B.O.P.'un eğitim ayağı işletiliyor!

Arkadaşlar. Allah'ınız kitabınız, ve özellikle çocuğunuz var ise, okullarımızda neler oluyor bir bakın derim. Dindarmışsınız, dinsizmişsiniz ne iseniz... Bu ülkede yaşayacaksanız, ilerde bir çocuğum olur diyorsanız, yada çocuğunuzun nasıl bir eğitim (!) alacağını / aldığını merak ediyorsanız bir bakın. Yarım saat izleyin. Bişey kaybetmezsiniz ama izlemezseniz çok şey kaybedersiniz.

link

Biraz geç açılıyor ama illaki açılıyor. (Önce beyaz bir anten çıkıyor, sonra görüntü geliyor...)

Ülkeyi, toprakları vs... sattılar ettiler. Geri alınır düzeltilir böyle yaşanır vs... Peki ya çocuklarınızın eğitimini dolayısı ile beynini alırlarsa?

Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Bunlar madalyonun görünen yüzü bir de bilmediklerimiz var ki kim bilir neler dönüyor. Sorun bilinçsiz halkta. Malum partiler din'i kullanarak bir yerlere gelmeye çalışıyorlar, geldiler, üstümüze basa basa geçiyorlar. Ve hala her seçim de yine başımıza geliyorlar. Biz küçük kısım ne konuşsak az. Bir işe yaramaz. Şu videoyu bile ömrümüzden yarım saat verip izleme gereksiniminde bile bulunmayız biri dürtmedikçe. Araştırmayı sevmiyoruz, öğrenmeye aç değiliz. En önemlisi biz sonradan böyle olduk, ve daha da tembelleşmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar, yapıcaklar.

2|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Hadise'nin de dediği gibi. Bu ülke benim için bir araç. (ben bu cümleye artık kelimesini ekliyorum.) Bağırdık çağırdık ağladık sızladık olmuyor. Yapılacak hiçbirşey yok gibi görünüyor. Sanıyorum yapılacak tek birşey var... O da ülkeyi terketmek... Çocuklarımı başka ülkede büyüteceğim, alsınlar g.lerine soksunlar artık yeter.

1|1
    0|2
    • Tarih tekerrürden ibarettir pinzoe... Durum elbette değişecek... Ama terk etmek çözüm değil..

• bu toprağın evladının başka gidecek yeri yoktur zavallı

• açılmadı link

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ulusal kanalda tartışılmasa belki daha etkili olurdu

ayrıca dinden hebersizlerin dşn dersine kimse inanmaz

bununla birlikte akpnin eğitim açılımlarına büyük oranda destek vermiyorum fakat ygs'nin kalkması güzel bişey eğer gerçekleşir nur mafyası buna izin verirse

0|0
    0|0
    • Dinden habersizlerin din dersine kimse inanmaz mı? Dinsiz kim? Dinini şov aracı yapmayanlar mı?

Kur'anı açıp baktığında "dincileri" asıl dinsizler olarak gösteriyor pek çok ayette. Ben demiyorum. Kur'an-ı Kerim söylüyor. Bunların "dinden" haberi de var üstelik.. Siz bunların "din derslerine" inanıyor musunuz? O din dersi açıkça "dinsizlik dersi" dir. Haaa eğer din dediğiniz "ılımlı" islam denen hilkat garibesi ise o başka...

• O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı �yetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih �yetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

• Muhkem ile müteşabih ayrımı "şüpelilerden uzak durun" mu demek sana göre? Burada öyle bir anlam yok.

Ayrıca asıl ayetlerden önce bu "yan" ayetlerin ardına düşmek kalp eğiriliği ise ondan önce "peygambere rivayet edilen sözlerin ve hareketlerin peşine düşmek" de ne oluyor? Kur'an boşuna 200 ü aşkın yerde "hala aklınızı kullanmayacak mısınız" diye boşuna demiyor. Neyse. "Senin dinin sana benim dinin banadır"...

• Daha öncede söylediğim gibi harç parasını ödeyebilmek için zamanında kitaplarımı satmak zorunda kalmış emekli bir öğrenci olarak zaten bu sisteme karşıyım ki ilerleyen zamanlarda ülkedeki 170 üniversitenin paralı olacağını ve özelleştirileceğini duymak hücrelerime kadar ürpermeme sebep oldu... Zaten şu an ki eğitim sisteminin ne olduğu ortada Türkiye'de hala kaç vilayet olduğunu dahi bilmeyen eğitimcilerin olduğu eğitim camiasında çalışan insanlar tanıyorum... Özelleştirilirse durum gerçekten vahim olacak...

Yeterlilik kavramı tamamen ortadan kalkar...

Buda bu ülkenin geleceğini olumsuz yönde etkileyecek... Eğitim şart ama adam gibi eğitim şart...Ama önce eğitimcilerin eğitimi şart...

0|0
    0|0
Yükleniyor...