebook'umdaki butun kizlar ayni seyi paylasip duruyorlar.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • senelerdir bana adam ol dediler çoğu kişi adam edicem dedi ama nafile bende bir sorun var hacı :(

0|0
    0|1
  • adama denk gelmek zor tabi bu devirde...

bana denk gelenler de hep kezban nedense

0|0
    1|0
  • okan bayülgen sığırının yazdığı bir yazı. sanırım ona katıldığım tek konu bu.

0|0
    0|1
  • Bu kadar basit yani ? Boşuna ağır değildir Adam olmak. Her hecesi ağırdır betona çakılan çelik gibi kadınlardır adamı madam eden ve yine adamlık bekleyen..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 10

• Okan Bayülgen...

Zeki adam vesselam.

Adam olmak bir cok nitelik gerektirir.

Ve insanlarin bir kisminin artik görüyorum ki o niteliklere sahip olmaya calismaktan daha mühim

gördükleri ugraslari var...

1|0
    0|0
    • Alinti oldugunuzu belirtmeniz iyi olurdu.Saygi acisindan.

• Söz Atilla İlhana aittir küçük hanım Okan Bayülgene değil saygılar..

• Okan Bayülgen diye biliyorum ben.

Siz Atilla Ilhan'a ait oldugundan eminseniz sayet o zaman ondan alinti oldugunu belirtiniz lütfen.

saygilarimla.

• cevap sayısına baktım da, erkeklerin bayağı zoruna gitmiş. doğal olarak :)

1|0
    1|0
  • straplez sutyen var.. ağda değil jilet var.. saçını kısa kestirmen var veya topuz yapman ya da örmen.. bebek yapmama hakkın var.. regl sancını kesen haplar var.. cinsel ilişkiye girsen de bunu hissettirmeyeceğin salaklar var.. gece tek çıkmamak için arkadaş olabileceğin evrende yaklaşık 7 milyar insan var.. şort giydiğinde askıntı olmayacak insanların olduğunu düşünebilmeni sağlayacak aklın var.. kullan onu ;)

0|2
    0|0
  • Owww.

1|1
    0|0
  • insan olmakla adam olmak arasında çok büyük fark var maalesef anlayabilenee canım

1|0
    1|0
  • +ladım gece iyi oldu bu soru

1|0
    1|0
  • +5 ledim gece gece ne güzel söylemişsinn

1|0
    1|0
  • owww çok sertt yapıştırrr :) adamlıktan nasibini almamış çoğu salla s.ktir ölelerini dert etmeye bile değmezler

1|0
    1|0
  • adammı var la memlekette :D

1|0
    1|0
  • Aynen yaaaaaaaaaaaaaa

1|0
    0|0
Yükleniyor...