Sinirlerinize ne kadar hakimsiniz?

gözünüzün önünde en yakınınıza karşı büyük bir kötülük yapılıyor ve olayın büyümemesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Çünkü olayın büyümesi sevdiğiniz kişinin üzülmesi demek. Yakınınızın telefonuna aynı kişiden hakaret dolu ağır bir mesaj geliyor ve siz bunu yakınınız görmeden siliyorsunuz çünkü okursa suçlu olmadığı olaydan dolayı boşu boşuna üzülecek ağır bir depresyon bile geçirebilir. Sorum şu gerçekten bu kişinin canını yakmak istiyorsunuz ama Müslüman olduğunuz içinde yakıp yıkamıyorsunuz. Ne yaparsınız?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yakıp yıkmaya gerek yok. Sen bir bayan olarak pek bişey yapamayabilirsin ama benim başıma gelse (haksız olduğu halde çirkeflik yapıldığını varsayarak) sevdiğim insanın yalnız oladığını hissettirirdim. Sonraki adımları zaman belirler. Böyle durumlarda kimseyi ezdirmemeye ve hakkını yedirmemeye çalışırım. Böyle bir durumla karşı karşıyaysan durumu en sakin şekilde halletmeye çalış. Karşınızdakinin de sesini yükseltmesine izin verme. Tabi olaya müdahil olabiliyosan. Üzgünüm ama bir bayan olarak bu durumlarda pek bişey yapabileceğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • bu dediklerinizi fazlasıyla yapmaya çalışıyorum zaten. Dövmek çözüm mü? Biraz morlukla her şey çözülüyor mu

• Dövmek hiç bir zaman çözüm değildir. Eğer saldırı gelirse ya da geleceğini sezersem kavgaya girerim ama önerilecek bir yanı yok kavganın. Sevdiğiniz insan her kimse yalnız olmadığını gösterin kötülük yapan her kimse. Kafasına göre davranamayacağını anlasın. Bu dediğimden önce de uzaklaşabiliyosanız uzaklaşın o insandan. Bazı insanlar hiç bir şekilde laftan anlamazlar ve olan size olur. Sinirlerinizi yıprattığınızla kalırsınız.

Erkekler Ne Diyor 6

• öfkemizehakim olabilseydik dünyada ne savaş olurdu nede açlık yoksulluk. öfke ve bencillik agaçları kemiren kurtlar gibi insanlıgı kemirip bitiren illetlerdir. en büyük silah af etmek silahıdırkeşke becerebilsek

1|0
    0|0
    • ben affedemiyorum ne kadar zaman geçse de aramız düzelse de hep bir eksiklik olur elimde olan bir şey değil

• o zaman hala iraden senin elinde degil demektir. bunu hepimiz yapıyoruz ne yazık ki. kırarak vurarak bir şeyleri düzeltecegimizi sanıyoruz .ama daha çok bozuyoruz

• Sabır.. Susan birisini asla yenemessiniz.. Susmak en güzel cevaptır.. Kendi kendini yer bitirir zaten karşıdaki.

1|0
    0|0
  • yakıp yıkarım müslümanımda Elhamdürillah

0|0
    0|0
  • sinirlerime hakim olamam ben ancak zanlı olurum

0|0
    0|0
  • sabrım kalmamışsa her şeyi yapabilirim

0|0
    0|0
  • afedersin ama deniz sen neyin kafasını yaşıyosun sorabilirmiyim hiç bişi anlamadım yazdıklarından.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• kolay sinirlenmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...