Zengin sayısının arttığı bir ülkede halk neden iktidarı destekler sizce?

Zengin sayısının arttığı bir ülkede halk neden iktidarı destekler sizce?

Güncellemeler:
Bir ülkede zengin sayısı (halk ,vatandaş ne derseniz deyin) artıyorsa geri kalan halkın gelirleri azalıyor demektir.

Asgari ücretliden kesilen vergilerle memur maaşlarının ödenmesi demektir.

asgari ücret 850-900 tl

memur 2000-...
soru sanırım ağır geldi ya da yanlış anlaşıldı. İktisada giriş kitabını okumadan bu soruyu sağlıklı cevaplamak zor olacak :)

1|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• bazı şeylere iyi diyebilmek için eskiyle kıyas yapmak ve bilinçli olmak yeterli.ben bu yüzden akp diyorum

3|3
    1|6
    • Eskiyle kıyas yaptığında zengin sayısının arttığını görüyoruz zaten :) Sen olaya diğer açılardan bakıyorsan farklı bir durum.

• bize görede huzuru bozan tayyip napacaz

• yazdıklarım boşa hissi verdin artık bana.yazmıyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bilincsizlikten olabilir.

En azindan oy veren insanlarimizin bircogunun bunu bilincsizce yaptigini düsünüyorum.

1|3
    1|4
    • bilinçsiz mi çıkarcı mı demek isterdin ? :)

• Cikarci olanlari da vardir illa ki...ama cogunlugun bilincsiz oldugu düsüncesindeyim.

• Götleri başları ayrı oynamıyor işte.Göt nereye kılları oraya.

1|6
    2|7

Erkekler Ne Diyor 13

• örnek başbakan 4 5 çoçuk diyor burdaki amaç büyük sermaya sahiplerini korumaktır amaç ucuz işçi çalıştırma potansiyeli yaratmaktır ne kadar çok nüfus o kadar ucuz işçi zaten milli servetin %10 luk bir kısmı halka geri kalan kısmı belli bir kesime gitmektedir sermaye piyasası bunun üzerine kuruludur iktidarın temel amacı girdi çıktıları dengelemek önemli olan rakamsal sayılar ülkenin dünya ülkeleri arasınaki sıralaması önemlidir ------------------- mesela başbakan diyorki yıllık gelir miktarı kişi başı bilmem 15 bin dolar bu miktar 1 kişinin ayık 500 tl kazanmasıyla 1 kişinin aylık 500bin tl kazanması toplanıp öyle bölünür yani milyarderlerin paralarınıda milli gelirden sayıp dagıtım yapmış gibi gösterirler konu biraz karışık sermaya piyasası :D

0|2
    0|0
  • zengin daha zengin oluyo fakir daha da fakir anası sattımınınnnınıııı AKP hep kendi adamarını zengin etti bütün işleri bütün kanal tv programların hepsinde AKP ADAMLARI VAR asgarai ücret zam yaptık pok yaptın yine aynı vilları çıktı catalcada köylüler isyan etti komple bağ bahce o aldıkları arsalardan da büyük projeler kanal vs geçcek erdogan ailesine büyük para gelcek 2 3 katı şimde de zam çıktı bir dünya rusya dogalgazı avrupaya ucuza veriyo halbuki biz adamların dibindeyiz ingiltere fransa vs bizden ucuza alıyolar türkiyede birilerinin cebi baya doluyo artık dizi senaryolarınada karışıyorlar kim bunlara karşı geldiyse yalan dolan açıga çıkarmaya kalksa susturuyorlar TV çıkartmıyorlar elektrigin olmadıgı yerde adam beyaz eşya dagıtıyo ya :D UYANIN

0|0
    0|0
  • kurbanın cellatına aşık olması gibi bir şey

1|0
    0|2
    • o kadar şey söyledim cımbızla terörü çekmişsin.vatan elden gidiyor diye 60-80 darbeleri yapıldı,kardeşi kardeşe,bizi bize kırdırttılar olan kime oldu Türkiye ye.bazı örneklere bakarak gelecek öngörülebilir.balık hafızalı olmayalım ya da cahil

• sadece huzuru bozdu dersiniz,nedeni olmadan

• bu konuda aynı fikirdeyiz

• deveye diken insanı ..ken bizim millete de akp :D

1|2
    1|2
  • ak partiyi ilk döneminde çok destekledim ama şimdi desteklemem ama bunun sebebi ekonomi değil şuan ekonomide ülkenin tarihinde olmadığı kadar iyi olduğunu biliyorum

0|0
    0|0
  • Koyun olduğumuzun resmidir işte söylediklerin.

1|2
    2|2
  • Zengin ve halk nasıl bir karşılaştırma zengin fakir diyceksin zengin sayısının arttığı bir ülkede fakir neden iktidarı destekler diye soracaksın ve fakirin elinde tek kalanın umudu olduğu cevabını alacaksın...

0|0
    2|3
    • verin verin eksi verin bugün patladı o çok sevdiğiniz parti nasıl zengin oluyorlarmış bakın görün ...

• mal olduğu için

0|2
    2|3
  • Ne güzel işte o sayı bizede dokunur illa bir gün :D

0|1
    0|0
  • Zengin sayısının artığı ülkede halk neden iktidarı desteklemesin ? Sorunda saçmalık var dostum.

0|2
    0|0
    • Devletin görevi gelir dağılımındaki adaleti sağlamaktır. Zengin sayısının artması demek, gelirlerin eşit dağılmaması demektir. Ekonomiden böyle anlıyorsunuz sanırım.

Bunları düşünüp de mi yazıyorsunuz yoksa espri mi yapıyorsunuz anlamış değilim.

Başbakan'ın ne iş yaptığını bilmediğimiz kızı 50 bin tl maaş alıyorsa , gece gündüz çalışan asgari ücretli işçi arasında eşitsizlik var demektir.

• Sen kapitalizmi öğren sonra gel tartış. İktisada giril kitabı okudum diye hava atmayı falanda bırak. Eşitlik diye bir şey yoktur. Güçlü olan güçsüzü ezer ve güçlü olan daha fazla kazanır. O at gözlüklerini atta dünyanın gerçeğini gör.

• Ben süregelen durumdan bahsetmiyorum. O bildiğimiz bir şey. Bu durumu nasıl düzeltebilirizden bahsediyorum. Eşitlikten de bahsetmiyorum. Sen ile ben aynı işi yaparken ben 1 tl sen 10 bin tl alıyorsan bu adaletsizliktir. Herneyse.

• Tek dünyası tv olan bir toplum olursa olanlar normaldir.

0|0
    0|0
  • Makarna ve kömür yetiodur kanka

0|1
    0|3
  • halk koyun olup uyuduğu nasolsa bize yol yapıyo maaşımı ödüyo ve dindar diye destekliyo ama dindarlığı sözde maaşlar avrupanın en düşüğüyollar ihaleye fesat karıştırılarak yapılan şeyler. ağaç katliamıyla yapılan yollar. ama cahil ve koyun halk neylesin onları onlar birinin totosunun kılı olur ancak

0|0
    0|1
    • Ağaç katliamıyla yapılan yollar yorumun çok yanlış. Ona bakarsan senin kullandığın parfüm, bakım ürünleri, yiyecek, içecek, teknolojik ürünlerin hepsi doğa katliamı yapıyor.

Yükleniyor...