Kapat

Suriyeli vatandaşların ülkemizde bulunmasını nasıl karşılıyorsunuz ?

Suriyeli vatandaşların ülkemizde bulunmasını nasıl karşılıyorsunuz_________?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkemiz bir kavşak noktasındadır.

Sadece bugün değil, geçmişte de pek çok bölgeden farklı ırklardaki müslümanlar Anadolu'ya gelip sığınmışlardır.

Balkan'lardan gelen göçmenler, Kırım'dan gelenler, Kafkasya'dan gelen halklar v.s.

Sadece yakın coğrafyadan değil, uzak bölgekerden de müslüman kitleler Anadolu'muza gelmişlerdir. (Afganistan, Pakistan, Doğu Türkistan v.s.)

Gelecekte de yine böyle olacak. Bizden önce nasıl göçler olduysa, bizden sonra da göçler olacak. Bu insanlar niye Anadolu'ya geliyor? En başta, biz Osmanlı bakiyesi bir ülkeyiz. Osmanlı, diğer tüm müslüman halkların gözünde bir şemsiye, bir sığınak olarak görülüyordu. Biz Türkiye olarak, Osmanlı'nın mirasçısı olduğumuz için buraya geliyorlar.

Gelen Suriye'lilerin arasında kötü insanlar yokmu? Elbette var, ama bu bütün Suriye'lileri kötü yapmaz. Madem ki gelip bize sığındılar, biz de onlara gerek devlet olarak gerek millet olarak yardımcı olmaya çalışalım.

0|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 5

• Sayıları şu an 55bin kadar olan ve gittikçe kontrolden çıkan, Devletin ne yapsada(!) memnun edemediği ve her zamanki gibi kendi menfaatlerini düşünerek gizliden gizliye vatandaşlık verdiği, Türk bayrağını indirip Suriye bayrağı asabilecek kadar da kör cahilliye durumu yaşayan ve Hatayda gözü olan, davranışları oldukça yabani insan topluluğu.

Böyle insanlarla aynı toprağı paylaşmak ne kadar rahatsız ediciyse o kadar tahammülsüz karşılıyorum.

1|1
    1|0
    • Türk bayrağını nerde indirip suriye bayrağını asmışlar? Kamplarda mültecilerin arasına sızmış muhaberat ajanları yüzünden tüm sığınmacıları suçlayamazsın.

• link

Böyle insanlarla aynı yurttaşlık hakkına sahip olmak istemiyorum. aynı havayı solumak, hatta görmek dahi istemiyorum. Benim söylememle hiçbir şey değişmeyeceği gibi, bir şey söylerkende başkasına danışacak değilim!

• Keşke gerek kalmasaydı ve gelmeselerdi ama bakınca yapacak birşeyleri de yoktu.

0|0
    0|0
  • Başka çareleri yok malesef. Yoksa onlar da kendi ülkelerinde kalmayı isterdiler.

0|0
    0|0
  • nankörluk etmedikleri sürece bir sikinti olacagini düsünmüyorum.

0|0
    0|0
  • link

Masum u bunlar

1|0
    0|0
    • Bir kere kaynak olarak gösterdiğin gazete yamuğun önde gideni.

• Sanane hangi gazeteyse ! görmezden gelme olayı

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• Benim vatandaşımın hakkını yiyolarken ben bunu nasıl iyi karşılarım

1|2
    0|0
  • Müslümana müslümanın malı helaldir suriyede bizim ırakda yemende müslümanın toprağı müslümanlara haktır

1|1
    0|1
  • Normal karşılıyorum bulunduğum şehir itibari ile de bir çok Suriye'li İran'lı vede Afganistan'lı insanları misafir ediyoruz...

0|0
    0|0
  • Bu konuda konuşacaksanız önce şu videoyu izleyin derim:

https://www.youtube.com/watch?v=Ymnu1VXzOSc

0|0
    0|0
  • yorumsuzum.. hoş değil ama

0|0
    0|0
  • Bir an önce defolup gitmeliler.

0|1
    1|0
  • Vatandaşlara lafım yok ta. El kaideci, ösocu piçlerin ülkede ne işi var mk.

0|0
    0|0
Yükleniyor...