Hristiyanların kurban bayramı kutladığını gördünüz mü?

hristiyanların kurban ya da ramazan bayramını kutladığını gördünüz mü? öyleyse müslümanların noel,yılbaşı çılgınlığı nedir o zaman ?

Güncellemeler:
noel ağacı kırmızı kırmızı giyimler hindi kesmeler noel baba geriye doğru saymalar ne bunlar :(
cuma namazlarına gidilmez(sözüm herkese değil) ramazanda oruş tutulmaz ama bayramına şeker bayramı derler, kurban bayramına hayvan keserek bayram yapan dini kınıyorum denilir, ama hristiyan icadı yılbaşını kutlamaya gelince kimse geri durmaz SEVİYESİZCE CEVAP VERİLMESİN RİCA EDİYORUM

0|0
15|21

En İyi Erkek Görüşü

• bende anlamış değilim..ama haklısın,bırak kutlamayı bizim mübarek günümüz Cuma gününü bide kara cuma ilan edip lanetliyorler akıllarınca.ne diyeyim biz böyle deyince cahil onlar çağdaş oluyor neyse

6|0
    2|4

Erkekler Ne Diyor 20

• Sizi her sene seçip mi yolluyorlar ne yapıyorlar anlamıyorum.

6|4
    2|3
  • Noel'de çılgınlık olduğunu hiç görmedim , Aralık 24 hristiyanlar için noel 'dir. Yılbaşı çılgınlığını da sizin mahalleden yapmayan hiç mi yok ?

3|1
    1|1
    • Sen güncellemende kafana göre iddialara kalkmışsın , ya araştırmıyor duyduğuna göre konuşuyorsun ya da biliyorsun kışkırtıyorsun . Bu link te Noel hakkında bilgi ve müslüman ülkelerinde durumu da okuyabilirsin. Türkiyede Noel tatili ya da kutlaması yok, bütün dünya ile aynı anda yılbaşı kutlanıyor. Noel kutlama da günah değil , Meryem suresini okursan. Taşkınlıklar sosyolojiktir teolojik değil. Sorun ve güncellemen, bana biat edin karşı fikir görmek istemiyorum diyor

• Yuh diyorum ... Sukran Gunu kutlayanlarin YILBASI ile karistirmalarina YUH diyorum.

Yilbasi kavrami insan eseri bir takvimin yilbaslangicidir ve kutlanmasinda birsey yoktur .

Noel agaci olayi da Pagan Kulturu dur ve Hristiyanligin tapulu mali filan degildir.

Muslumanlar hicri takvime pek takmiyor. Hicri Yildonumu veya Islami onemli gunlerin yildonumleri kutlama da aslinda Islamiyet le alakasi yoktur. Yani kutludogum haftasi vs de Islami durus acisindan celiskilidir ozentidir .

Hindi kesme olayi yilbasinda olmasinin dini bir anlami yoktur.

Christmas yani Noel kendi icinde dini anlami vardir ve Islam Alemi Noel i kutlamiyor.

Teknik olarak Islam Alemi yanlis yapmiyor ama ozenti de var .

2|2
    1|0
  • gördüm bizim yorgo amca iyi et çıkıyor diye her sene stok yapmak için hemde arada müslüman olarak kaynayayım diye kestirir 3 4 koyun

1|0
    0|0
  • Tabiki herkes ne isterse yapar, hakkı ve sabrı tavsiye etmek gibi bir görevi var müslümanın. Arkadaşımız da görevini yaptı çemkirmeye gerek yok.

2|0
    0|0
  • Noel Baba nın geyikleri varya asdf

2|0
    0|0
  • ötekileştirme hocam bizden olmaya bağlı bırakan medyaya eleştiri olsun bu..!

2|0
    0|0
  • Ne zararı var noel kutlamanın insanların eğlenmek için kendilerini ve çevrelerindekileri mutlu etmek için bir sebebtir. yılbaşı bir festivaldir tüm dünyada kutlanan.

1|0
    1|0
  • Noel baba, yilbasi kutlamalari cam agaci bunlarin hristiyanliklan alakasi yoktur.

Bunlar Batida olan bir gelenektir.

0|0
    1|0
  • herkes kendini kaybetti ondan ilaç içirdiler herkesin kafası güzel

0|0
    0|0
  • hayır...kutlamazlar..

1|0
    0|0
  • Profil resmim cevap :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana

1|0
    0|0
  • lafla Müslüman olunmuyor hem mükemmel olan Müslümanlık değil İslam dır

0|0
    1|0
  • kız haklı dagılın artık noelde kurban kesecegim

1|0
    1|1
  • gördüm - -

0|0
    0|0
  • Kutlu doğum haftası nedir peki? Hristiyanlara özeniyorsunuz. Hangi müslüman ülkede kutlanıyor bu kutlu doğum haftası?

Noel 25 aralıkta kutlanır ayrıca. Cahil cahil konuşmayın.

0|0
    1|0
  • Özentilik işte

1|0
    0|0
  • geriye doğru saymalar dedi ya :D bu siteden soğuyorum böyle özürlü sorular yüzünden

3|1
    3|1
  • ne alaka? biz yeni yılı kutluyoruz paskalya'yı değil

5|3
    2|1
    • Ozaman noel baba neci oluyo haci? :))

Çam ağacı hindi?

• sen noel babanın kucağına oturup hindi yiyosan senin problemin biz öyle kutlamıyoruz :)

Kızlar Ne Diyor 15

• Yilbasini kutlasinlar. Ama icine noeli katmasinlar en azindan... cok sacma bir hal aliyor.

Kirmizi sapkalar veya cam agaclari felan abartmayin...

2|0
    0|1
  • Noel değil Yeni yıl kutluyoruz. Yeniyıl kutlamaları ile noel farklı şeylerdir..

2|1
    0|1
  • Alnından öpmek isterdim seni. Harika yorumlar yapmışsın. Sanırım fazla söze gerek yok..

1|0
    2|2
  • müslümanlar noel kutlamazlar . yeni yılıda herkes kutlar bu da çok normal birşey , yeni bir yıla girmenin verdiği mutlulukla insanlar eğlenmek kafa dağıtmak istiyorlar , noel hristiyanlara özgü bir şey .

2|2
    0|0
  • Müslümanlar yılbaşını kutlar. Noeli kutlamazlar. Noel hristiyan bayramıdır. Yılbaşını hindular,budistler bile kutlar.

1|2
    2|1
  • hristiyanlıkla ne alakası var, yeni bir seneye giriyoruz onu kutluyoruz işte. ama abartılı olanları saçma buluyorum

2|3
    1|0
    • küçükken babama ağaç al diye tutturmuştum orta boy bir tane alıp geldi süsleyip mutlu oluyordum çocukluk işte.

• çok takılıyorsunuz böyle konular üzerine kim ne yaparsa yapsın size ne.her yılbaşı yaklaştığında aynı sorular,aynı sitemler,aynı öğütler...elalemin işlediği sevaplar veya günahlardan sen mi mesulsün hayır.o zaman tartışmak çok gereksiz.

1|1
    1|0
    • Hayır sen mesulsün. Sen bir müslüman olarak yanlışı gördüğün halde demiyorsan, o günahtan sende mesulsün.

• hayır efendim kimse kimsenin yaptığı yanlıştan mesul değildir.kişi sadece kendinden mesuldür.ayrıca bu toplumda sadece biz yaşamıyoruz.sen kutlamıyor olmayabilirsin ben de kutlamıyorum ama kutlayana laf etmek,başkalarının yaşamlarına karışmak kimsenin haddine düşmez.isteyen istediği gibi yaşar.

• noelí anliyablirimde yilbisa hristiyanlara özel degildir onlar yeni yila girdiigi gibi bizlerde giriyoruz yilbasi kutlamamiz normal tabi dini acidan günah diyorsan orasida dogru günah ama herkez kutluyor farkindaysan .. o noel konusuda dönersemde orda hakli olablirsin bende anlamadim noel ne alakaysa :D bir anladigim cam agaclari iste yilbasi agaci amacina süslerler :D

0|1
    0|0
  • 1.İsanın doğum günü 25 aralıktır Türkiyede kutlanan noel değil yeni yıldır.

2. öyle olsa bile neden ? İsa Kuranda geçen peygamberlerden biri değil mi lanetli bir adam da haberimiz mi yok

3. zaten koca yıl boyunca afedersiniz insanların anası ağlıyo bırakın da halk yılda bir gece bir nebze olsun eğlensin iki kadeh bişey içsin kutlasın kime ne sen mi veriyosun hesabını.

4.önce sünnet edip sonra pıçaklamışlar geri zekalılar madem müslümanlığa ters diye yapıyosan neden önce müslüman edip sonra pıçaklıyosun

5. 21. yy olmuş damacana ördek vs s*ken insanların ülkesinde noel babayı pıçaklayarak müslümanlık gösterisi yapılıyo

6.böyle zihniyetin aq

0|0
    0|0
  • Seviyeyi senin gibi yoz birinin belirliyor olması ne acı! Kutlamak istemiyor olabilirsin deeee, neden başkalarını eleştiriyorsun onu anlamadım. Kim ne isterse onu yapar. Biz nasıl ki senin yılbaşını kutlamama isteğine saygı duyup çok eğlencesizsin diyemiyorsak sende kimseyi eğlenmek için neden buldu diye suçlayamazsın..

0|1
    0|0
  • güncellemeyi bırak 1

isteyen istediğini kutlar sanane! sen namazına niyazına bak, bu da 2

2|1
    2|0
  • Şu yılbaşını Hristiyanlara bağlayanları da hiç anlamıyorum ya çok saçmasınız hakikaten..Bende yıl başı kutlamam ama bunun müslüman olmamla ilgisi yok, kutlayanlara da böyle tepkiler vermem.

0|1
    1|0
  • off hala bu saçma soru soruluyor mu ya ? isteyen kutlar. onlar zorunda değil bizde değiliz istersen kutlarsın. afedersin ama çok saçma bir soru

0|1
    0|0
  • sacma ki zaten.

0|0
    0|1
  • İnsanları dinden soğutmayın be.Ne beyinsiz insanlarsınız.Neyi kutladığının bir önemi yok önemli olan nasıl kutladığın.

4|3
    3|0
Yükleniyor...